Analytici předpokládají brzký pokles ceny bitcoinu až na 23 000 USD

4.4
(13)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Cena téměř všech kryptoměn vyletěla v úterý večer strmě vzhůru a reagovaly tak na pozitivní informace z trhu. Včera večer se ale opět vrátily na support z počátku týdne. Analytici si myslí, že akce ještě není u konce a pokles kurzu ceny bitcoinu má dále pokračovat. Jeho trend pravděpodobně určí i trend ostatních kryptoměn.

Při pohledu do grafů si lze všimnout, že zájem o bitcoiny byl v úterý primárně tažen kryptoměnovými deriváty. Spotový trh zůstával klidný a dokonce i mírně klesal. I když v úterý objemy byly vyšší, tak je nelze srovnávat s ostatními nárůsty roku 2023. I sazby financování futures zůstaly poměrně neutrální. Denní svíce sice uzavřela nad dvěma klíčovými klouzavými průměry, ale bylo téměř jisté, že tuto rezistenci nelze považovat za prolomenou.

Historie se opakuje?

Známý analytik Rekt Capital je ve svém dlouhodobém výhledu také spíše konzervativní. V současném chování kurzu bitcoinu vidí podobnost s rokem 2021, kdy bitcoin mířil ke svému all-time high (ATH). Také vytvořil dvojitý vrchol a pak klesl. Při aplikaci tohoto patternu na současnou situaci se dostáváme v dohledné době k poklesu až na hladinu 23 000 USD a pak možná i níže.

Závěr

Situace se může zdát podobná, ale rozhodně není stejná. Poklesu nahrává i současná ekonomická situace, nejistoty kolem regulací a další události. Máme tu ale i pozitivní události, které mohou pomoci dostat cenu bitcoinu vzhůru.

Blíží se nám halving, stále je ve hře případné schválení spotových bitcoinových ETF a prezidentští kandidáti USA se předhánějí v podpoře kryptoměn. Co přinese budoucnost tedy nevíme a proto musíme vše pečlivě sledovat. Štěstí přeje připraveným.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img