30.05.21 Technická analýza LTC/USD a BCH/USD – připrava na další stlačení pružiny?

4.5
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Po včerejší analýze na zlato jsem se rozhodl připravit elaborát, ve kterém se budeme opětovně věnovat mincím Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC). Je mi jasné, že by byla poptávka i po jiných coinech, ale bohužel zas tolik prostoru není a hlavně nemám moc ve zvyku dělat krátké, bezobsažné analýzy, kde je však hromada grafů s alty. Nebudu to na úvod asi nějak zdržovat a rovnou se do toho dáme.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne vydám pravidelnou video analýzu. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

LTC

Začneme napřed mincí Litecoin a doufám, že je graf dostatečně přehledný. Bohužel, volatilita je posledních pár měsíců značná, takže jsou ty grafy potom jak fotka pavučiny. Nicméně zaznačené úrovně jsou důležité a nebylo by moudré je nesledovat. Každopádně od vrcholu po low se LTC propadlo o více jak 70 %, což nám jaksi říká, že pružina je výrazně stažená.

Leč samotný retracement není po technické stránce nic moc. V relativních číslech se trhu povedlo velmi rychle připsat 80 %, ale fakticky došlo k umazání jenom malinkaté části ztrát. Odraz od S/R levelu 125,52 USD měl sice grády, ale na hladině 209,6 USD proběhlo zamítnutí a postupná rotace kurzu. Nyní jsme pod S/R levelem 179 USD.

Čerstvé price action prostě na první pohled vypadá jako obyčejný retracement. Zde není co řešit. A po retracementu by mělo dojít k dalšímu poklesu. Leč rozhoduje nesporně Bitcoin, takže si musíme počkat na průraz z onoho medvědího praporku a pak se uvidí, co dál. Jestli se tedy trh vyleje, které úrovně mají nemalou šanci trh podržet?

První silná hladina je až na 100 USD, kde je zároveň výklenek na Volume Profile (Low Volume Node). Máme tu tedy jistou konfluenci a minimálně by kurz měl zareagovat. Leč skutečná hradba začíná až kolem cca 84 USD, kde dle Volume Profile máme více likvidního poolu. Pokud Litecoin padne až sem, od lokálního high je to propad o 60 %, zatímco od ATH se jedná o téměř 80% drop.

To už je slušně stlačená pružina, nemyslíte? Osobně si nemyslím, že by cena LTC šla níž, protože zároveň nepředpokládám, že Bitcoin tak snadno padne pod cca těch 20 000 USD. Při nejhorším druhá řečená hladina by měla prodejní tlak ustát.

Indikátory

Denní RSI je vážně slabé. Sice jsme nepadli pod 30 bodů, ale jinak má trh obrovský problém s překročením 42 bodů, což je bearish signál. Respektive z popsaného můžeme implikovat, že odraz byl pouhým retracement. Na MACD negativní momentum výrazně ustoupilo, ale bullish cross je zatím v nedohlednu.

Aktuální situace na 1D TF BCH/USD

BCH

Začneme nyní s trhem Bitcoin Cash, kde též od vrcholu došlo ke znehodnocení o více jak 70 %. Lokální dno máme na S/R levelu 498,88 USD, kdy se uvedená úroveň otestovala rovnou dvakrát. Po druhém odrazu trval retracement jenom pár dní a během zmíněné doby vzrostla hodnota BCH asi o 74 %. V podstatě obdobný průběh jako na předešlém trhu.

Nad S/R úrovní 742,55 USD ztratil trh zcela momentum a od té chvíle postupně vyklesáváme. Mince vyloženě za každou cenu dolů nechce, prostě se akorát čeká, co udělá Bitcoin. V případě, že tedy trh půjde dolů, první opravdu silná hladina je až kolem 338 USD, kde je i Point of Control dle Volume Profile.

Pokud se BCH dostane až sem, od lokálního vrcholu to znamená ztrátu o přibližně 60 %. Z vrcholu vytvořeného 12. května pak skoro 80 %. Zase bychom pomyslnou pružinu solidně stáhli.

Indikátory

Denní RSI je na tom též nic moc. Trh se dokázal udržet nad 30 body, ale má vůbec problém překonat přibližně 42 bodů. Navíc je dost prostoru, kam lze klesnout. Stav MACD je totožný jako u LTC.

LTC a BCH závěrem

Chápu, že pro hodlery musí být dost těžké, když kalkuluji s tím, že trh čeká ještě jedna vlna směrem dolů. Musím asi po tisící upozornit, že nemáme jistotu, že půjdeme dolů. Zatím to tak vypadá, což se může klidně změnit. Jestli ale dolů opravdu půjdeme, berte takový propad jako příležitost, nikoliv konec světa.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ozzyx
Hodnocení článku :
     

Jo jo, být hodlerem není nic pro slabší povahy! Ti, co jsou v trhu 3-4 roky, by teď měli být v plusu. Ale ani ti, co vstoupili letos v dubnu poblíž vrcholu, nemusí věšet hlavu, právě pokles by měli využít k dokupu a vydržet aspoň ty 3-4 roky, pak budou vysmátí… :-))

michael613

lenže dokup pred 3-4 rokmi a teraz je troška rozdiel je to tak 10 nasobok ak nie viac u niektorých kým predtým si si kúpil btc za cenu eth tak teraz tí čo nastupovali pochybujem že majúcelé btc eth a bnb…. to je ten rozdiel …. že už to začína byť drahé pre nováčika ak nevyhral v lotérii je rozdiel mať 10 btc za 30k alebo ledva 1

Magister peditum

Tak je to vždy, když někdo riskuje nákupem v době, kdy to má mizivou cenu, a když někdo nakupuje v době, kdy už se produkt osvědčil a má cenu vyšší. Celé je to ale jenom o psychice. Že nemám 100 milionů satoshi, ale jenom 10 milionů… Procentuálně na tom můžu vydělat stejně.

Michal2

Paradoxně jsem asi více v klidu než když to rostlo 😀 To jsem byl na coinmarketcap a v penezence 36x denně. Teď se tam nedívám, stejně s tím nic nenadělám. I pokud by byl pro tentokrát konec, jak výhodný byl zpětnou optickou prodej BTC někdy v lednu 2018 za 10k?

E15

Existuje vůbec někdo jako dobrovolný dlouhodobý hodler LTC a BCH? A nebo je to spíš takové to hodlování z nouze po blbém nákupu kdysi dávno v minulosti s nadějí, že se to možná ještě někdy zvedne? Já jsem každopádně tento druhý případ :-DDD. A abych vysvětlil tu blbou cenu nákupu, když LTC nám nedávno udělal taky ATH, ceny altů měřím v BTC.

kunděj

Takovy shitcoiny si kupujou ti co “nemaji” na BTC 😄

E15

Náhodou pár let zpátky to byly hity! :-DDD. A jako jo, i jsem na nich vydělal, jen moc nevím co s těmi draze nakoupenými zbytky :-))).

Pedro

Znam kolegu, co drzi asi 2,5BTC, uz snad od narozeni 😀

Vsichni do nej porad huci prodej to, prodej to a on porad drzi. Predstava, kolik mohl zarobit jen tim, ze by prodal a pozdeji nakoupil, ale on ne, proste to ma v Trezoru a drzi. Podle svych slov proda az bude za 300k$. To jsou nervy z ocele!

E15

Tak u BTC to i chápu a 300k USD mu přeju! :-))).

Kalim

Buď v klidu.
Už dva roky v naději držím 157 LTC.
Ppetr2 tu predikoval cenu 1000 dolarů, tak čekám. 😎

spot_img