6 let vězení za těžbu kryptoměn na vlastním webu – uživatele nebyli upozorněni

2
vezeni

Ukrajinská policie zatkla muže, který údajně umístil malwarové skripty pro těžbu kryptoměn na svých vlastních webových stránkách. O zatčení informovala místní média.

Kyberkriminalistická jednotka národní policie Ukrajiny zatkla 32letého muže z oblasti Bukoviny, který údajně umístil software pro těžbu kryptoměn na mnoho vzdělávacích webových stránkách, které vytvořil a spravoval. Stránky měly údajně až 1,5 milionu návštěvníků měsíčně, uvedla policie.

Policie zjistila, že instalovaný škodlivý software na webech využíval výkon procesoru a grafického procesoru uživatelů k nelegální těžbě kryptoměn. Policie prohledala domov údajného kybernetického zločince a zabavila počítačovou techniku, bankovní karty, pevné disky a jiné materiály k dalšímu zkoumání. Ze zprávy dále vyplynulo, že těžaři hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

Mohlo by vás zajímat: Kyberbezpečnostní předpověď na rok 2019

Závěr

Ke zprávě se ještě brzy vrátíme, jakmile získáme nové a ověřené informace. Máme však otázku. Je správné, že někdo jde do vězení za těžbu kryptoměn na svém webu, za předpokladu, že na to uživatele neupozornil? Nebo je trest příliš tvrdý? Vyjádřete svůj názor v komentářích.

Co číst dále?

[PŘEHLED TRHU] Bitcoin zase nad 4000 $ – Pohled na Bitcoin ve světle nových skutečností

Zdroj:
cointelegraph.com

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Andy Burešazzo Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
azzo
Host
azzo

Ten člověk je zřejmě specialista s docela širokým záběrem (tvorba webů, navíc se vzdělávacím obsahem, tvorba malware, krypto + jistě další IT odvětví) a umí generovat zřejmě i velmi slušné zisky, takže je ze strany státní správy naprosto logické ho zavřít a nechat hnít v báni a určitě se ho nepokusit zaměstnat, protože by svým talentem ohrozil většinu d***lů ve státní správě 😀

Andy Bureš
Host
Andy Bureš

Pokud to bylo jen na jím vlastněných webech, není za co ho trestat. Kdyby tam měl zakázaný obsah, viry a jiný nelegální obsah, tak budiž. Ale pokud NEjsou kryptoměny ilegální, může tam mít co bude chtít, jsou to jeho weby.
Když to vezmu hodně libertariánsky – za co budeme trestat příště? Že tam má moc velké video ke stažení a vytěžuje lidem linku? Přílohu v nestandardním formátu? Nevalidní HTML? Náročné skripty?… a jsme u toho: kde je ta hranice