03.02.20 Technická analýza BTC/USD – Cenové pásmo pod 9 200 USD drží jako skála!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Už vlastně z mé poslední analýzy na Bitcoin (BTC) vítě, že při tom rychlém poklesu z 30. ledna byl tento propad okamžitě vykoupen. A tento výkup začal v cenových relací těsně pod 9 200 USD. V tu chvíli mě napadlo, že support někdo záměrně drží. Je to ale dost relevantní hladina, takže jsem si to odůvodnil tím, že trh zkrátka tuto cenovou úroveň respektuje. No, těch odrazů pak bylo více, tak jsem si začal myslet, že to vykupuje větší subjekt.

Jestli je to pravda, tak je otázkou, co je za tímto konáním. Když totiž větší hráč drží nějakou supportní úroveň, tak to automaticky nemusí znamenat, že to cche poslat nahoru. Jde o kontrolu nad trhem a úmysly tedy můžou být i opačné. V noci jsme měli i pokus o pumpu, ale postup byl zamítnut. Což právě nasvědčuje tomu, že si někdo drží kontrolu a chce mít kurz v relaci 9 200 – 9 500 USD.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Jak můžete sami vidět, tak jsme se moc nikam neposunuli. Ale to neznamená, že se nic nedělo. Pro úplnost jsem ještě trochu posunul S/R hladinu z 9 120 USD na 9 170 USD. Nic se tím samozřejmě nemění, protože to znázorňuje jen přibližný cenový level. Jen jsem chtěl, aby bylo lépe vidět, jak se kurz při poklesu od hranice podpory odráží jak míček od betonu. To je dost zásadní zjištění, protože nám to vlastně říká, že se něco chystá. Sice jsme se s cenou nikam neposunuli, ale zatím tu je zájem cenu Bitcoinu udržet v rozmezí 9 200 – 9 500 USD. Že by někdo akumuloval před dalším odpálením? Nebo se tu snaží o distribuci?

Akumulace/distribuce

Vzhledem k tomu, že konsolidace je bez pochybností býčí pattern bull flag, tak se spíše přikláním k tomu, že si tu velký hrář připravuje prostředí pro pořádný odpal. Ještě by se ta struktura dala považovat za malý trading range. V minulých analýzách na Bitcoin jsem opakovaně zdůrazňoval, že cenové rozpětí 9 200 – 10 400 USD je jedno velké rezistenční pásmo. A proto by mi dávalo smysl, že se někdo velký na dně tohoto cenového intervalu připravuje na průraz.

Vím, že je to obrovská spekulace a realita může být ve skutečnosti vzdálená, ale v souvislosti s price action z posledních čtyř dní by mi to dávalo smysl. Z toho, co nám ukazuje graf, bych ani neřekl, že to bude dlouho trvat. V podstatě může dojít k dalšímu velkému pohybu každou chvíli. Trh je v posledních týdnech tak dynamický, že se situace výrazně mění z minuty na minutu.

Indikátory

Indikátory jsou v těchto chvílích dost neutrální. Křivka RSI pomalu klesá, čímž se vytváří další prostor pro postup do vyšších cenových hladin. Na MACD je sice negativní setrvačnost, ale velmi slabá. Stochastic RSI je díky konsolidaci dost nerelevantní. Ale až dojde k většímu impulsu, tak to zde hned zachytíme.

Závěr

Dávat určitě pozor na hladinu 9 200 USD a 9 500 USD. Tohle jsou teď v podstatě jediné věci, co nás v současnosti zajímají. Sledovat jednotlivé reakce kurzu a je dost možné, že se v tomto malém intervalu budeme pohybovat i několik dní. Ale jak jsem už říkal, tak do večera může být kurz zase úplně někde jinde. Každopádně, víc jak těch několik dní tomu nedávám. Brzy by se trh měl rozhodnout.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře