ARK Invest: Makroekonomické protivětry mohou oddálit růst Bitcoinu

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Investiční společnost ARK Invest ve své nejnovější zprávě upozorňuje na možné ekonomické výzvy v roce 2023, které by mohly ovlivnit růst Bitcoinu. Makroekonomické protivětry mohou dokonce negativně ovlivnit kryptoměnový trh.

Bitcoin – Oddálený býčí trend?

Investiční společnost ARK Invest ve své nejnovější zprávě zdůrazňuje, že inflace je stále významným problémem ve světě. S rostoucími cenami a restriktivní měnovou politikou může být obtížné udržet inflaci pod kontrolou. To by mohlo mít negativní dopad na kryptoměny, protože vyšší inflace obvykle vede k vyšším úrokovým sazbám, což může způsobit, že investice do kryptoměn se stanou méně atraktivními.

Cathie Wood a její tým ve společnosti ARK Invest jsou známí svým hlubokým výzkumem a inovativním přístupem k investování. Jejich analýza ukazuje, že i když existuje mnoho pozitivních aspektů spojených s kryptoměnami a technologií blockchain, stále existují makroekonomické výzvy, které mohou ovlivnit výkon těchto aktiv.

Například rozdíl mezi HDP a GDI zas může signalizovat, že ekonomika není tak silná, jak se zdá na první pohled. Pokud se skutečné HDP přizpůsobí směrem dolů, může to znamenat, že ekonomický růst nebyl tak robustní, jak se původně myslelo. To by mohlo mít dopad na investice a může vést k větší opatrnosti na trzích. Rozdíly mezi reálným HDP a GDI mohou být signálem pro hlubší analýzu a mohou vyžadovat další zkoumání, aby se zjistily příčiny těchto rozdílů.

Celkově zpráva naznačuje, že v nadcházejících měsících by mohla přetrvávat makroekonomická nejistota. Nicméně neuvádí jasnou odpověď na otázku, jak by mohli investoři do kryptoměn reagovat, pokud by tento trend potvrdil nižší hospodářský růst a vyšší inflaci.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 25 848 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Rozhodně se nezapomeňte také připojit na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech. Celou zprávu společnosti ARK Invest naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img