84 % voličů chce, aby prezidentští kandidáti podpořili právo na Bitcoin

5
(4)

S blížícími se prezidentskými volbami ve Spojených státech v roce 2024 se debata o kryptoměnách zintenzivňuje. Někteří kandidáti představují své plány, jak se tímto sektorem do budoucna zabývat.

Vzhledem k tomu, že se očekává, že digitální aktiva budou v programu volební kampaně zaujímat významné místo, voliči se před odevzdáním svého hlasu pravděpodobně budou ptát na postoj svého preferovaného prezidentského kandidáta k Bitcoinu (BTC).

Průzkum Michaela Sylora

Michael Saylor, výkonný předseda společnosti MicroStrategy, si toho je dobře vědom. 27. května spustil na Twitteru průzkum. Chce zjistit, zda voliči požadují, aby prezidentský kandidát podpořil jejich právo na Bitcoin, a získal tak jejich hlas.

V době psaní článku se vyjádřilo více než 31 200 hlasujících. Na otázku “Budete požadovat, aby některý z prezidentských kandidátů podpořil vaše právo na Bitcoin, než získá váš hlas?” odpovědělo “Ano” téměř 84 % z nich. Pouze cca 16 % respondentů hlasovalo záporně.

Průzkum lze interpretovat jako důkaz silné touhy veřejnosti po kandidátech, kteří aktivně podporují a propagují využití Bitcoinu v politické i ekonomické sféře.

Regulace kryptoměn a prezidentské průzkumy

Debaty o kryptoregulaci skutečně nabírají na obrátkách. Zejména poté, co někteří prezidentští kandidáti z obou stran zdůraznili svůj záměr tento sektor i nadále rozvíjet. Samozřejmě pokud budou zvoleni do úřadu. Například Ron DeSantis, současný guvernér Floridy a republikánský kandidát na prezidenta, nedávno (společně s generálním ředitelem společnosti Tesla Elonem Muskem) vystoupil na Twitteru a krom jiného se věnovali i kryptoměnám.

V průběhu jejich diskuse DeSantis kritizoval přístup prezidenta Joea Bidena k bitcoinu. Vyjádřil obavy, že probíhající regulační zásahy by mohly potenciálně utlumit jeho růst, a dokonce prohlásil, že “ho pravděpodobně nakonec zabijí”.

Spojené státy v současné době formulují různé návrhy na regulaci kryptoměn. A to i přesto, že dosud nebyla přijata žádná definitivní legislativa. Guvernér DeSantis zdůraznil, že hodlá zabránit přijetí protibitcoinových zákonů Kongresem. Znovu tak potvrdil svůj závazek zachovat životaschopnost Bitcoinu.

Demokratický kandidát na prezidenta, Robert F. Kennedy, zase přislíbil, že bude chránit právo držet Bitcoin. Podle Kennedyho lze držení Bitcoinu přirovnat k občanským svobodám.

Závěr

Kromě zaměření na regulační přístupy hrají kryptoměny roli také při financování volebních kampaní. Před volbami v roce 2024 Kennedy a jeho republikánský protějšek Vivek Ramaswamy oznámili, že přijímají dary v Bitcoinech. Tato skutečnost dobře velmi odráží rostoucí využívání kryptoměn (nejen) v politických kampaních.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img