29.09.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Máme brát mírný růst vážně?

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...

[Večerní souhrn článků] • V Paříži začíná proces s obviněným z vydírání a praní špinavých peněz v BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Připravil jsem si pro vás opětovně analýzu v kompozici s mincemi Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). V posledním příspěvku jsme si pověděli, že jednotlivé struktury trhu v podstatě avizují, že se blížíme do finále korekce, které trvá od počátku srpna. Dokonce tu přes víkend byla i snaha tomu dát konečně větší impuls. 

No, zatím to ale moc dobře nevypadá. Nákupní objemy jsou naprosto nedostačující a trh jakoby váhá. A dokud jsou trhy nerozhodné, tak je nepochybně lepší pouze všechno sledovat. Navíc to zase začíná být docela nuda, neboť to price action je zase čím dál méně  zajímavé. Osobně doufám v to, že s ukončením třetího kvartálu se obecně kapitálové trhy rozpohybují a nabídnou nám mnohem větší volatilitu.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Na trhu s mincí Ethereum (ETH) se povedlo překonat horní stěnu mohutného patternu falling wedge. Posléze došlo i k malému retestu horní hrany, čímž se z ní stal support. Trh jednoznačně využil i S/R level 347,54 USD ku prospěchu svému. Cena se vyvíjela v rámci toho zakresleného kanálu, ale u rezistence 363 USD nastal nějaký problém a cena se krapet vylila.

Dá se říci, že nic neočekávatelného se nestalo, protože řečená úroveň je dosti silná. Nyní je každopádně otázkou, zda se cena vyšplhá zpátky nebo to vzdá. Vzhledem k tomu, že kurz prorazil z toho dva měsíce se formujícího patternu, tak by bylo racionálnější kalkulovat s tím, že půjdeme určitě nahoru.

Problém je ale v tom, že nákupní objemy jsou i více jak 48 hodin po breakoutu marginální. Je sice pravda, že se zvedly, ale nejsou úměrné k průrazu z tak velkého grafického útvaru. Z čehož vyvozuji, že tržní účastníci i nadále vyčkávají a nejsou si moc jisti budoucím průběhem kurzu. A vůbec se tomu počínání nedivím, protože ten sentiment je skutečně  tak 50 na 50.

Nejspíš je podstatná část trhu přesvědčená, že Bitcoin těch cca 10 000 USD ještě otestuje, což by s sebou tvrdě vzalo i altcoiny. Technicky je to rozhodně i dáno tím, že cena nedokázala definitivně překonat 363 USD a vrchol obráceného U pro potvrzení double bottom (cca 389 USD). Dokud se nedostaneme výš, tak asi ani žádnou agresivní expanzi nečekejme. Je i dost možné, že v dohledné době dojde k většímu retestu horní stěny wedge.

Indikátory

Z vývoje křivky RSI indikátoru můžeme konstatovat, že trh nemá moc velkou sílu. Ještě jsme ani nedosáhli hraničních 70 bodů a už vidíme, jak to ztrácí momentum. MACD akorát potvrzuje to, co lze vysledovat z RSI. Momentum up na tomhle časovém rámci dochází úplně šťáva a tím bearish crossem se to akorát završilo.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na Litecoinu (LTC) bylo taky falling wedge, ale mnohem menší, které se v rýsovalo pouze asi 3 týdny. I tady se zdálo, že došlo k průrazu horní stěny, ale jako jistý breakout to zatím nevypadá. Abych byl i upřímný, tak bych si přál mnohem více dotyků s jednotlivými stranami grafického patternu. Když posléze proběhne průraz, tak to má alespoň mnohem větší váhu.

Takhle je to takové nejisté. Úhrnem lze říci, že nyní dochází k retestu horní stěny a když zafunguje jako support, tak můžeme jít nahoru. Zásadní problém je však v tom, že objemy obchodů jsou doslova nijaké. Vlastně se ani nijak vizuálně skoro nezvedly a proto téhle snaze o protlačení kurzu směrem nahoru vůbec nevěřím.

Indikátory

Hodnoty RSI nevzrostly nad 62 bodů, takže i zde nebylo dosaženo ani těch 70 bodů. Leč momentum up už ztrácí čím dál více sílu. Jedinou šanci vidím v tom, že je tu malá skrytá býčí divergence, ale já bych se podle toho moc neorientoval, když to není v extrémních hodnotách. Co se týče MACD, tak platí to stejné, co u předešlého trhu.

Závěr

Abych odpověděl na otázku v titulku, tak dokud nákupní objemy dostatečně nevzrostou, tak je to obyčejné fake rally. Za sebe tedy mohu říci, že to akorát koresponduje s tím, co jsem napsal ve své včerejší analýze na Bitcoin (BTC). To jest, že jeden „leg“ dolů nás prostě čeká.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře