Digitální majetek opět horkým tématem na summitu G20

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

V japonské Fukuoce proběhl summit skupiny G20, na kterém se, stejně jako v loňském roce, hovořilo o kryptoměnách a jejich vlivu na ekonomiku.

Větší dohled nad digitálním majetkem

Ministři financí G20 a guvernéři centrálních bank požádali Radu pro finanční stabilitu (FSB) a celosvětové organizace zabývající se stanovením standardů, aby sledovaly rizika spojená s kryptoměnami. Žádost byla podána ve společném prohlášení, které bylo 9. června zveřejněno na internetových stránkách japonského ministerstva financí. Sepsáno bylo na zasedání zástupců skupiny G20 v japonské Fukuoce.

Představitelé, kteří tento dokument podepsali, uvádějí, že vyzývají příslušné instituce, aby více monitorovaly kryptoměny a ostatní digitální majetky. Rovněž je vyzvali, aby zvážily vhodné kroky.

„Žádáme FSB a orgány pro stanovení standardů, aby sledovaly rizika a podle potřeby zvažovaly další kroky.“, stojí v prohlášení.

Ve společném prohlášení skupina uvádí, že technologické inovace včetně těch, které jsou základem pro kryptoměny, přináší do společnosti řadu výhod. A to nejen po ekonomické stránce. Něco podobného však již zaznělo minulý rok v Buenos Aires, rovněž na setkání skupiny G20. A podobně jako v minulém roce, i nyní autoři tohoto prohlášení vyjádřili nad těmito technologiemi určitě znepokojení.

Více o loňském summitu G20 v Buenos Aires: Blockchain způsobí revoluci, říká francouzský ministr financí

Dále uvádí, že ačkoliv kryptoměny a digitální majetek v současné době „nepředstavují hrozbu pro globální finanční stabilitu„, je třeba je monitorovat a dbát na ochranu spotřebitelů a investorů. Mimo to také zmiňují, že je třeba dbát na to, aby nebyly kryptoměny zneužívány k praní peněz, podporování terorismu a černého trhu.

Na konci prohlášení je poznámka, že se těší na přijetí interpretační poznámky na plenárním zasedání FATF. To se bude konat již na konci tohoto měsíce. Rovněž se také podle prohlášení těší na budoucí kroky týkající se kryptoměn. Vedoucí představitelé také prohlašují, že znovu potvrzují svůj závazek uplatňovat nedávno upravené standardy FATF pro kryptoměny a digitální majetek. Dokument také uvádí, že ministři financí a guvernéři centrálních bank vítají práci, kterou mezinárodní regulační orgány, SEC a FSB dělají na poli kryptoměn a digitálního majetku.

Další summit, stejné řeči

Od minulého zasedání G20 v Buenos Aires, kde se rovněž ve velkém probíraly kryptoměny, jejich vývoj a budoucí kroky regulačních úřadů, tedy uběhl již rok. A zasedání, zdá se, probíhalo ve stejném duchu a ve výsledku se nic moc nikam neposunulo. Což se podle blockhainové analytické společnosti Chainalysis dalo očekávat. Společnost, která dokonce s regulačními úřady přímo spolupracovala, uvedla, že by bylo překvapující, kdyby se zástupci na setkání skupiny G20 na něčem novém a věčném dokázali domluvit.

V dubnu japonská média uvedla, že během setkání guvernérů centrálních bank a ministrů financí ve Fukuoce se od vedoucích představitelů očekává, že zavedou nové předpisy o AML.

Co číst dále?

Zažil už Bitcoin downtrend? Tento graf naznačuje, že ne!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře