5 kryptoměn, které slibují pasivní příjem (3. díl / 3 – Neo a Ontology)

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V tomto třídílném článku se věnujeme kryptoměnám, které můžete stakovat. Jde o 5 nadějných projektů pro letošní rok a rok 2021, které vám mohou přinést pasivní příjem. Dnes nás čeká poslední díl a kryptoměny Neo a Ontology.

  • První díl si můžete přečíst zde.
  • Druhý díl.

Neo

Neo aktuálně sedí na kapitalizaci ve výši 702 mil. dolarů, při ceně cca 10 USD za minci. Je to platforma založená na blockchainu, která umožňuje digitalizaci aktiv v reálném světě a zavádění inteligentních smluv. Neo původně vzniklo jako AntShares. Založili ho Da Hongfei a Erik Zhan v Číně v roce 2014 a v červnu 2017 byl projekt rebrandován na Neo.

Jedním z hlavních cílů Nea je automatizovat správu digitálních aktiv pomocí inteligentních smluv. Jde o součást digitální ekonomiky, kterou kromě digitálních aktiv a smart kontraktů tvoří také digitální identita. Aktiva mohou být snadno digitalizována na blockchainu Neo, bez jakékoli účasti třetích stran. Digitální identita na blockchainu Neo umožňuje uživatelům ověřit jednotlivce, organizace a subjekty, které se účastní inteligentní ekonomiky. Smart kontrakty pak umožňují provádění transakcí po splnění dohodnutých podmínek.

Staking Neo

Blockchain Neo má 2 kryptoměny – Neo a Gas. Gas se používá k platbě za operace na blockchainu, například nasazení inteligentních smluv. Držitelé Neo mohou získávat pasivní příjem ve formě Gas. Ten je pak možné jednou za čas, po nashromáždění většího množství, převést zpět do Nea pro zvýšení jistiny a navýšení pasivního příjmu.

Stakování Nea patří k těm nejjednodušším. Pouhé jeho držení v podporované peněžence generuje GAS, nemusí být ani online. Dobrou volbou je peněženka Neon Wallet od skupiny vývojářů City of Zion. S každým novým generovaným blokem (cca každých 15 – 25 sekund) je distribuováno 8 GAS na každých 100 milionů NEO. Stakingrewards uvádí pasivní příjem z Nea aktuálně něco přes 2 % ročně.

Ontology

Tržní kapitalizace Ontology (ONT) aktuálně sahá do výše 393 milionů dolarů. Cena za jednotku je na úrovni 0, 564 USD. ONT je další čínská kryptoměna a v současné době spolupracuje s Neo, se kterým má uzavřeno partnerství. Jde o vysoce výkonný blockchain zaměřený na integritu, přesnost a konzistenci dat a zabezpečení identity.

Stejně jako Neo, také ONT má svůj funkční token Gas (ONG). Ontology již má tři pracovní produkty:

  • ONT ID umožňuje uživatelům bezpečně spravovat jejich digitální identitu tím, že je uloží do telefonu nebo do důvěryhodného cloudového úložiště pomocí soukromého klíče. Místo předávání dokumentů pak mohou jednoduše poskytnout svůj digitální podpis.
  • ONTO umožňuje uživatelům bezpečně spravovat jejich digitální aktiva a převzít plnou kontrolu nad digitální identitou a daty.
  • DDXF umožňuje uživatelům tokenizovat cenná data a poskytuje sledovatelnost dat a zpracování dat v různých systémech.

Staking Ontology

Pro staking ONT je nutné vlastnit minimálně 500 ONT. Podobně jako u Nea, stačí držet ONT a za to získáváte Ontology Gas. K tomu lze využít oficiální Ontology peněženku OWallet. Staking probíhá v kolech, přičemž každé kolo trvá 120 000 bloků. Rychlost tvorby bloků hodně kolísá, což znamená, že každé kolo může trvat od 16 hodin až do 20 dnů. Výše roční dividendy je srovnatelná s Neo.

Závěr

V tomto třídílném článku jsme si představili slibné kryptoměny pro následující rok až dva, které navíc slibují pasivní příjem. Nejedná se o finanční poradenství, ale o edukativně informativní obsah. Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), Tezos (XTZ), NEO (NEO) a Ontology (ONT) – který z nich je váš favorit?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře