26.02.20 Technická analýza BTC/USD – Propadáme se – Je na vrcholu opravdu reverzní Head & shoulders?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Až do včerejška celý kryptotrh a Bitcoin (BTC) vůbec vypadal hodně bullish a zdálo se, že bude stačit velmi málo, aby se to celé odpálilo. Bohužel, to se nestalo, místo toho se to včera úplně pokazilo a vypadá to, že budeme čelit něčemu většímu, než jsme původně očekávali.

Reverzní struktura

Většina analytiků, které sleduji, byli docela bullish a kdo by chtěl jít proti trendu, že ano? Nicméně, jeden z těchto analytiků tvrdí, že je na vrcholu aktuálního růstu reverzní struktura H&S.

Koukal jsem na graf asi deset minut a vůbec jsem tam nic takového neviděl, takže jsem se musel podívat na tu jeho čmáranici. A vida, fakt tam H&S vidět je. Je sice docela pofiderní a nejsem si tedy jistý relevantností, ale je to zatím jediné moje vodítko, které mi ukazuje, kde jsem udělal chybu. Jestli je tedy struktura vrcholu opravdu H&S, tak je target až 8 550 USD. Aby to i úplně nezapadlo, tak je potřeba mít na paměti, že se na CME burze s futures na Bitcoin potvrdila ta weekly svíce hanging man.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

S dovolením v rychlosti naváži na svoji poslední analýzu Bitcoinu, kdy jsme měli už pár dní po vytvoření vrcholu. Trh se pokusil atakovat úroveň 10 426 USD ještě jednou, ale 19. února tahle snaha přišla vniveč, protože kurz se dokázal pouze přiblížit, ale k dotyku vůbec nedošlo.

Celé to bylo zakončené tím nepříjemným propadem, který nebyl zrovna očekávaný. Ale očekáván být měl. Kurz se dvakrát odrazil od supportního pásma 9 401 – 9 159 USD, takže jsme tu měli silnou oporu a zároveň se cena pohybovala v rámci klesajícího kanálu. Ten se dal považovat do jisté míry za velký bull flag.

Možný H&S

Teď se dostáváme k tomu, že struktura vrcholu opravdu trochu připomíná reverzní pattern Head & shoulders. Nejsem si tím ale zcela jistý, protože to má samozřejmě dost daleko od toho, co najdete v nějaké literatuře. Nicméně, je to jedna z mála věcí, které by dost možná vysvětlovaly, kde byla chyba. Předevčírem došlo k definitivnímu průrazu neckline H&S, čímž se útvar začal uplatňovat. A target útvaru je až právě na cca 8 550 USD. V současnosti kurz konsoliduje na úrovni 9 159 USD, což je spodní hranice pásma High demand. Upřímně, viděl bych to ještě na propad k supportu 8 880 USD.

Chování trhu tomu nasvědčuje a zároveň zde máme Fibonacciho hladinu 0.382 (když předpokládáme, že jsme v ABC korekci). Osobně mě docela zajímá, jak se zde trh zachová. Nicméně, trh si klidně může jít až pro target z H&S, takže propad může být daleko větší. V těchto chvílích je racionální uvažovat i o propadu až k levelu 7 785 USD, či ještě níže, až na 7 490 USD, což by znamenalo retest hladiny neckline z inverzního H&S, které se formovalo na přelomu prosinec/leden.

Indikátory

Indikátor RSI se stále dost drží. Křivka se propadla k 29 bodům, což je už přeprodaná oblast, ale ihned proběhl odraz up. Z čehož můžeme vyvozovat, že tu jakási iniciativa stále je. Jsem ale dost skeptický, že by mělo teď dojít k rozhodnému odrazu. Všimněte si, že hodnoty RSI dost dlouho nepřesáhly 70 bodů. Pomaličku se to tady otáčelo a indikátor nám to dával najevo. Osobně očekávám další propady pod 30 bodů a budu zde hledat býčí divergence. MACD je na tom dost obdobně jako RSI. Co se týče Stoch RSI, tak zde je znát, že ta negativní setrvačnost až takovou sílu nemá. I tak to stačí.

Závěr

Jak už jsem řekl v samotné analýze, tak nejsem zrovna s to věřit, že aktuální support vydrží. Nejsem si ale vůbec ani jistý relevantností H&S patternu a tedy jeho targetem. Každopádně, jisté je, že prodejní tlak dominuje nad nákupním. A je to čím dál více i ze samotného price action znát. Určitě tedy sledujte supporty a reakci kurzu na nich i s objemy. Samozřejmě i fibonacciho hladiny. Jestli máte  nějaký dotaz, tak ho napište do komentářů.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře