Analytik: Trh kryptoměn je na kritickém rozcestí

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Steven Seagal pokutován Komisí pro cenné papíry • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Čtyři znamení, že se drobní investoři vrací do kryptosvěta

Není žádným tajemstvím, že rychlý nárůst hodnoty Bitcoinu v letech 2016-2017 mohl být do značné míry připsán zájmu drobných...

[Polední zprávy] • Kryptotrhy dále krvácí • Virgin Galactic: Každý by měl mít alespoň 1 % majetku v BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledních 24 hodin událo v...

Kryptoměny jsou vysoce volatilní a spekulativní oblastí. Staří mazáci kryptotrhu jsou již dávno zvyklí na to, že ceny kryptoměn umí stejně rychle vystřelit nahoru, jako se opět propadnout dolů a v mnoha případech se ještě navíc hluboko zahrabat.

Nicméně, příští týden je podle jednoho z kryptoanalytiků naprosto kritickým týdnem pro celý kryptoměnový průmysl. Nejen kritický, ale naprosto nejdůležitější za celou jejich existenci. To, co se stane příští týden, dost možná zformuje obrázek, na který se budeme dívat další roky. Alespoň to praví analytik vystupující pod přezdívkou Velvet.

Bitcoin na „rozcestí smrti“?

Rok 2019 byl pro kryptoměny vcelku zvláštním obdobím. Po prasknutí bubliny, vytvořené masivním bull runem roku 2017, jsme se již téměř dva roky plácali v dlouhém a vyčerpávajícím medvědím trhu. Mezitím jsme měli možnost pozorovat masivní exodus hodnoty z oblasti altcoinů, jež z naprosté většiny ztratily přes 90 % své hodnoty.

Dokonce i generál Bitcoin se propadl o více než 80 %. Během tohoto pádu se stihl dotknout dna, sahajícího až na hodnotu 3 100 USD. Poté, co se Bitcoin z této úrovně prudce zvedl, se celý trh začal vzpamatovávat a v srdcích investorů začala prosvítat naděje.

Nedlouho na to se však generál rozhodl, že se prudce zvedne a odrazí skoro až na předchozí top. Mezitím, co Bitcoin doslova vystřelil na hranici ceny 14 000 USD, altcoiny pokračovaly v pomalém umírání. Mnohé z nich se tak nyní nachází pod hranicí historického dna a nadále směřují dolů.

Nyní se na kritickém rozcestí nachází i Bitcoin a celý kryptotrh se tak ocitá ve vcelku extrémní situaci.

Jeden z analytiků kryptoměnového trhu se nyní nechal slyšet, že je tento týden prozatím nejdůležitějším obdobím, které rozhodne o osudu kryptoprůmyslu.

Všechny oči na altcoinech

Kryptoanalytik, píšící jako Velvet, se na svém Twitter profilu vyjádřil k momentální situaci, kde za nejdůležitější možný zlomový bod považuje graf zobrazující kompletní tržní hodnotu altcoinů (total altcoin cap).

Momentální propad hodnoty se na tomto grafu zastavil přesně na úrovni Fibbonacciho úrovni zpětného pohybu 0.78.

bitcoin analýza,

https://twitter.com/888Velvet/status/1176677613374509056

V případě, že se bude altcoinová hodnota trhu schopna od této úrovně odrazit směrem nahoru, můžeme očekávat pozitivní pohyb ceny altcoinů celý říjen.

Nicméně, vše samozřejmě opět záleží na tom, jakou cestou se vydá velitel Bitcoin. Bitcoin a altcoiny spolupracují v unikátním spřažení, které není dobré podceňovat. Momentální situace je však obzvláště nevyzpytatelná a je tak možné vidět i náznak toho, že se alty dočkají pozitivního skoku i během propadu BTC.

Pozitivní skok v ceně altcoinů je teoreticky možné očekávat zejména v porovnání ceny Alty/BTC. Bitcoinová hodnota se tedy může držitelům altů posunout směrem nahoru.

Nepodceňujme však extrémní vlnu strachu, která může přes Bitcoin zachvátit celý trh, pokud dojde k dalšímu prudkému propadu ceny.

Závěr

Momentální situace kryptoměnového trhu je značně nevyzpytatelná. Důvody k obavám zde rozhodně jsou. Z pohledu technické analýzy se objevují teorie o dead cat bounce nebo i makro pohledu udávajícím A B C korekci, která může sahat až na dno okolo 1 000 USD. Na zklamání zde přidává také nedostatečný přísun nových retailových investorů či fádní start dlouho očekávané burzy pro institucionální hráče Bakkt.

Nicméně, nenechme se odradit pouhými pohledy na cenový pohyb Bitcoinu. Kromě grafu ceny se totiž na Bitcoinu fundamentálně změnilo pramálo. Hash rate stále stoupá a těžaři po celém světě nejenže neztrácejí naději, ale snaží se operace rozšiřovat. Počty transakcí dosahují téměř denně all-time-high úrovní a stejně tak jsou na tom i počty nových BTC peněženek.

Na horizontu nám však straší i makroekonomická situace, která je dle mnohých na pokraji nové ekonomické krize.

Co myslíte, povede si Bitcoin během ekonomické krize dobře jako úniková komodita, nebo se z něj hodnota jakožto z riskantního spekulativního trhu vypaří jako první?

Podělte se s námi o vaše názory v sekci komentářů, budeme se těšit.

Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku, Twitteru a Intagramu, kde vás o situaci a vývoji kryptoměn informujeme na denní bázi.

Čtete dále:

Pět důvodů, proč by se investoři do Bitcoinu neměli obávat

7 KOMENTÁŘE

7
Komentujte

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Lakatoshi12 HejPetmattczskcohi Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Robert
Host
Robert

Myslim ze sa vypari medzi prvymi :/ nevidim to velmi optimisticky

pietro
Host
pietro

Krize v nejbližší době nebude a smrt kryptoměn taky ne. Páni analytici, kteří to předpovídají jsou zcela mimo..

cohi
Host
cohi

Myslím si, že kdyby vypukla opět finanční krize, kterou by zapříčinili banky, tak se mezi lidma, rychleji rozkřikne, že existuje alternativa digitální měny, na kterou vám žádná banka nesáhne, pak věřím, že by kurz bitcoinu vystřelil vzhůru, vzbudil důvěru a plnil funkci, pro kterou byl vytvořen.

mattczsk
Host
mattczsk

Rychleji rozkřikne … v tomhle shledávám obrovské rezervy. Kde je nějaká řekněme „asociace“ nebo podpůrné sdružení, které by mělo mít zájem na adopci? Kdo vlastně může a měl by chtít, aby i běžní lidi nakupovali krypto a cena rostla? Za mne: především těžaři. Jenže tam si jede každý jen na sebe, nikdo nevytvoří sdružený fond, ze kterého by se dala zaplatit televizní kampaň, kde se řekne jen: Angláni, obyvatelé Hong-Kongu, Venezuelané, Řekové atd.: tady máte hotové řešení, jak své hodnoty uchránit před řáděním vašich šílených vklad, pojďte se tím zabývat. Běžný retail si neuvědomuje ten přínos, nemá důvod to řešit.… Číst vice »

Pet
Host
Pet

Opět článek o ničem, cenu Bitcoin a dalších kryptoměn ovlivňují jen spekulanti, kteří chtějí vydělat na lidech, kteří si myslí, že z nich budou do týdne milionáři a bezhlavě investují a nechávají se ovlivnit řečma typu Bitcoin bude do roka stát 1mil dolarů:) Kryptotrh se nedá předvídat z pohledu ceny, je to ruleta a mluvit o investici je v tuto chvíli mimo. Je několik zajímavých blockchain projektů, které budou časem úspěšně, ale to ještě neznamená, že to bude mít velký dopad na cenu. Pokud se bavíme o digitálním platidle, tak aby bylo úspěšné musí mít škálovatelnost, nulové poplatky, ekologické, kvantově… Číst vice »

12 Hej
Host
12 Hej

Bitcoin se opakovaně prohlašuje za neovlivnitelny vládou, přesto je veřejným tajemstvím, že většina tezebnich poolu je v Číně, která využívá chyby v protokolu bitcoin verze 1. Spotřeba elektrické energie a masivní nárůst spotřeby pri globalnim prijeti krypromen je taky tabu. Za mě klidně at vsechny kryptomeny shori v pekle.

Lakatoshi
Host
Lakatoshi

Kriplomeny

Nejnovější články

[Přehled trhu] 28.02.20 [BTC] +1,43% [REN] +13,13% [XEM] +15% Bitcoin včera alespoň na 24 hodin zastavil propad

Dnes se podíváme blíže na trojici zajímavých coinů. Bitcoin dnes zastavil propad a vyrostl o 300 USD, bude to...

[Večerní souhrn článků] • Steven Seagal pokutován Komisí pro cenné papíry • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

Justin Sun koupil Steemit

Zakladatel nadace Tron, stojící za kryptoměnou TRX, Justin Sun, koupil blockchainovou sociální síť Steemit. Před dvěma dny to sám Justin Sun oznámil ve svém...

Čtyři znamení, že se drobní investoři vrací do kryptosvěta

Není žádným tajemstvím, že rychlý nárůst hodnoty Bitcoinu v letech 2016-2017 mohl být do značné míry připsán zájmu drobných investorů. Stejně tak nemůže být...

Proč se Anthony Pompliano nezajímá o nákup XRP

Bitcoinový býk Anthony Pompliano, spoluzakladatel společnosti pro správu kryptoměn Morgan Creek Digital, vysvětluje, proč nemá zájem o nákup XRP. Proč POMP nechce koupit XRP? O svém...

Doporučujeme

Technická analýza 27.02.20 [BTC] Na dnešek se propad zastavil, ale o víkendu čekáme znovu pohyb

Bitcoin včera až v 5% propadu! Neskutečný útok vyšel včera bears i díky panice na světových trzích. Dnes jsme se zastavili na 8 630...

Bitcoin přes noc znovu rostl a jsme na 9 900 $ – Jsou to býčí signály, anebo…

Přes noc se Bitcoinu podařil narůst o téměř 350 dolarů. V tomto týdnu jsme ale viděli pokles transakcí o 16 %. Ztrácejí snad bulls...

Projekt ReFork vstupuje do finální fáze předprodeje

ReFork přichází na trh s řešením globálního problému s jednorázovými plasty. Jeho unikátní biologicky rozložitelný materiál tak reaguje na blížící se restrikci Evropské Unie...

Lidé bolestně vzpomínají na své největší chyby s kryptoměnami

Od podvodů nesoucích jméno Elona Muska až po kolaps Mt. Gox sdílejí lidé své hororové příběhy o ztrátě svých Bitcoinů a dalších kryptoměn. Lidé...