Bernstein očekává, že příjmy z kryptoměn se do roku 2033 vyšplhají na 400 miliard dolarů

5
(4)

Letošní rok položí základy pro dekádu “zlatého věku” inovací v oblasti kryptoměnových aplikací. Kryptoměny se totiž přeorientují z konceptu “tlusté infrastruktury” na koncepty “tlustých aplikací”, uvedl burzovní makléř Bernstein v pondělní analytické studii.

Velká očekávání

Makléř očekává, že celkové příjmy z kryptoměn vzrostou v příštích deseti letech šestnáctinásobně, ze zhruba 25 miliard dolarů v roce 2023 na přibližně 400 miliard dolarů v roce 2033.

Z odhadovaného fondu příjmů ve výši 400 miliard dolarů budou podle Bernsteina “decentralizované příjmy z blockchainu” tvořit téměř polovinu celkového objemu příjmů, přičemž dnes je to pouze 15 %.

Bernstein očekává, že výnosy z blockchainu se v příštích deseti letech zvýší z dnešních necelých 4 miliard dolarů na téměř 200 miliard dolarů, a to díky “inovacím v oblasti škálovatelnosti blockchainu a růstu aplikací napříč segmenty finančních služeb a spotřebitelských technologií”.

Očekává se, že spotřebitelské a finanční aplikace budou tvořit přibližně 75 % on-chain příjmů z loňských přibližně 40 %, uvádí tato analýza.

V rámci on-chain finančních aplikací se očekává, že hlavními tahouny příjmů budou decentralizované burzy (DEX), půjčování a strukturované/tokenizované produkty.

Předpokládá se, že v rámci on-chain spotřebitelských aplikací budou největší hnací silou růstu příjmy z provozování počítačových her na bázi non-fungible-token (NFT) a v případě příjmů mimo on-chain budou největším tahounem právě institucionální služby – včetně prime brokingu a custody/market making.

Závěr

Všechny podobné zprávy o budoucnosti kryptoměn je samozřejmě třeba brát s rezervou, zejména ty, které se týkají technologických předpovědí a prognóz. Tak či onak, škálování blockchainu a bitcoinové DeFi je stále ještě v plenkách, a ať už v rámci něj dojde k větším výnosům, nebo ne, čeká nás v první řadě zajímavá budoucnost a technologická evoluce.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img