27.02.20 Technická analýza LTC/USD – Střemhlav do propasti

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Pro dnešek jsem si pro vás připravil analýzu na Litecoin (LTC) a jistě víte, že v posledních několika dnech jsou kryptotrhy tak strašně dynamické, že člověk něco publikuje a za chvíli to už není vůbec aktuální. A to platí teď v podstatě se vším, co lze na netu nalézt. Bohužel nám to teď dost dumplo a většina analytiků musí svá veledíla překreslovat. Alespoň, co jsem dokázal vypozorovat, tak málokdo očekával, že pokles na Bitcoinu bude až po úroveň 8 900 USD. My se ale v dnešní analýze budeme hlavně věnovat trhu s Litecoinem, který se s cenou dostal do úrovní, kde byl na konci ledna. Vidíte? Trhy jsou takový náš stroj času.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

LTC

No, jak mám ve zvyku, tak ve stručnosti naváži na poslední analýzu na LTC, jenž byla publikována před šesti dny. Tehdy byl kurz v závěru bullish patternu falling wedge a trhu se sice povedl breakout, ale na úrovni 79,13 USD se růst ceny zastavil. Ze začátku to bylo docela nenápadné, ale nakonec ten cenový propad začal nabírat grády. Ten současný stav na Litecoinu je opravdu hrozivý a já osobně bych do toho v žádném případě neskákal.

Jakmile kurz propálil skrze zakreslenou trendovku, tak prodejní tlak markantně zesílil a cenu srazil až po support v levelu 58,21 USD. Je aktuální propad příležitost? To zatím nevíme, protože byl dle mého názoru dost neočekávaně tvrdý. A v takových případech je nutné trochu přehodnotit své původní myšlenky a začít tak trochu od začátku.

Co lze teď očekávat?

Trh se teď snaží po odrazu od supportu konsolidovat, ale je dosti pravděpodobné, že se z toho zase vyvrbí pokračování v poklesu ceny. Během těch několika dní se z trhu vylilo dost kapitálu a ten samozřejmě musí zpátky. Otázkou je, kdy k tomu dojde. Pokud i nadále budeme předpokládat, že se jedná jen o korekci, tak musíme hledat pásmo, kde by odraz dával největší smysl (ve smyslu poměru Win/loss). Když si budeme chtít pomoci nástrojem Fibonacciho hladin, tak se jedná o úroveň 53,89 USD. Což znamená, že jestli klesneme o dalších cca 12 %, tak jsme tam cobydup.

Zároveň je dost silné pásmo podpory cenová relace 51 – 48,37 USD. Ale jestli kurz propálí i tyhle úrovně, tak máme už asi jistotu, že trh pravděpodobně chce atakovat low z minulého roku. A dost možná i low z roku 2018. Co si budeme povídat, to zklamání je docela znát a zase nás to oddálilo od toho námi vysněného bull runu.

Indikátory

Až po deseti týdnech jsme se s hodnotami RSI dostali pod 30 bodů. Křivka indikátoru spadla až po 21 bodů a stále se nachází v přeprodané části indikátoru. Co se týče RSI, tak bych určitě při dalším dumpu čekal na býčí divergenci jako signál pro možný obrat. MACD je na tom ještě o něco hůře než předešlý nástroj. V těchto hodnotách jsme byli naposledy během toho velkého zářijového dumpu. Z toho jde docela strach, protože by to mohlo znamenat, že se z této situace trh tak snadno nevylíže. Křivka na Stoch RSI je už tři dny v přeprodané oblasti a není tu vůbec žádná snaha o překlopení. Setrvačnost up je na tom opravdu dost špatně.

Závěr

Dost se mi nelíbí ten sklon poklesu, protože je moc agresivní a bylo to zkrátka až moc jednoduché sestřelit. Nicméně, zatím nemá smysl panikařit. Sice to byl krvák, ale z technického hlediska se nedá říci, že je všemu konec. Určitě ale spíše počítejme s poklesem a to o dalších cca 10 %. Určitě nebude na škodu celý vývoj sledovat a to především v hladinách, které jsem v analýze zmínil.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře