27.09.22 Analýza SPX a Nasdaq – Testujeme letní low, lze počítat s průrazem?

4.4
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq docílily předpokládaných úrovní, což jsou tržní minima z poloviny června. Na to jsme čekali několik týdnů. A nyní se ukáže, jak se s tím spekulanti na trhu vypořádají. Včera večer to chvílemi i vypadalo, že průlom přijde ještě v ten den. Nakonec se ale propad zastavil a v těchto chvílích si býci mohou tedy oddechnout.

Aktuální situace na S&P 500 a Nasdaq

Pro akciový trh byl poslední týden v režimu volného pádu. Obzvlášť po zasedání Fed, kdy se rozhodlo o zvýšení základní úrokové sazby a byla zveřejněna ekonomická projekce. To trhy poslalo tam, kde jsou nyní. Předevčírem kurz indexu S&P 500 otestoval horní hranici supportního pásma, které se nachází kolem 3 620 bodů. Tím pádem testujeme letní low.

Denní graf akciového indexu S&P 500
Denní graf akciového indexu S&P 500

Jak jsem říkal u předešlých analýz, potenciální průlom low na akciových indexech s sebou jistě vezme i Bitcoin. Na to právě trh s kryptem nejspíš i čeká. Každopádně s průlomem červnového low se na indexu S&P 500 i technicky potvrdí medvědí trend. Alespoň dle Dow teorie. A v takovou chvíli bude vymalováno, neboť nás čeká pokračování v klesající vlně. A v takovém případě trh začne hledat nová low na nižších úrovní.

Prodejní tlak je na futures trhu značný. Za předešlých několik dnů je to samá červená svíce s velkými objemy, což nám říká, že v blízkosti supportu se daří poptávku absorbovat. Dle indikátoru RSI začínal být trh mírně přeprodaný. Ale prostoru pro pád bylo dostatek, protože hodnoty indikátoru teprve testovaly hraničních 30 bodů.

Denní graf akciového indexu Nasdaq
Denní graf akciového indexu Nasdaq

Na Nasdaq je situace prakticky identická. Ve stejnou dobu kurz technologického indexu otestoval support, který je kolem 11 000 bodů. Tím pádem trh mírně otestoval o červnové low. Pokles se ovšem dnes zastavil a je zde viditelná snaha o odraz. Bude to ale úspěšné? To se uvidí.

Dále je vhodné upozornit, že výnosy na krátkodobých splatnostech federálních dluhopisů rostou lidově řečeno jako z vody. Vlastně je to solidní raketa, o které se může BTC jenom zdát. Na těch krátkodobých splatnostech jsou výnosy na úrovních z roku 2007. Čili je něco fakt dost špatně a trhy se na to připravují. Respektive dluhopisový trh dohání nová očekávání, která vzešla z předešlého zasedání Fed.

Výnosy na pětiletých federálních dluhopisech
Výnosy na pětiletých federálních dluhopisech

Můj osobní tip je, že výnosy na dluhopisech překročí v dohledné době přes 5 %. Tedy v řádu několika měsíců. Trhy se samy o sobě snaží utahovat měnové prostředí. A čím více utažené bude, tím větší pravděpodobnost, že akcie a Bitcoin nám spadnou na hlavu. Proto není ani tolik důležité sledovat Bitcoin, ale primárně ostatní trhy, kde se toho tolik odehrává.

Závěrem

Pokud sledujete nějaké krypto analytiky, můžete se setkat s tím, že zcela ignorují faktory, které jsme v rámci této analýzy zmínili. A to je hrozně nebezpečné, protože jste pak z 80 % slepí. Dávejte proto pozor na nejrůznější bullish výzvy, díky kterým se můžete dostat lehce do pasti. Používejte hlavně svou hlavu a učte se chápat kontext.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zelda
Hodnocení článku :
     

Děkuji za kvalitní a pravidelný informační servis!

Hell

jsem stále natuty přesvědčena, ze to půjde brzy dal a výrazně dolu pod červnové úrovně. Ale začínám trosinku nervóznět, kdyuzsakra..🙈🤪😂

Fantom

To chce klid. Velryby potřebují nachytat co nejvíce lidí do bull trap. Až si bude hodně lidí myslet že už je to v pohodě a BTC se definitivně odrazil ode dna, tak to teprve pořádně spadne. A kdy přesně to bude my nemůžeme vědět, zatím to totiž nevědí ani ty velryby. Rozhodnou se pro správný okamžik až podle stavu orderů.

Hell

To je fakt, ten samy efekt bude asi na akciích…proto všude ty zvatly expertu, ze žádné větší propady už..je to zaplaceny. Inu drzme si palce.

Kenny

No to jest otazka, na jake hodnote to ma byt dostatecny bulltrap, aby se o nem dalo vubec mluvit 🙂

Fantom

Může to být 22k nebo klidně až těch 27k. Nevěřím že by to bylo víc než 32k. Je to jako když se v moři rozevře síť kde už nějaké rybky jsou. Musí to být dost na to aby se nějaké další chytily, ale ne moc aby jich ještě víc neuteklo 😀 S tím jak roste strach je ta velikost pasti menší a menší. Můj tip na sklapnutí pasti je tak asi 22-24k. Ale jestli se nažene dost oveček tak víc. Ale jak jsem psal, strach je veliký a žádná velká čísla (a velké pasti) očekávat asi nemůžeme. Ono ale hlavně nezáleží ani tak na ceně na jakou se dostaneme, ale na množství nákupních orderů pod aktuální tržní cenou. Aby při mohutném prodeji velryb bylo chyceno dost právě těhle orderů. A to se obyčejný člověk nemá šanci dozvědět, může to jen tipovat. Shodou okolností mám Dual investment prodej BTC na 30.9. strike price 25k. Myslíte že proběhne? Podle mě určitě ne 😀

Kenny

Kdyz si vezmu u BTC nejake snahy o rally, pripadne bulltrap v posledni dobe, tak jsme se dostali max na chvilku nad 25k, coz je dost bida. Ted jestli se to vyhoupne nad 22k tak to bude spis „zazrak“ 🙂
Hele na tech 25k kolik tam mas % urok, to musi byt dost malo?

Fantom

Mám tam 9,78% APY, je tam od června nákup byl za 24k, tak jsem to dal hned na prodej s mírným ziskem. Ještě mám jeden prodej taky za 25k k 30.12. za 14,37% APY a ten je tam tak měsíc. Je to ale za málo. Většinu mám v nákupních orderech. Větší částky za menší % na nižší strike ceny a menší částky za větší % za vyšší ceny. Je tam přeci jen riziko hlubšího dumpu. Plán je snižovat průměrnou nákupní cenu a hned dávat krátkodobé prodeje s malým ziskem za vysoká %APY 😁

Kenny

No ja premyslim kolik mam dat strike cenu na prodej 5,5 ETH a vlastne na jake datum, tak abych jeste vcas prodal pred dumpem. Rikal jsem si jestli uz radsi do cca pulky rijna nemit radeji vse prodano?

Fantom

Já ETH nedržím vůbec a ani na něj nemám žádné kontrakty v dual investment. Podle mě je pořád ještě moc drahé a půjde hodně dolů. To bych snad prodal hned za současnou cenu. Určitě má ETH potenciál, ale je prostě moc drahé a ještě je na něm potřeba udělat spoustu práce. Ale je pravda že na něm pracuje mnoho schopných lidí. Nechci Ti radit, ale myslím že zrovna ETH půjde hodně dolů. Stejně tak BNB, XMR a XRP i když to jsou myslím dobré coiny. Já mám nyní jen kontrakty v dual investment na BTC a DOT. BTC od 17k dolů a DOT od 5,50 dolů. A dost BUSD v rezerve pro příkup kontaktů 😀

Martin Burdik

Fantome,máš přistup k těmto neveřejným informácím o stavu orderu obchodníků na burze🙂Pokud ano jsem ti za tyto informace ochoten zaplatit,protože to by se mě opravdu hodilo k mému forexovému obchodování….

Fantom

Tak to vážně nemám 😀 A je mi jasné že by měly pro mnoho lidí velikou cenu. Já jenom tak tipuju, kdy se cena někam pohne. Nejdůležitější je stejně asi sentiment běžných lidí a ten je právě teď dost špatný, proto žádný velký růst před dalším propadem nečekám. Prostě už není tolik nadšených kupujících jako před časem. .. .

Hujer

Ty jsi vtipný, ubožák ale vtipný

Martin Burdik

Taky tě zdravím Hujere,jak se daří tobě obchodovat na finančních trzích???Moc ti to nejde co,ale já tě chápu,když si tady svými debilními komenty uvolňuješ svou frustraci,jestli chceš tak se tady můžeš“VYBLÍT,,v tvých intelektuálních komentářích,mě to opravdu nevadí…🤣😂

Reklama: