Arizona umožní zaplatit za daně v Bitcoinech

0
Arizona umožní zaplatit za daně v Bitcoinech

Zákonodárci v Arizoně odsouhlasili svým obyvatelům možnost zaplatit daně v kryptomeně Bitcoin.

Státní mluvčí Jeff Weninger uvedl, že toto opatření odešle pozitivní signál v rámci USA a pravděpodobně i do celého světa. A to o tom, že stát Arizona je místem pro blockchain a digitální měny. Weninger byl zároveň i spolupředkladatelem tohoto zákona, který už mezitím schválila finanční komise senátu.

Jak Weninger dále uvedl, že díky tomuto zákonu budou mít obyvatelé státu Arizona možnost platit daně z pohodlí svého domova v jakémkoliv čase.

Podpora není jednomyslná

Ne všichni zákonodárci však toto opatření podporují. Státní předseda senátu pro menšiny Steve Farley upozorňuje i na negativní stránky. Poukázal především na skutečnost, že případný pád bitcoinu může zasáhnout všechny poplatníky, kteří se rozhodnou platit daně touto kryptoměnou. Podle jeho názoru je platba v dolarech stále dostačující.

K podpoře návrhu zákona se vyjádřil i Jack Biltis, který vlastní arizonskou společnost Tag Employer Services. Ta umožňuje svým zaměstnancům pobírat výplatu v kryptomeně Bitcoin a zároveň investovat část svých finančních prostředků do šetření na důchod. Bilits poznamenal, že každá nová technologie je vždy na začátku trochu děsivá. Podle něj bude svět vypadat za 20 let úplně jinak a úspěšnými se stanou právě ti, kteří již nyní chápou význam a vidí budoucnost v technologiích, jenž pravé nastupují.

Arizona uznala technologii blockchain už loni

Guvernér Arizony Doug Ducey podepsal v dubnu roku 2017 návrh zákona, který představil Weninger. Tímto krokem Arizona oficiálně uznala blockchain a inteligentní kontrakty (smart contracts). Zákon uvádí:

„záznam nebo smlouva, která je zajištěna technologií bockchain, se považuje za záznam v elektronické podobě.“

V minulém roce zároveň podepsali dodatek, jímž zakazují používání technologie bockchain na sledování střelných zbrani. Dodatek také obsahoval návrh na uznání kryptoměn jako měny, a ne jako komodity.

Pokud vás zajímá vztah kryptoměn a daní, přečtěte si také náš článek, kde se dozvíte, jak se k dané problematice staví Bělorusko. Více zde.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na