Akcie Nvidia: Kam až může vyrůst?

4.8
(4)

Ačkoli probíhající boom umělé inteligence přinesl řadu úspěchů, jen málo z nich bylo tak působivých jako úspěch výrobce čipů Nvidia.

Zatímco Nvidia může ve srovnání s výkonem na akciovém trhu v roce 2024 vypadat zastíněná společnostmi jako Super Micro Computer, pokud vezmeme v úvahu celý boom umělé inteligence, je NVDA nepřekonatelná.

Za přibližně 20 měsíců vzrostla její tržní kapitalizace o téměř celé 3 biliony dolarů. V polovině června 2024 výrobce čipů dokonce předstihl společnosti Microsoft a Apple a stal se největší společností na světě.

Takový vzestup však vyvolává otázku, co bude s Nvidií dál, protože velký triumf někdy urychlí závratný pád. Navzdory tomuto nebezpečí se širší sektor umělé inteligence stále může pochlubit značnou důvěrou investorů. To dokazuje i náhlé oživení společnosti Apple na burze poté, co oznámila, že bude integrovat produkty OpenAI.

Technická analýza naznačuje další růst

Podobně jsou analytici, pokud jde o nejnovější korekce cílových cen, velmi přesvědčeni, že Nvidia bude dále pokračovat ve svém vzestupu. Společnost Tigress Capital rovněž zvýšila svou prognózu z 98,50 na 170 USD a Wells Fargo nyní považuje za pravděpodobný růst na 155 dolarů. Ve stejný den poskytla společnost Rosenblatt Securities dosud nejsilnější býčí předpověď s novou cílovou cenou stanovenou na 200 USD. To by představovalo 47,51% nárůst oproti dnešní ceně okolo 135 USD.

Prozkoumejte akcie Nvidia na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ondra Kodýtek

Já teda na Nvidii dneska vidím něco jinýho než nárůst😅

spot_img