28.11.22 Analýza BTC/USD – Čekáme na velký pohyb

4
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Kurz bitcoinu (BTC) vzhledem ke svátkům ve Spojených státech v minulém týdnu pokračoval v konsolidaci. Tomu i odpovídaly objemy, které přirozeně nebyly nic moc. Na akciích to ale bylo mnohem horší. V každém případě se blíží listopadové close. A jak jsem zmiňoval, podoba listopadové svíce je ryze medvědí. A uzavření ryze medvědí měsíční svíce není ani náhodou zanedbatelný signál.

Do konce listopadu zbývají necelé tři dny. Kurz bitcoinu má proto necelé tři dny na to, aby došlo ke změně v podobě měsíční svíce. Když se to nepovede, máme vygenerovaný nový signál. Nový medvědí signál, který jsme v grafu dlouho neměli.

Kurz bitcoinu na měsíčním grafu

Na první pohled se to nemusí zdát, ale ta listopadová svíce je na BTC stejně bearish jako svíce z prosince minulého roku, ledna a dubna letošního roku. Jde o lineární graf, takže jsou zmíněné svíce velikostně někde jinde. Jelikož v absolutní hodnotě šlo o mnohem větší poklesy. Ale v relativních číslech jsou obdobné.

A nyní si uvědomte, že po close svící s touto podobou následoval další pokles. Buď hned, nebo s jistým odkladem. Zkrátka do grafu další leg směrem dolů padne jako prdel na hrnec. Vtip je v tom, že potenciální leg dolů krásně odpovídá otestování úrovně kolem 12 000 USD. Navíc je u hladiny 100měsíční klouzavý průměr. Zde očekávám hutnou obranu. I díky horní hranice clusteru na volume profile. Pamatujete na únorové rally z roku 2018 po otestování kurzu BTC na 6 000 USD? Něco podobného by mne nepřekvapilo ani po otestování 12 000 USD.

Čím níže kurz BTC půjde, tím těžší to medvědi budou mít. Kurz bitcoinu má totiž před sebou opravdu robustní strukturu, která se konstruovala po několik let. A to je pro nás výhoda oproti předešlým létům. Můžeme z toho vycházet technicky vycházet. My díky tomu víme, kde jsou klíčové likvidní hladiny. Víme, kde se určitě akumulovaly dlouhé pozice. A to ve velkém.

Minulý týden nebyl nijak zajímavý

Jak už jsem říkal, za minulý týden jsme se nikam neposunuli. Víkend byl tradičně mrtvý. A vzhledem ke svátku v USA se kurz bitcoinu nehnul ani ve čtvrtek a v pátek. Tady vidíte, že stačí svátek v Americe a najednou se nic nehne. Každopádně ta konsolidace nevadí. Po obdobných propadech je normální, že se trh nadechne před pohybem.

Mimochodem, je nutno říct i to B. Jestliže se kurz bitcoinu utrhne nahoru, musí prolomit 300týdenní klouzavý průměr, cenovou rezistenci kolem 19 000 USD a high volume node na volume profile. Je to slušná rezistenční konfluence. Pro proražení tak silné rezistence se musí trh BTC o něco opřít. A ten level kolem 16 000 USD není zrovna ideální místo.

Závěrem

Do budoucnosti nevidíme. Ale dokud kurz bitcoinu drží trend a generují se medvědí signály, není moc co řešit. Ten poslední leg dolů je vážně na spadnutí. Nicméně akcie se pořád drží u klíčových rezistencí. Jestli na akciových indexech dojde k průlomu, asi to Bitcoin pushne též. Je třeba kalkulovat i s jinými variantami a nebýt poté překvapený.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: