Během jediné transakce odešlo z Binance 6000 bitcoinů v hodnotě téměř 120 milionů

5
(6)

Uprostřed probíhající kryptozimy hledá trh ukazatele, které mohou potenciálně ovlivnit cenu aktiv, jako je i bitcoin (BTC). Jedním z klíčových sledovaných ukazatelů je činnost bitcoinových velryb a jak se chovají při správě svých majetků.

V tomto případě údaje na řetězci ukazují, že jedna bitcoinová velryba převedla 6 003,59 BTC (117,6 milionu USD) z kryptografické burzy Binance v rámci jediné transakce. Informaci zveřejnil 4. září na svém twitter účtu komunitní manažer společnosti CryptoQuant JA_Maartun.

Velryby a jejich motivace

Vzhledem k anonymní povaze kryptoměn je téměř nemožné určit vlastníka dané bitcoinové adresy. V podmínkách poklesu trhů lze však předpokládat, že velryba přesunula bitcoin do bezpečnější studené peněženky. To nám nejspíše, že daný investor nemá v úmyslu v blízké budoucnosti prodávat.

V některých případech většina velkých držitelů dává přednost přímé úschově svých mincí, a to zejména v případě, pokud je hodlají držet delší dobu. Mimochodem odliv mincí z burz je obecně považován za projev býčího sentimentu.

Kromě bezpečnostních důvodů některé velryby obvykle rozdělují své podíly na různých krypto burzách také z důvodu lepší likvidity. Sledování prodejních a nákupních vzorců velryb se někdy považuje za dobrý ukazatel pohybu ceny aktiva.

Kritika bitcoinových velryb

Kvůli schopnosti ovlivňovat cenu se velryby často dostávají pod palbu kritiku za to, že bitcoiny centralizovaly, čímž se vzdalují od cíle propagovat decentralizované finance.

Nerovnost bohatství v bitcoinech byla terčem i mnoha kryptoměnových kritiků. Je zajímavé, že po pokračujícím zhroucení trhu s kryptoměnami se zdá, že většina investorů „HODLuje“ aktivum v očekávání možného oživení. To zdůrazňuje i tento náš článek, kde 62 % držitelů bitcoinů neprodalo aktivum déle než rok.

Závěr

Bitcoin mezitím pokračuje v boji pod 20 000 $ poté, co prolomil tuto úroveň v důsledku pozitivní zprávy o zaměstnanosti ve Spojených státech. V době psaní článku se vlajková loď kryptoměn obchodovala za 19 868 USD, což viděno optikou posledních 7 dní znamená pokles o zhruba 1,88 %.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img