29.11.20 Technická analýza IOTA/USD a BCH/USD – Ztráty z korekce jsou postupně umazávány

1
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Dnes jsem docela dlouho přemýšlel nad tím, na jaké trhy se podíváme a nakonec jsem se rozhodl pro Bitcoin Cash (BCH) a IOTA. Myslím si, že po týdnu je ideální čas si vybrané mince rozebrat. Co se týče Bitcoinu, tak od včerejší analýzy se situace nijak dramaticky nezměnila. Respektive se asi povedlo prorazit z bear flagu, ale pořád je to takové nejisté.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Rozhodně to prozatím nelze brát jako směrodatné, protože se může pouze jednat o pullback up v rámci retracementu do protitrendu korekce. Korekce tudíž ještě může pokračovat, takže prozatím není nijak vyhráno. Já si osobně přeji, aby ta korekce pokračovala alespoň po těch 12 000 USD, protože technicky je to zdravý scénář.

Nicméně se ve finále trh může zařídit úplně jinak a je potřeba počítat i s možností, že trh půjde na nové all time high. Avšak za pár dní je tu prosinec a mě jaksi nedává valný smysl, aby ke konci roku měl trh takovou sílu – hlavně druhá polovina prosince bývá docela okurková sezóna. Znova však opakuji, že v závěru ten vývoj může vypadat jinak, než jak je v tomhle období zvykem.

Aktuální situace na 1W TF BCH/USD

Vzhledem k tomu, že máme konec týdne, tak bych řekl, že už je docela směrodatná svíce z tohoto týdne. Její podoba by se totiž radikálně změnila pouze tehdy, když by vývoj nabral významně na obrátkách. Každopádně je víceméně bearish a má i výrazné bear volume. Tělo svíce je malinkaté v kontrastu s tím dlouhým knotem, která sahá až k 372 USD.

Určitě tedy máme před sebou dost silné zamítnutí, které spíše nasvědčuje tomu, že cena BCH bude pokračovat v poklesu. Navíc se kurz vrátil zpátky pod tu zakreslenou rezistenční trendovou čáru. Tudíž je cena zpátky v bearish struktuře a dokud se nedostane ven, tak žádný bull run na BCashu neuvidíme.

Zas na druhou stranu support 252,28 USD zabránil hlubšímu propadu, a proto celá ta expanze nebyla zcela smazána (podstatná část ovšem ano). Leč i tak činil propad celkově 33 %, což je samozřejmě hodně. Na základě toho je stále dost velká i šance, že kurz BCH do rozmezí 225 USD – 200 USD padne. Ale o tomhle se bohužel rozhoduje na úplně jiném trhu.

Indikátory

Křivka RSI se kdovíjak nepohnula a tak je momentum stále pozitivní. Na MACD je ke spatření významná událost v podobě proražení dlouhodobé rezistenční trendovky jak ze strany křivek, tak i sloupců histogramu. To ovšem neznamená, že o těch cca 25 % ještě nemůžeme sklouznout dolů.

Aktuální situace na 4H TF BCH/USD

Na 4H grafu lépe vidíme průběh korekce a snahy o její ukončení. Drop to byl strmý a rychlý, takže se zastavil až uvnitř trianglu, ve kterém cena předtím několik dní konsolidovala. Vlastně se chvíli i zdálo, že dojde k průrazu té spodní hrany patternu. Ovšem nestalo se tak, a poté v rozmezí 276 USD – 255 USD cena asi 48 hodin konsolidovala.

Nakonec ta konsolidace měla podobu medvědího praporku/trianglu, ale přesto se podařil průraz up, což samozřejmě popohnal hlavně Bitcoin. Podařilo se zároveň breaknout S/R level 276 USD, ale kurz posléze nebyl schopný pokračovat do vyšších cenových hladin. Trh je proto odkázán na support, kde kurz konsoliduje.

Indikátory

RSI je mírně bullish, ale to je zrovna problém, protože pullbacku up je v rámci korekce standard. Pro MACD platí to stejné.

Aktuální situace na 1W TF IOTA/USD

Svíce z nynějšího týdne je též dost podobná tomu, co jsme mohli zpozorovat na předešlém trhu. Ale kontext trhu je zde už docela jiný, protože se povedlo překonat bear strukturu již dávno a cena se dovnitř ani nevrátila a asi ani tak snadno nevrátí. Nicméně je ten dlouhý horní knot svíce hodně škaredý a je potřeba to brát v potaz.

Zamítnutí bylo zkrátka dost silné, ale na druhou stranu je fajn vědět, že kurz reaguje u Volume profile na point of control. Cena zde pozitivně zareagovala, takže obranná snaha byla předvedena. Jinak den přirozeně ještě nekončí a třeba se týdenní svíce zavře s větším tělem a vymaže podstatnou část horního knotu. Tím by se vizuál hned zlepšil.

Co se ještě týče místa začátku zamítnutí, tak je zde konfluence v podobě ročního pivotu R1 a srpnového swing high. Zapomněl jsem to do grafu označit, ale S/R level 0,43 USD je rezistencí. Nejbližší vytvořený vrchol má tedy logiku.

Indikátory

Na RSI je stále technicky momentum pozitivní a na MACD je čerstvě po bullish crossu.

Aktuální situace na 4H TF IOTA/USD

Na nižším časovém rámci kurz IOTA breaknula horní stěnu zakresleného kanálu, ale zatím se nepovedlo prorazit skrze S/R level 0,35 USD. Avšak jestli nákupní tlak neustane, tak asi k průrazu brzy dojde. Co se týče síly pullbacku, tak se povedlo smazat 50 % korekce. Až cena vzroste nad S/R level 0,37 %, tak to pro trh znamená, že 61,8 % propadu bylo již umazáno. Díky čemuž se rapidně sníží šance na pokračování v poklesu.

Závěrem

Jestli si trhy dosavadní momentum udrží, tak korekce té silné expanze nemusí pokračovat. Riziko ovšem přetrvává a je nutné s tím kalkulovat. Směrodatné může být i open nového týdne – když porosteme, tak s tím vzroste i šance na zelený kurzový vývoj během následujících sedmi dní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře