Bank of Jamaica dokončila první pilotní projekt CBDC

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bank of Jamaica (BoJ) úspěšně dokončila svou digitální měnu centrální banky (CBDC) a jejím cílem je zavedení na národní úrovni již v prvním čtvrtletí roku 2022.

Po zahájení počátečního testování prototypu CBDC v březnu 2021 dokončila jamajská centrální banka minulý pátek osmiměsíční pilotní projekt, uvedl zdroj Jamaica Information Service.

V rámci pilotního projektu BoJ razila 230 milionů jamajských dolarů (1,5 milionu USD) v  CBDC pro vydání institucím přijímajícím vklady a autorizovaným poskytovatelům platebních služeb dne 9. srpna 2021.

První vydání digitální měny centrální bankou

Centrální banka poté vydala digitální měnu v hodnotě 1 milionu JMD (6 500 $) zaměstnancům bankovního oddělení BoJ. 29. října banka také vydala CBDC v hodnotě 5 milionů JMD (32 000 USD) pro Národní komerční banku (NCB), jednu z největších finančních institucí na Jamajce.

Podle zprávy byla NCB prvním poskytovatelem peněženky v pilotním projektu CBDC na Jamajce, který přijal 57 zákazníků, včetně čtyř malých obchodníků a 53 spotřebitelů. Zákazníci mohli na akci sponzorované národní centrální bankou v prosinci 2021 provádět meziosobní transakce, hotovostní a výběrové transakce.

Celostátní zavádění

BoJ nyní plánuje pokračovat v celostátním zavádění v 1. čtvrtletí 2022 a očekává přidání dvou nových poskytovatelů peněženek. Tito poskytovatelé již prováděli virtuální simulační testování a budou si moci objednat CBDC od BoJ a poté je distribuovat svým zákazníkům. Centrální banka se také plánuje zaměřit na interoperabilitu testováním transakcí mezi zákazníky různých poskytovatelů peněženek, uvádí zpráva.

Bezpečnost

Jak již bylo dříve oznámeno, centrální banka Jamajky vybrala irskou kryptografickou bezpečnostní firmu eCurrency Mint jako poskytovatele technologie pro svůj projekt digitální měny v březnu 2021. Firma je známá tím, že se podílí na vývoji CBDC v zemích, jako je Senegal. BoJ již dříve vyzvala poskytovatele technologií, aby v červenci 2020 předložili žádosti pro její projekt CBDC.

Závěr

Závod o vytvoření CBDC stále pokračuje. Země jako USA, Velká Británie a Německo interně diskutují o praktické proveditelnosti svých vlastních CBDC. Také Jižní Korea již provádí pilotní testy pro svou vlastní digitální měnu. Vzhledem k vlivu vlád, pracujících na CBDC, digitalizace měn během příštích dvou let prudce vzroste, což podpoří kryptoměnový průmysl jako celek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img