Arthur Hayes: Ekonomické potíže Spojených států mohou poslat bitcoin pod 15 000 USD

4.2
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Arthur Hayes, bývalý generální ředitel burzy BitMEX, před dalším zasedáním FED zhodnotil aktuální ekonomický výhled Spojených států. Popsal možnou situaci ukončení kvantitativního utahování (QT) a možný přechod až ke kvantitativnímu uvolňování (QE). To vše s ohledem na kryptoměny.

FED má zásadní vliv na náladu trhu

Změna politiky FED se bere jako nutný krok ke změně nálady trhu na býčí. Do příštího zasedání nám schází 8 dní a trh si je téměř jistý, že dojde k navýšení pouze o 0,25 %. I když se stále jedná o navýšení sazeb, tak s ohledem na předchozí vývoj se jedná o zpomalení dynamiky.

Jak dlouho ještě potrvá kvantitativní utahování?

Podle dat ale mzdy rostou stejným tempem jako inflace. Je tedy možné, že zdražování nepřestane. Schopnost lidí nakupovat se totiž díky vyšší mzdě nezmenšila. Tím se může inflace zboží ještě dále zvýšit. Soudit tedy jen podle nedávno zveřejněné Consumer Price Index (CPI) je nesmysl.

Dalším hlediskem, které je třeba vzít v potaz je cíl kvantitativního utahování. Během kvantitativního uvolňování na začátku pandemie COVID vytiskl FED 4 653 miliard USD. V současné době jede QT rychlostí 100 miliard USD za měsíc. Tímto tempem máme tedy před sebou ještě 4 roky utahování. To svědčí o tom, že FED bere ohled na stabilitu trhu.

Závěr

Vypadá to na dva možné scénáře. Buď bude klesající CPI bráno jako indikátor fungující měnové politiky a dojde ke stagnaci sazeb a postupnému poklesu. Nebo to americký úvěrový trh nezvládne, dojde k pádu finančních aktiv a FED bude muset prudce snížit sazby a započít kvantitativní uvolňování jako záchranný balíček ekonomiky. Druhý scénář by určitě vedl k propadu cen nejen S&P 500 a Nasdaq, ale i bitcoinu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

Proč by QE vedlo k pádu SP a Nasdaqu? To nějak nedává smysl.

spot_img