Bear market slaví narozeniny – Kryptoměnová bublina praskla přesně před rokem!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Poplatky za Bitcoin klesly o 54% • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • JP Morgan: Rostoucí ceny zlata odhalují vzrůstající nedůvěru v měny centrálních bank • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prorazil...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Těžko tomu uvěřit, ale je to přesně rok, co trh s kryptoměnami zažíval svůj nejlepší den. 8. 1. 2018 kombinovaná kapitalizace kryptoměn dosáhla neuvěřitelných 826 miliard dolarů. V dalších dnech následoval první velký výprodej, který během měsíce snížil hodnotu krypto-sektoru o více než 50 % na 330 miliard dolarů. V současnosti jsme na 137 miliardách, a více než 50 % kapitalizace připadá Bitcoinu.

market cap bitcoin bubble popped year ago

8. 1. 2018 také vešel do historie jako den, kdy praskla kryptoměnová bublina. Většina altcoinů v té době dosahovala svého All Time High. Jasné indicie blížícího se medvědího trhu nám dával Bitcoin, který se po Vánocích 2017 nedokázal vrátit na nejvyšší cenové pozice a nevytvořil nové maximum. Pokles ceny následně začaly kopírovat i další alty.

Horská dráha roku 2018

Zbytek roku 2018 se pak nesl ve znamení červené. Trh střídavě stoupal a klesal, každé nové high však bylo nižší než to předchozí. Cena Bitcoinu dlouho neklesla pod 6000 $, koncem listopadu však nevydržel ani tento support a po nudném podzimu jsme se dočkali posledního velkého výprodeje.

Zjistěte víc – Co je to support a rezistence a jak je najít v grafu?

bitcoin 2018

Nejnižší hodnoty Bitcoin (~ 3200 $) dosahoval v polovině prosince. Celková kapitalizace trhu v té době klesla na cca sto miliard dolarů.

Kryptoměny v posledních týdnech vykazují známky regenerace. Je však otázkou, jak dlouho nám krátkodobý uptrend vydrží. Většina profesionálních obchodníků se shoduje na tom, že medvědi ještě neřekli poslední slovo.

2018 – nejlepší rok pro kryptoměny?

Z jistého úhlu pohledu se dá říct, že 2018 byl nejlepší rok pro kryptoměny. Jistě, z hlediska ceny jsme určitě očekávali více, ale co se týče reálného posunu, krypto-sektor konečně začal dospívat.

Během předchozího hypu vznikl nespočet firem, které se snažily přiživit na úspěchu krypta. Rok 2018 zafungoval jako síto a oddělil zrno od plev. Přežili pouze ti, kteří to s kryptoměnami myslí vážně. I my jsme se v roce 2018 hodně naučili. Shrnutí působení naší firmy najdete v tomto článku.

Krypto se posunulo vpřed i z pohledu regulací. Vlády již Bitcoin a další digitální aktiva (podle evropských regulátorů kryptoměny vlastně nejsou měny, ale aktiva) nepovažují za vtip a začínají je brát vážně.

Co se týče povědomí veřejnosti o kryptoměnách, i zde jsme zaznamenali posun. Výrazně ubylo spekulantů. Většina „obyčejných“ lidí krypto vnímá jako podivnou součást internetu. Někteří tvrdí, že o nich už neuslyšíme, jiní zas, že představují budoucnost finančnictví. Kdo ví? Pravda bude někde uprostřed. Tak jako vždy…

Závěr

První rok medvědího trhu máme úspěšně za sebou. My v Kryptomagazínu to nebereme jako špatnou věc. Menší cooldown kryptoměnám rozhodně prospěl. Ubylo scamů, snad i manipulací a normalizace může pokračovat. Doufejme, že za rok už budeme konstatovat definitivní konec downtrendu a vše v čele s Bitcoinem začne stoupat na nový moon. Do té doby můžete číst Kryptomagazín, lambo nikomu neuteče. ?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře