31.01.20 Technická analýza BTC/USD. – Na týdenním grafu má MACD po bullish crossu!

1
Bitcoin, BTC
Zdroj: Pixabay.com

Tak nám od mojí poslední analýzy na BTC tržní situace dosti akcelerovala. Po úspěšném breakoutu z falling wedge kurz stabilně postupoval vpřed a lze vidět, že trh začíná překypovat sebevědomím. Nakonec je z toho zase parabola, což já osobně nemám nikdy moc rád. Opakovaně ve svých analýzách tvrdím, že parabolické růsty jsou pouze projekcí emocí, kdy zkrátka všichni bezhlavě naskakují do trhu, aby jim něco neuniklo. Situaci samozřejmě různými způsoby využívají velké subjekty, které to mohou přiživovat svými vlastními akcemi na trhu.

Bullish cross na weekly MACD

MACD

No, po technické stránce jsme v cenových relacích, které jsou samy o sobě silnými rezistencemi. Jedná se o docela velké pásmo v rozmezí 9 100 – 10 400 USD. I přesto se ale býci cenu snaží vyšponovat a každý propad je okamžitě vykupován. Další velkou zajímavostí je, že v týdenním časovém rámci má indikátor MACD po bullish crossu. Taková událost je velmi vzácná a naposledy k tomu došlo 4. února 2019. Nicméně, došlo v minulosti i k falešným signálům. Vzhledem k čerstvosti bullish crossu to nesmíme zatím brát za „svaté slovo.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Tradičně naváži na svůj poslední příspěvek, kdy jsme tedy měli po tom breakoutu z bullish wedge. Jak jistě víte, tak kurz stabilně dost posiloval. Výkyvy tu samozřejmě byly, ale na vyšších časových rámcích moc zpozorovatelné nejsou. První „větší“ zaváhání tu máme až u rezistence 9 109 USD. Nicméně, s tím si trh velmi snadno poradil tím, že kurz zkonsolidoval do podoby býčí vlajky. Ono těch býčích vlajek bylo v rozmezí 8 400 – 9 100 USD více, ale jdou identifikovat pouze na menších časových rámcích. No, u úrovně 9 109 USD je znát zaváhání, ale propad je okamžitě vykoupen a po konsolidaci do podoby bull flagu následuje průraz skrze rezistenci.

To má za následek mohutné posílení ceny až k dalšímu klíčovému S/R levelu 9 400 USD. A zde se to kolečko v podstatě opakovalo. Jen s většími problémy, protože po jednom pokusu o průraz se to začalo sypat. My to v grafu vidíme jako tu dlouhou zelenou svíci s měnším tělem než knotem. Na menších časových rámcích to opravdu vypadalo docela hrozivě, protože to šlo dolů extrémně rychle. V blízkosti supportu 9 100 USD to nakupující okamžitě začali vykupovat a vyhnali to zpátky. Tohle celé se odehrálo tak během 10 minut? Bylo to opravdu velmi rychlé.

Výhled do dalších dní

Momentálně máme v grafu malé zamítnutí, což je prostě důkazem toho, že aktuální cenové relace jsou pro býky tvrdým oříškem. Ta situace na trhu je tak strašně dynamická, že je to jak skutečný zápas medvěda a býka v aréně. Můj postoj je vůči té extrémní akceleraci trhu dost negativní, protože se to může každým okamžikem sesypat. Je pravda, že nakupující to asi budou aktivně vykupovat. Ale stačí někdo větší a pošle to dolů během pár minut klidně o 1 000 USD. A při parabolické struktuře trhu to opravdu jde.

Jestli se ale udrží stávající momentum, tak ještě do konce týdne trh může otestovat psychologickou hladinu 10 000 USD. Ale zde a výše bych očekával zase nějaký oddych, který bude mít podobu posledního falling wedge – v tom nejlepším případě. V přítomnosti tu vidíme sice zaváhání, ale nic nenasvědčuje zrovna tomu, že by se cenový růst měl dnes přerušit.

Indikátory

S výhledem nám budou dost nápomocné indikátory. Na RSI je znát, že trh pomalu ale jistě ztrácí sílu. Zatím tu ale nemáme potvrzení, že by se měl růst ceny hned zastavit. Každopádně má trh obrovské množství prostoru to poslat ještě výš. Na MACD došlo během 24 hodin k třem překřížením křivek, takže tyto signály jsou nerelevantní. Na Stochastic RSI je taktéž znát, že momentum up slábne.

Závěr

Osobně mám velkou radost z toho velkého nákupního signálu na weekly MACD. Aby se ale potvrdila jeho kredibilita, tak se musí situace na trhu trochu uklidnit. Nemáme totiž jistotu, zda se nejedná o falešný signál. Ale ani nevěřím, že by se něco takového potvrdilo. Jen je třeba být opatrný. Jak jsem řekl v jádru analýzy, tak pokud momentum znatelně neoslabí, tak do konce týdne trh může otestovat 10 000 USD. Brzy se o tom přesvědčíme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře