Binance delistuje Monero a další kryptoměny

4.8
(13)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V reakci na narůstající regulační tlaky a snahy o zachování vysokých standardů bezpečnosti a transparentnosti oznámila kryptoměnová burza Binance delistování čtyř kryptoměn, včetně známého privacy coinu Monera.

Binance delistuje další tokeny

Populární kryptoměnová burza Binance končí s obchodováním kryptoměn Aragon (ANT), Multichain (MULTI), Vai (VAI) a Monero (XMR). A to již od 20. února letošního roku. Rozhodnutí kryptoburzy podtrhuje snahu o dodržování vysokých standardů a ochranu uživatelů a dodržet tak stále přísnější regulační pravidla.

Faktory vedoucí k delistování zahrnují zapojení týmu do projektu, aktivitu vývoje, objem obchodů, likviditu, bezpečnost a stabilitu sítě, komunikaci s veřejností a schopnost reagovat na pravidelné požadavky na due diligence​​​​.

Důvody zařazení Monera mezi delistované kryptoměny spočívají ve výzvách spojených s tansparentností transakcí u kryptoměn zaměřených na soukromí. Monero, známé svými silnými funkcemi anonymizace, zdůrazňuje trvalé obavy z potenciálního zneužití v nelegálních aktivitách. Regulace a obtíže s trasováním těchto transakcí vedly k zvýšenému dohledu nad těmito aktivy​​. Privacy coiny se tak staly v hledáčku regulačních orgánů po celém světě.

Po delistování budou vklady pro tyto tokeny ukončeny následující den, 21. února 2024, výběry pak budou podporovány do 20. května 2024. Kryptoburza Binance také naznačila, že delistované tokeny by mohly být konvertovány na stablecoiny ve prospěch uživatelů po 21. květnu 2024, ačkoli to není zaručeno a bude vydáno samostatné oznámení před jakoukoliv konverzí​​.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 954 USD dle KMC, cena XMR se pohybuje okolo 146 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní feed Binance naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Neváhejte si přečíst také naši recenzi na kryptoměnovou burzu BINANCE ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Zkouška ohněm. Vlády nestojí o skutečné krypto – nezávislé a bez zákazů a nařízení vládnoucích elit. Svobodné krypto bez kompromisů, tak jak byl kdysi navržen bitcoin.
Ten svoji cestu asi již opustil a vydal se na jinou… .
U Monera uvidíme jak zareagují ostatní burzy (z mého pohledu je důležitý především Kraken) a jaká bude role decentralizovaných burz.
Zatím ztráta cca třetiny hodnoty… . Ostatně, jak jsem psal již dříve pod 120 USD už začíná být cena zajímavá a případně pod 100 USD hodně zajímavá. Ale přeci jen dlouhodobé minimum je 20 USD 🙂
Ale není to nic pro slabé povahy, může se nakonec stát, že to Monero nepřežije.

Vojtech

Myslel jsem na tebe😃 Ano, cena je teď lákavá, něco málo asi nakoupím, další dokup případně kolem 70$ a 50$, na 20 moc nevěřím, i těch 50-70 bude skoro zázrak, myslím. Lavinu delistingů mimo Binance zatím nikde nevidím. Ano, jdou po něm a půjdou po něm čím dál víc, právě pro ty důvody, co často zmiňuješ. Což nutně neznamená, že nepřežije 🙂 Já myslím, že patří do portfolia každého, kdo to s “kryptem” myslí vážně – byť v mém případě jen velmi okrajově a narozdíl od jiných projektů primárně nikoliv na spekulaci, nýbrž tzv. pro strýčka příhodu.

Čumsem

Njn. Jak už jsem tu onehdy zmínil “Monero je možná až moc dobré” 🙂 a pro úspěch je holt potřeba kompromisů. Jinak od Binance, která neváhá zalistovat i ten největší shit (a pěkný shit je i ten její BNB) je to fakt “vtipné”…

Jenom si tak říkám, jak to asi bude vypadat, až se delistuje celá Binance 😀

Poslední editace 3 měsíců před přes Čumsem
an onym

Mě to připadá, že binance teď nechce potíže s regulátory, další miliardu pokuty ani nucenou výměnu ředitele, takže bych v příštích 1-2 letech od nich nečekal žádný boj za privacy coiny apod. tím spíš, že na tom nemají co získat.

Dariusz Matuszyński

Možná dobrý okamžik pro nákup… Monero si svou základnu uživatelů udrží podle mně…

Čumsem

Taky si myslím, že Monero Binance přežije, nicméně to ještě trochu vyklesá.

Vojtech
Hodnocení článku :
     

Btw velká pochvala autorovi i celému webu za v tomto případě opravdu rychlé zpravodajství, fakt se v tomto směru Kryptomagazin v poslední době posouvá vpřed 👍

Čumsem

Tak z tria Monero, Zcash, Dash dneska Dash ještě tak nějak nejmenší propad. Asi proto, že už se ze své pozice cca 150. na CoinMarketCapu víc ani moc propadnou nemůže 🙂

Fanoušek Binance

Binance ihned po oznámení zavřela výběry XMR na celý den. Potom na chvíli otevřela, pak zase zavřela …

Obávám se, že ti co nevybrali už asi dopadnou stejně jako držitelé XMR na HTX či Poloniex nebo jako držitelé DOGE na HitBTC.

spot_img