Bernstein: Nejen BTC, ale i ETH, SOL, MATIC a další čeká schválení spotového ETF

4.2
(6)

Ve své nejnovější zprávě Bernstein tvrdí, že kromě spotového ETF na Bitcoin se objeví možnosti obdobných ETF i pro další kryptoměny.

Nejen Bitcoin čeká schválení spotového ETF

Podle čerstvé zprávy společnosti Bernstein se příležitost ETF v oblasti kryptoměn neomezuje pouze na Bitcoin. Její autoři předpokládají, že se rozšíří se na více digitálních aktiv.

Zpráva předpovídá, že v příštích šesti měsících bude v odvětví kryptoměn spuštěn první spotový ETF na Bitcoin. Po něm bude následovat spotový ETF na Ethereum. Zpráva rovněž naznačuje, že odvětví bude zkoumat další špičková blockchainová a decentralizovaná finanční aktiva (DeFi) jako potenciální kandidáty na další ETF.

Zpráva tak navazuje na soudní rozhodnutí, ve kterém Grayscale, největší světový správce kryptoaktiv, vyhrál minulý týden proti americké Komisi pro cenné papíry (SEC). Tímto vítězstvím otevřel cestu k přeměně fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na ETF.

Další na řadě by mohlo být ETH

Autoři dále uvedli, že vzhledem k tomu, že ETH má také podobnou strukturu CME futures trhu a spotového trhu, dá se okamžitě po schválení bitcoinového spotového ETF očekávat tlak kryptoměnového průmyslu na ETH spotová ETF.

A u Etherea to dle nich ani zdaleka neskončí. Můžeme se tak prý těšit na rozšíření do oblastí jako Solana a Polygon. Zmínili také, jako možné cíle ETF, přední aktiva DeFi, včetně Uniswap a Aave.

Podle analytiků se tak jednáo obrovskou obrovská obchodní příležitost pro odvětví správy aktiv. Způsob, jak generovat zdravé zisky.

Závěr

Mezi klíčové výhody ETF patří diverzifikace, likvidita, nízké náklady, flexibilita a transparentnost. Podobně jako v klasickém svět financí, i zde platí, že je důležité si provést důkladný výzkum a mít jasné investiční cíle a strategii.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img