Analýza XAU (zlato) – Zlato testuje support, odraz před námi?

5
(1)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Zlato (XAU) v závěru září začalo rally, které nás dostalo nad dříve proražený klíčový support. Během několika dnů cena vzrostla o cca 7 %, což můžeme označit za solidní short squeeze. Avšak postup býků se po několika dnech zastavil na první rezistenci, která zlatu stála v cestě. Došlo k obratu a nyní testujeme opětovně klíčový support.

Aktuální situace 1D zlato (XAU)

Ke konci září zlato nabralo negativní momentum, z čehož vzniklo dosti nepříjemné otestování S/R levelu 1 678 USD/unce. To je dlouhodobě velmi důležitá hladina, kde opakovaně docházelo k odrazům kurzu. Nicméně zářijové otestování nevypadalo vůbec pro býky dobře. Upozorňoval jsem proto, že zlato asi půjde níže. Jelikož ten kontrast s předešlým retesty byl značný. Mimochodem, price action z té doby bylo velmi podobné tomu, co jsme mohli sledovat na BTC na přelomu května a června. Klidně si ty grafy srovnejte a pochopíte, o čem mluvím.

Každopádně po průlomu kurz velmi rychle obrátil. Zlato se tak během pár dní vrátilo zase zpátky nad klíčový support. Proto lze ten průlom pod 1 678 USD/unce označit za shakeout. Prostě to vymetlo z trhu spoustu weak hands. Růst ale dlouho nevydržel. Očekávaná reakce nastala u horní hranice zakresleného klesajícího kanálu.

Býci se vlastně ani moc o průlom nepokusili. Proto zlato kleslo zpátky k naši dlouho sledované hladině. Propad se zde očekávaně zastavil, ale prozatím bez žádné znatelnější reakce. Vlastně se nyní rozhoduje o tom, zda byl zmíněný shakeout opravdu shakeoutem. Když býci support ubrání, shakeout to byl.

Osobně ale nyní vnímám trh se zlatem spíše v negativním světle. Fed totiž zvyšuje základní úrokové sazby velmi agresivně. A to tlačí dolů inflační očekávání. Zlato může růst i s vysokými sazbami. Víme to z minulosti. Ale tehdy bylo inflační očekávání velké. Proto se mohou makroekonomické misky vah posunout na stranu růstu spíše až během příštího roku. To totiž teprve uvidíme, jak moc byl Fed se svými restrikcemi úspěšný.

Závěrem

Jestli ten support kolem 1 678 USD/unce vydrží, býci mohou asi slavit. Jelikož by se tím vlastně potvrdil ten zářijový shakeout. A potvrzený shakeout je předzvěst pro masivnější rally. Alespoň dle metodiky Wyckoff. Budeme proto zlato bedlivě sledovat.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

FED potřebuje drahý dolar, protože v USA převažuje dovoz nad vývozem a když už něco vyváží, tak si samozřejmě nechávají zaplatit dolarem. Drahý dolar znamená přenášení domácí inflace na státy platící v USD. Rostoucí ceny drahých kovů by vedly k odlivu kapitálu právě z USD vlivem oslabení důvěry a tedy k jeho poklesu, z toho důvodu je papírové zlato/stříbro short-ováno velkými americkými bankami. Zlato poroste až FED bude potřebovat dolar oslabit.

spot_img