28.11.21 Technická analýza LTC/USD – Litecoin na silném supportu, brzy odraz?

5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Litecoin (LTC) je již pár dní na supportu, kde je hodně silná konfluence. Můžeme tudíž očekávat, že brzy dojde k odrazu? Litecoin má za sebou i dost solidní propad, který by se již neměl prohloubit. Znehodnocení je totiž takřka na maximu pro zdravou korekci. Pokud by cena pokračovala v poklesu, smrdělo by to jednoznačně obratem.

Aktuální situace na 1D LTC/USD

Litecoin se celkově propadl asi o 38 %. Pořád tudíž propad působí jako obyčejná korekce, ze které by se trh měl být schopen dostat. Poklesem jsme každopádně narazili na silnou supportní konfluenci, která je tvořena 200denním a 100denním klouzavým průměrem. Mimo jiné je na S/R levelu důležitá hladina Fibonacciho retracementu. A vůbec nejdůležitější je, že máme hned pod S/R levelem point of control objemového profilu.

LTC

Ta konfluence je tedy kolem 195 USD opravdu silná. Když započítáme i tu býčí strukturu, je tvořena asi 6 faktory, takže bych se nebál ji označit za vcelku robustní. Za normálních okolností by proto měl být odraz vysoce pravděpodobný. Nicméně trh s Bitcoinem je pořád dost slabý. Pokud dojde k většímu propadu, Litecoin může prolomit i naši silnou konfluenci.

Něco takového bych ale vnímal hodně neblaze. Už by to nebyla obyčejná korekce, ale zřejmý zlom růstového trendu, který trvá od července. A po zlomu růstového trendu můžeme počítat s mnohem hlubším propadem jak 38 %. Klidně bych pak vyhlížel i ceny kolem 110 USD, kde je silný support. Proto můžeme doufat, že aktuální hladina prodejní tlak ustojí.

Indikátory

Bohužel i křivka denního RSI láme trend. Litecoin se prostě musí brzy odrazit, jinak to bude špatné. Bohužel dle MACD negativní setrvačnost spíše posiluje, než že by oslabovala.

Závěrem

Litecoin má z technického hlediska velkou šanci na odraz. Je totiž na velmi silné úrovni, která by měla nabídku zcela absorbovat. Nicméně trh s Bitcoinem je hrozně slabý. Aby se na trh vrátili nakupující, celkově musí být trh alespoň stabilní. A zatím moc stabilní právě není.

Nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu, kde pravidelně streamuji (čtvrtek 19:00) a vydávám technické analýzy (neděle), takže další TA již dnes 🙂

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Litecoinu holt chybí tržní kapitalizace Dogecoinu, aby měl v poměru k BTC nějakou normální cenu…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: