18.02.20 Technická analýza BTC/USD – Reverzní hammer na 4H časovém rámci, bude to stačit na odraz?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Objem obchodování na Binance dosáhl ATH • Doteď spící Ripple velryba přesunula 40 mil. XRP na Bitstamp • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

[Večerní souhrn článků] • Zakladatel yearn.finance oznamuje Deriswap • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak dnes se se mnou podíváte na trh s Bitcoinem (BTC), kde je to zase jedna velká show a pořád se něco zajímavého děje. Trhu se nepodařilo překonat úroveň 10 426 USD a po několika zamítnutí nakonec situace vyústila v rychlý propad, který ale nebyl nijak masivní. Nejdůležitější na tom teď je, že včera odpoledne se nám v grafu uzavřela 4H svíčka jako reverzní hammer, na což trh zareagoval malým odrazem. Bude to ale stačit?

Upřímně, očekával jsem dump alespoň po úroveň 9 401 – 9 170 USD, ale ta reverzní svíce trhu dala naději, že to bude daleko dříve. Bohužel se zcela nepotvrdila její relevantnost a v následujícím textu vysvětlím proč. Ovšem i indikátory technické analýzy vypadají na to, že by se odraz mohl povést. Pojďme se tedy na to podívat podrobněji

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Nyní krátce navážeme na moji poslední analýzu z 3. února, aby tu byl větší kontext. Tehdy nám trh konsolidoval v rámci kanálu/bull flagu kolem S/R levelu 9 401 USD, čímž se trh připravoval na průraz do vyšších cenových hladin. Jak jsem se již zmiňoval v dalších mnoha svých analýzách, tak cenové rozpětí 9 170 – 10 426 USD je jedno velké rezistenční pásmo a nemělo být pro trh nijak lehké ho překonat. No, nakonec se kurz vyšplhal až k úrovni 10 426 USD a nebyl to zrovna marný boj.

Z těch mnoha knotů na rezistenci je znát, že to býci jen tak nevzdávali a chvíli to i vypadalo, že se to podaří. No, 13. února došlo k rychlému výplachu, který ale vzápětí býci vykoupili a zase tím vyhnali cenu k rezistenci. Jenomže i tentokrát proběhlo zamítnutí a cenu to opětovně srazilo. Celá tahle show trvala velmi krátkou dobu a byl to jeden veliký chaos.

Falling wedge a reverzní hammer

Nakonec se trh začal čistit a začalo to vcelku nečekaně. Před tím jsem docela dlouho varoval, že až se spustí samočistící tržní proces, tak to může být rychlé a bolestivé. No, bylo to spíše jen rychlé, protože se o masivní propad nejednalo. Nebylo to sice málo, ale bylo to v rozmezí očekávaného. Každopádně, prodejní tlak sestřelil cenu až pod support 9 727 USD a chvíli to vypadalo i na překonání dosud pomocné přímky, která má počátek u vyššího low z 2. ledna.

Jakmile se cena přiblížila k supportu v levelu 9 401 USD, tak nákupní tlak významně zesílil a nakonec se v grafu začala tvořit reverzní svíce hammer a její close je právě nad naší trendovou přímkou (třetím dotykem se z pomocné přímky stává trendovka). Pak tu máme v grafu bullish pattern falling wedge. Strany útvaru mají sice větší sklon, než u toho z poslední korekce, ale nemyslím si, že by to mělo něco měnit na jeho relevantnosti.

Slabý nákupní tlak

Situaci jsem samozřejmě v tu chvíli sledoval a čekal na to, zda se po close reverzní hammer potvrdí. To se bohužel stalo jenom částečně. Sice mají další svíce close nad close hammeru, ale dole v grafu si všimněte, že ten nákupní tlak je opravdu marginální. A základní teorie technické analýzy tvrdí, že každý pohyb kurzu musí mít potvrzení ve zvýšených objemech a zde to tak není. Nicméně, vizuálně tam ten hammer prostě je, takže se může stát, že to trhu bude stačit. Dokonce se to opravdu trochu sápe nahoru, ale v současnosti to není nic závratného.

Jestli tedy ten hammer a odraz od trendovky nebude nakonec stačit, tak stále platí, že úroveň 9 401 – 9 170 USD je významný support. A při ceteris paribus (nezměněných okolností) je pro nás nejpravděpodobnější cenovou relací pro odraz up, který by znamenal definitivní ukončení korektivního pohybu.

Indikátory

Indikátory technické analýzy vypadají moc dobře a trhu dodávají ještě větší naději, že se odraz povede už nyní. Všimněte si, že křivka RSI přestala klesat nad hranicí 30 bodů, což je samo o sobě supportem pro býčí trh. Uvidíme ale, jestli to bude stačit, či dojde k propadu, jenž sestřelí hodnoty RSI do přeprodané části indikátoru. Pak tu máme MACD, kde stačí opravdu velmi málo a budeme mít bullish cross. Pokud se bullish cross povede, bude to mít pro trh velký význam a možná díky tomu pozitivní momentum rychle zesílí. S tím by mohl zesílit i nákupní tlak. Křivky Stochastic RSI se už ode dna odrazily.

Závěr

Situace na trhu vypadá velmi slibně a do jisté míry se i kryptotry dostatečně pročistily. Očekával jsem, že korekce bude trvat minimálně týden, což by odpovídalo na odraz v cenovém pásmu 9 401 – 9 170 USD. Jenomže býci to mají šanci nakopnout už teď, tak snad brzy uvidíme, zda příležitosti využijí, či si to nechají na později.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře