80 % investorů do Cardana je aktuálně v mínusu

4.4
(5)

V důsledku medvědího trhu, který krypoměnový sektor zažívá, umazala většina předních digitálních aktiv za poslední rok nemalou část ze své hodnoty. A z řady nevybočuje ani Cardano ($ADA). Blockchainová data ukazují, že 80 % investorů se nachází buď v již přiznané ztrátě, případně v nerealizované ztrátě.

Podle údajů analytické společnosti IntoTheBlock je 80 % investorů do Cardana v červených číslech, 4 % mají cca vyrovnanou bilanci a zbývajících 16 % je v plusu, tedy mají nerealizované zisky.

Kryptoměnám se aktuálně nedaří a ani ADA není výjimkou

To je pro Cardano, které někteří oslavovali jako potenciálního zabijáka Etherea, poněkud znepokojivé. Údaje společnosti IntoTheBlock ukazují, že 3,53 milionu adres je v současné době ve ztrátě, zatímco pouze 682 920 je v zisku. Dalších 173 770 adres se při současné ceně ADA (v době psaní článku cca 0,33 USD za token) potácí na hranici mezi ziskem a ztrátou poté, co cena tokenu za posledních 7 dní poklesla o více než 7 procent.

Při hlubším prozkoumání údajů je zřejmé, že existují tři velké skupiny neziskových investorů do tokenů projektu Cardano. První skupina, čítající celkem 669 370 adres, nakoupila ADA za ceny mezi 1,71 a 2,97 USD.

Druhá skupina s 560 940 adresami nakoupila ADA za cenu nižší než 1,71 USD, ale vyšší než 1,29 USD. A konečně třetí skupinu tvoří s největší pravděpodobností nedávní kupci, kteří zakoupili tokeny mezi 0,4 a 0,5 USD – 551 610 adres. Dohromady tyto skupiny drží ohromujících 8,17 miliardy ADA mincí. Ty mají v současné době hodnotu více než 2,7 miliardy dolarů.

Tady je ovšem důležité dodat, že údaje společnosti IntoTheBlock byly vytěženy za pomoci hlavně blockchainové analýzy a nepočítají s ADA, které byly zakoupeny a ponechány na centralizovaných obchodních platformách. To by mohlo tyto údaje značně pozměnit.

Závěr

Příznivci Cardana ovšem poukazují na to, že projekt má silný vývojový tým a solidní plán do budoucna. To by z něj mohlo v dlouhodobém horizontu udělat silného kryptoměnového soupeře, se kterým se bude muset počítat.

Kryptoměnová komunita očekává, že Cardano během března zažije vzestupný pohyb. Podle odhadů cen kryptoměn na serveru CoinMarketCap, kde odpovídalo více než 1000 uživatelů, respondenti v průměru předpověděli, že ADA zakončí měsíc březen obchodováním na ceně 0,3971 USD za token. Tak snad se nemýlí a držitelé ADA budou mít důvod k radosti.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img