29.01.20 Technická analýza BNB/USD – Testujeme lokální high

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak se nám trhy přes noc zase trochu vyšponovaly, což je jistě fajn. Bohužel je to na některých trzích zase v podobě paraboly, což zase na oplátku moc fajn není. Během minulé analýzy se nám kurz BNB neúprosně blížil k trendové linii a supportu zároveň. Osobně mě zajímalo, zda z bývalé rezisteční trendovky bude tentokrát support. A ano, trendovka se potvrdila jako support a trh ji využil pro odraz. Díky tomu nebylo třeba S/R levelu 16.23 USD. Necelý týden kurz BNB posiluje a v současnosti testuje cenovou relaci, kde naposledy začal korektivní pohyb. No, víc toho k úvodu asi již nemám, tak se pojďme podívat na graf.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

BNB

První odraz od trendovky byl agresivní a rychlý. Akorát teda dlouho nevydržel a u S/R levelu 17.24 USD se směr kurzu zase otočil k trendovce. Následoval další odraz a tentokrát to nebylo tak svižné. V podstatě je pohyb od té chvíle docela vlažný. Jedná se o stabilní růst bez velkých výkyvů, který se doteď drží. Rezistence v úrovních 17.24 USD a 17.91 byly proraženy a momentálně se kurz šponuje k další hranici odporu 18.68 USD. Můžeme si ještě všimnout, že úroveň 17.91 USD kladla docela silný odpor, čehož jsou projekcí ty dlouhé knoty. No, my víme, že se cena blíží do klíčové cenové relace a my akorát musíme vyčkat, jak zde trh zareaguje.

Jestli cena prorazí přes rezistenci 18.68 USD, tak jsme v suchu a trh bude mít otevřené dveře pro další cenový postup. Pozitivní momentum se zatím drží a neslábne, takže se tohle i brzy může stát realitou. Po průrazu je další překážkou úroveň 19.54 USD a nejedná se zrovna o slabou úroveň. Zde bych očekával určitě krátké zamítnutí a konsolidaci.

Každopádně, když by se momentum nečekaně překlopilo, tak je pro nás hlavním supportem zase zakreslená trendovka. Ta v minulosti již několikrát dokázala, že je spolehlivá. Ještě jsem zapomněl zmínit, že aktuální price action zcela zneplatnil scénář se strukturou H&S, o kterém jsem v minulém příspěvku psal.

Indikátory

Co se táče indikátoru RSI, tak ten vypadá moc dobře. Nevidím zde žádné anomálie a při korekci se křivka RSI hraniční úrovně 30 bodů ani nedotkla. To je pozitivní a značí to, že je trh silný. Aktuálně máme čerstvě po průrazu skrze 70 bodů, takže býci evidentně bojují. Mějme na paměti, že teď to bude chtít vlekou sílu, aby se to nesesypalo. Na MACD není nic neobvyklého. Pozitivní momentum se drží a není ani nijak moc zbytečně agresivní. Křivky mají zdravý sklon. Ze Stochastic RSI je zase zřejmé, že medvědi zatím spí.

Závěr

Co k tomu jenom dál říci? Pro Binance coin je teď kruciální, aby se povedl průraz skrze 18.68 USD. Pak se zase otevřou dveře k úrovním ve vyšších hladinách. Hlavně, když si přepnete graf do vyšších časových rámců, tak jde vidět, jak je struktura dna pěkně zakulacená. Na BNB je prostě po tom půlročním poklesu zřejmý obrat, který má i pevnou základnu právě v té kulaté struktuře. Dokonce se tam rýsuje obrovský iverzní H&S, ale na to je ještě brzy.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img