Anglická centrální banka: „kryptoměny mají obrovský potenciál“

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Směrnice okolo kryptoměn se postupem času začínají utvářet. Toto přimělo ekonoma z Bank of England (BoE) vyjádřit se ke kryptoměnám. Ostatním institucím proto připomněl jejich závazek podporovat rozvoj digitálních aktiv.

Andy Haldane, hlavní ekonom a výkonný ředitel pro měnovou analýzu a statistiku BoE, se vyjádřil ke kryptoměnám. Bank of England prý uznává „obrovský potenciál“ kryptoměn a nadále „bděle sleduje rychle se rozvíjející trh“.

„[BoE] podporuje technologie, které pomáhají urychlit rozšíření nabídky služeb ve finančním sektoru,“ řekl Haldane. Centrální banka se je zejména zajímá o oblast plateb, kde svými vlastnostmi figurují kryptoměny.

Ačkoli chtějí regulátoři omezit rizika ještě stále mladého průmyslu, Haldane zdůraznil, že kryptoměny jsou jedna z oblastní s „obrovskou příležitostí“. Proto by podle něj měly být podporovány všude, kde je to možné.

Není to poprvé, co Haldane komentoval virtuální aktiva. V roce 2015 uvedl, že budou probíhat diskuse o centrálních bankách, které vydávají vlastní nezávislé digitální měny.

V březnu 2018 vydal guvernér BoE Mark Carney vlastní varování na kryptoměny. Haldane o několik měsíců později taktéž upozorňoval, že opravdu mohou ohrozit individuální investory. Také však dodal, že to neznamená hrozbu pro globální finanční systém v jeho tehdejším měřítku.

Haldane nekomentoval jednotlivé projekty. Navrhl pouze, že platby by byly dobrým místem pro začátek integrování kryptoměn do hlavního proudu ekonomiky. „Týkalo by se to i přeshraničních plateb, kde náklady za vykonání převážně nesou chudí lidé. To se musí změnit.“

Bank of England není sama

Regulace kryptoměn se liší stát od státu. A ačkoli velké ekonomiky jsou obecně tolerantnější, investice do tokenů nebo převody kryptoměn zůstávají zakázané v zemích, jako je například Čína.

Haldanovy komentáře jsou však pouze v pozadí rostoucí spolupráce mezi finančními orgány. V neděli například formálně požádali ministři financí G20 a guvernéři centrálních bank radu pro finanční stabilitu (FSB), aby pokračovala v monitorování kryptoměn. Chtějí také, aby rada regulátorům nastínila, jak by měli ke kryptoměnám přistupovat.

G20 rovněž prohlásila, že do budoucna chtějí začít uplatňovat požadavky FATF (Finanční akční výbor) na kontrolu kryptoplateb. Tyto požadavky budou hrát zásadní úlohu při „předcházení praní špinavých peněz, financování terorismu a financování padělání“.

Závěr

Z Haldaneova pohledu můžeme vytušit nadšení centrální anglické banky z virtuálních měn. Vše, co však BoE může prozatím dělat, je sledovat společnosti a ostatní investory, jak se s krypto vypořádají.

Co číst dál?

[Zprávy] 2019 je pro Bitcoin údajně nový rok 2017 • Rusko zvažuje offshore pro kryptoměny

Zdroj: https://cryptobriefing.com/bank-of-england-crypto/

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře