5 % společností plánuje nakoupit BTC ještě v letošním roce – tvrdí průzkum

4.9
(9)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Malá studie finančních manažerů zjistila, že 5 % společností v USA se chystá investovat do Bitcoinu. Reagují tak na nedávný nákup BTC automobilovou společností Tesla. Co se ve zprávě dále uvádí?

Institucionální zájem o kryptoměny

Průzkum provedený finanční společností Gartner přichází právě v tu dobu, kdy Tesla nakoupila Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů ze své hotovostní rezervy. Týden po oznámení společnosti MicroStrategy o investování ve výši 600 milionů USD.

Společnost Gartner se tak zaměřila na finanční manažery ze Spojených států amerických. 77 respondentů vykazovalo velmi odlišné názory. Technologické společnosti vykazovaly největší přitažlivost pro Bitcoin.

Ačkoliv 84 % všech dotázaných uvedlo, že mají obavy z investování do BTC kvůli vysoké volatilitě, většina začíná zkoumat toto nově se rodící odvětví. Vedoucí výzkumu společnosti Gartner, Alexander Bant, řekl:

„Je důležité si uvědomit, že se jedná o rodící se fenomén na dlouhé časové ose podnikových aktiv. Finanční lídři, kteří mají za úkol zajistit finanční stabilitu, nejsou náchylní k spekulativním skokům do neznámého prostředí.“

Ze studie také vyplynulo, že 5 % korespondentů je odhodláno ještě v letošním roce zainvestovat do Bitcoinu a dalších kryptoměn. Oproti roku 2018 se z pohledu společnosti Gartner jedná o velký nárůst povědomí o kryptoměnách.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 156 USD, zatímco cena ETH se pohybuje okolo 1477 USD dle KMC.

Závěr

Jak roste popularita Bitcoinu, roste také zájem institucionálních investorů o kryptoměny. Instituce tak v blízké budoucnosti mohou mít velký vliv na cenu BTC. Investiční společnost ARK Invest dokonce tvrdí, že pokud by firemní investice vzrostly na 10 %, cena BTC by vyletěla o 400 000 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz, přidejte se tak do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: