27.09.19 Technická analýza BNB/USD – Binance coin už tři měsíce v poklesu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Podle mých posledních analýz na Litecoin a Ethereum víme, že altcoinový trh nezažívá zrovna nějakou hitparádu a jde vlastně docela z kopce dolů. Pojďme se tedy podívat dneska na další altcoin a tentokrát to bude Binance coin. Binance coin má svoji velkou komunitu podporovatelů a různí moon boys mu předpovídají zářnou budoucnost. Faktem je, že BNB vypadá oproti ostatním altcoinům ještě docela dobře. Což není tak těžké, protože altcoinový trh je jak zpráskaný pes. BNB se podařilo udělat v dubnu tohoto roku nové all time high a poté několik měsíců pokračovat v růstu. Jestli mě zrak nemate, tak ATH je na ceně 40.787 USD. Nicméně, problémem je, že za poslední tři měsíce došlo k poklesu většímu, než o 60 %.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

analýza bnb

Žádné patterny

První smutnou věcí je, že já osobně jsem nedokázal vůbec v grafu identifikovat žádný pattern a to před sebou vidíme časovou linii za poslední tři měsíce. Jediné, co se dá s jistotou v grafu identifikovat je trend respektující zakreslenou downtrendovou přímku. A dokud nedojde k jejímu průrazu, tak se situace ani moc pozitivně nezmění. Můžeme tedy vidět stabilní pokles, který je přerušován korekcemi up, či do strany.

Během několika týdnů BNB vyklesalo až po úroveň na 23.57 USD, kde proběhl první větší odraz na sever. Zpočátku coin nabyl na nějaké té hodnotě, ale pak byl další vývoj spíše jenom stranový. Vzhledem k mnoha odrazům od S/R levelu 26.32, tak tuto úroveň lze považovat za silnou hranici podpory/odporu. Na konci srpna ale stejně praskla, což vyvolalo další pokles, který se zastavil až mezi úrovněmi 23.57 USD – 19.91 USD.

Pak po nějakou dobu kurz mezi těmito hranicemi osciloval. Před několika dny se ale nakonec medvědům podařilo cenu strhnout pod level na 19.91 USD. Dalším supportem v pořadí byla hladina 17.24 USD, ale tou kurz projel jako nůž máslem. Propad se zastavil až na dalším supportu 15.08 USD. Tady jde vidět, že se medvědi o průraz snaží, ale i přesto support zatím drží.

Další vývoj

Odhaduji, že už zde by mělo dojít na korekci up. Výplach byl tvrdý a trh by si to zasloužil. Nicméně, šance na průraz tu stále je, protože jde vidět, že prodejní tlak je stále silný. Krátkodobé dno by tedy mělo být nejníže na 13.74 USD. Tam by už konečně na retracement mělo dojít. A až k němu dojde, tak to nevidím dále než k zakreslené downtrendové přímce. Dokud se býkům nepodaří jí prolomit, tak to moc pozitivní nebude.

Jestli se ale v budoucnu průraz zdaří, tak se situace na trhu markantně změní a možná bychom v takové situaci šli na nové ATH. Dokud se tak nestane, tak je trend vcelku jasný. Jsme právě v oblasti, kterou považuji za silné pásmo, takže jestli padne, tak je jasné, že vyklesáme daleko níže.

Indikátory

Z indikátoru RSI můžeme hned vidět, že je trh dost slabý. Ty propady do hlubokých přeprodaných hodnot, nevěští nic dobrého. Křivka indikátoru se dostala až pod 13 bodů a až poté proběhl slabý odraz. V podstatě se tím trh možná připravuje na další větší svíčku dolů, protože prostor pro to se už vytvořil.

Pozitivním signálem je ale bullish cross křivek na MACD. Dle toho se momentum začíná obracet up, což nasvědčuje tomu, že korekce up je na spadnutí. Křivky Stochastic RSI dorazily do překoupené oblasti, a to aniž by se cena jakkoliv zvedla.

Závěr

Na BNB zatím nevidím žádný důvod, proč bych si ho měl chtít koupit. Nejvíc mi na tom grafu vadí to, že se vůbec nevytváří patterny. A já právě patterny mám moc rád, protože usnadňují rozhodnutí. Zde se člověk může spolehnout jen čistě na levely z Price action. Což některým může bohatě stačit, ale mně moc ne. Nicméně, BNB ukázalo, že i přes medvědí trend je možné pěkně růst. Tak proč by se to v budoucnu nemohlo opakovat? Na to ale potřebujeme nějaký přesvědčivý signál, který zatím nemáme.

Co číst dále?

26.09.19 Technická analýza ETH/USD – Konsolidace před dalším propadem?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře