28.10.22 Analýza BTC/USD – Závěr obchodního týdne negativní

4
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) mi začíná připomínat takové ty pohádky, kdy se obě strany snaží navzájem přechytračit, ale v závěru to stejně dopadne remízou. Takhle na mne působí i Bitcoin. Včerejšek byl pro trhy tragédie. A dnes to nejspíš nebude pro trhy o moc lepší. Stejně tak jako akciový trh pushnul BTC nahoru, stejně ho nyní i stahuje dolů. A vůbec bych se nedivil zase stejnému týdennímu close jako u předchozích šesti svící. Když má člověk pocit, že popsaný bizár už musí skončit, on přesto pokračuje.

Nejspíš se během dneška dostaneme pod 20 000 USD. A tím pádem pod psychologickou úroveň. Což by teoreticky mohlo býti signálem i pro ostatní býky, že to mají konečně vzdát a nechat kurz padnou na naše vytoužené kurzové úrovně. Ať to jde klidně na 12 000 USD, 6 000 USD, 3 000 USD, 1 000 USD nebo i pouhé stovky USD. Čím níž tím lépe. A že se to nemůže stát? Jasně, že může. Se podívejte, kam klesly akcie Meta. Myslíte si, že by někdo před rokem uznal, že je možný pád na ceny ze začátku roku 2016? Bag holdeři tohoto titulu určitě ne.

Dolar má po odrazu na klíčové trendovce

Jak jsem říkal na včerejším streamu, americký dolar neřekl své poslední slovo. Na týdenním grafu jsme pouze otestovali zakreslenou trendovou diagonálu a reakce je příznivá. Mimo jiné je blízko 20týdenní klouzavý průměr. A jestli týdenní svíce zavře v příznivé podobě, nejspíš nás čeká pokračování v trendu. Nebo minimálně snaha o pokračování v trendu. To implikuje silnější risk off sentiment na trzích. A tím pádem jsou aktiva, jako jsou akcie a Bitcoin pod velkým tlakem.

Aktuální situace 1D BTC/USD

Kurz BTC na týdenním grafu otestoval 20týdenní klouzavý průměr. Naprosto ve stejnou chvíli, kdy dolarový index otestoval zmíněnou diagonálu. A kurzy na obou trzích se odrazily. Akorát každý jiným směrem. Zatím to není taková tragédie pro BTC. Respektive prismatem podoby té svíce. Ale už nyní to lze považovat za náznak zamítnutí na rezistenci. Samozřejmě je konec týdne relativně daleko. Ale uvědomte si, že víkendy jsou většinou naprosto mrtvé. Bez volatility, bez likvidity. Jestli běžný obchodní týden zakončíme nějak takhle, nejspíš ve stejné podobě zavře i celý týden.

Lze se z aktuálního týdne nějak poučit? Určitě ano. Máme za sebou několik dnů, které vypadaly hodně slušné. Vytvořily se na denním grafu impulsní svíce, které zvyšovaly šance, že se kurz BTC tentokrát někam dostane. A teď se trh opětovně tváří na chcípnutí. Tím chci říct, že se nám již pár měsíců opakuje jistý vzorec. A proto mne nynější price action tolik nepřekvapuje. Nicméně pro nováčky to může být extrémně matoucí a důvod, proč se na nějaký Bitcoin úplně vykašlat.

Závěrem

Býci zase přicházejí o naději, že se dočkají alespoň slušného rally. Zatímco medvědi už zase vidí před očima finální kapitulaci na nižší cenové úrovně. Obzvlášť po těch šílených dropech, které se dějí na akciovém trhu. Víte, že v postmarketu, hned po zveřejnění earnings, dropl Amazon o 20 %? Stejně jako den předtím Meta? To samé se může stát i na krypto trhu. Prostě se kurz najednou vylije. Buďte proto nanejvýš opatrní.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jack
Hodnocení článku :
     

Moc diky, Jardo! Uz by se to mohlo konecne vylit nekam na tech 10-12 tis., abych konecne nakoupil a pak to mohl zase prestat sledovat do dalsiho halvingu s klidem, ze mi prachy nesezrala inflace.😃

Poslední editace 1 rok před přes Jack
Miroslav

Prej abych konečně nakoupil, a co jste dělali, když alty ted rostly o desítky procent 😀 koukali 😀

Nemam

Jj koukali. Tobe se snad povede podchytit kazdy 10-20% rust? Ikdyz musim priznat, ze jak se to porad nechtelo dostat pod tech 19, tak jsem uz zacal premyslet o nejakem mensim trejdu, ale nestihl jsem to a ted budu zase koukat a cekat 😀

Jack

Jaky desitky? Jo tech 10-20% na shitcoinech? BTC v range 18 000 20 800 je pro me mrtvej. Zastavilo se to presne na rezistenci. Kdyby to skocilo pres 20 800 a bylo to tam den, neco malo koupim s vidinou rally. Sorry, netocim v tom miliony, aby mi 10-20% udelalo takovou radost, navic kdyz v makru je to vicemene porad totez. Az to udela +~30% zacina to bejt zajimavy. Na intraday bohuzel nemam cas. Navic v prumeru to nakonec stejne vychazi stejne nebo spis zaporne. Jeden den mas radost, zes to trefil, dalsi te to vyplachne. Po 4 letech v kryptu, kdyz nakoupim tak prodavam min. pri double.

Poslední editace 1 rok před přes Jack
spot_img