27.12.21 Technická analýza BTC/USD – týdenní svíce jako signál k růstu?

4.6
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) má další ukončený týden. Podoba týdenního close se od nedělní video analýzy nijak prakticky nezměnila, ale nyní máme její podobu jistou. S tím se dá právě pracovat. Respektive se na základě toho může každý rozhodnout, jak se s tím vypořádá. Pravda je taková, že technický posun je prozatím v nedohlednu.

Dowova teorie

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Osobně vnímám příznivě fakt, že během Vánoc nedošlo k žádnému nemilému překvapení. Té likvidity na nebylo na trhu totiž moc, takže tu jistá hrozba v podobě nenadálého propadu byla. Nic takového se ovšem nestalo, vývoj byl víceméně stranový a trh díky tomu skončil na nule.

Poslední týdenní svíce každopádně zavřela v býčí podobě. Je ale stále konsolidační. Teoreticky vzato by to mohl být první týden ze série několika růstových týdnů. Svíce má prostě kladnou podobu, takže by to trh mohl ocenit. Mimo jiné máme týdenní zavírací cenu nad 50týdenním klouzavým průměrem. To je pro Bitcoin logicky dobrá zpráva.

BTC

Cenová expanze se každopádně zastavila v blízkosti S/R levelu 52 500 USD, což samozřejmě není náhoda. Je zde silná konfluence díky low volume node objemového profilu a 20týdenního klouzavého průměru. Taktéž je blízko rezistenční diagonála, která původně hrála roli supportu.

Pro Bitcoin je přirozeně hodně důležité se vrátit nad 20týdenní klouzavý průměr. Případný průlom by byl dobrým signálem pro pokračování v bull trendu. Jak jsem se již ale vyjádřil, jsem nemálo skeptický k tomu, že Bitcoin utvoří nějaké vysoké ATH. To je ale pouze můj názor založený na aktuální technice trhu a makroekonomické situaci.

V každém případě se musí Bitcoin někam posunout. Kurz je fakticky v kleštích, v takové zemi nikoho. Proto je nutné prorazit blízkou rezistenci, nebo jít raději retestovat těch 42 000 USD. Vše je lepší než nekonečná konsolidace. Respektive jsme se nikam nedostali již více jak tři týdny.

Indikátory

Na týdenním RSI je znát snaha o zvrat, ale to je zatím vše. Důležité je, aby se hodnoty indikátoru stabilně držely nad 50 body. Na MACD můžeme akorát sledovat, že negativní momentum není prozatím silné.

Závěrem

Nijak bych se nedivil, když by se Bitcoin do nového roku nikam technicky neposunul. Čili je zatím lepší počítat se stranovou konsolidací. Na jednu stranu se načekáme, na stranu druhou máme ještě klid. Pokud však retestneme těch 42 000 USD, bral bych to jako další projev slabosti.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan M.
Hodnocení článku :
     

Zdravím. Doporučíte nějaké alty ke vstupu? Připadá mi, že toho moc není. Buď jsou alty na vrcholu (např. ADA, XMR, AAVE, LINK, ATOM, DOT) a je příliš rizikové longovat i shortovat (shortovat kvůli tomu, že jsou příliš rozžhavené a mohou jít ještě mnohem výš). A další coiny jsou fundamentálně příliš slabé (např. XRP a EOS), což se odráží v tom, že jsou slabé i technicky. No, uvidíme, co BTC. Pokud prorazí 53k rychleji, než je předpoklad, tak by alty měly hodně korigovat, protože peníze se přelijí do BTC. Alty by pak dohnaly BTC v dalším leg up.

Lukas22

Take EOS je fundamentalne tak strasne slabe a aj lacne.Aj tak si myslim, ze ho pumpa asi neminie. Na jar islo niekde nad 16$, tak preco nie znova. A to iste XRP. Ale to bude az na konci bullrunu. A to moze byt uz velmi skoro. To co sa deje posledny tyzden akosi smrdi. Pride mi to cele tahane retailom.

LHTS

Zdravim, nevim jaky mate vstup na trh (s BTC), doporucuji nakoupit co nejlevneji (kvuli psychologicke pohode – kolisani az o 80%). Co se tyka altu, krasna pravidelna volatilita je na paru ATOM/BTC, IOTA/BTC, IOTA/ETH, BNB/ETH. Vse mysleno v teto dobe (ne navzdy) Hodne stesti!

AjRep

“V každém případě se musí Bitcoin někam posunout. … Vše je lepší než nekonečná konsolidace.”
“Čili je zatím lepší počítat se stranovou konsolidací.”

Nějak nevím, co si z toho mám vybrat 🙂 🙂

Bart

Naopak, kdyby se stal konečně vice stabilním, mohl by být i na něco jiného než na spekulace. Ale to my vlastně nechceme 😀

spot_img