21.02.20 Technická analýza LTC/USD – Máme tu odraz, bude to stačit?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Poslední propad byl dost nepříjemný a mnoho z nás docela překvapil. Ale nyní tu máme na Litecoinu (LTC) konečně nějaký odraz, který pokles ceny (alespoň pro tyto chvíle) zastavil. Bude to ale stačit? Kurz se odrazil na klíčové úrovni a zároveň má korektivní struktura podobu bullish patternu falling wedge. To samo o sobě dává trhu naději, že při úspěšném breakoutu se bude pokračovat v růstové trajektorii. No, ještě než ke korektivnímu pohybu vůbec došlo, tak jsem avizoval, že trh se potřebuje pročistit a že by tento proces v ideálním případě měl trvat alespoň týden.

Když se cena odrazila už 17. února a zdálo se, že půjdeme zase nahoru, tak mi to právě moc nekorespondovalo s mou původní myšlenkou, která se nyní ukazuje jako správná. I já sám jsem byl nakonec toho názoru, že to stačí na to, aby cena mohla pokračovat v růstu. Každopádně, korektivní proces trvá už týden a dost možná potrvá i dalších pár dní. To není vůbec špatně, neboť trh jako takový se čas od času pročistit musí a vytvoří se tím další příležitosti.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

LTC

Zde si dovolím navázat na svůj poslední příspěvek z 12. února, kdy se cena Litecoinu stále drápala nahoru a chystal se průraz rezistence 79,13 USD, čímž by se pak kurz dostal až k další S/R úrovni 84,44 USD. Jak nyní víme, tak zde trhu došla síla a rezistence 84,44 USD zatlačila býky takovým způsobem, že tu máme korektivní pohyb, jenž trvá doteď. Pokles kurzu měl za následek propad až po úroveň 66,23 USD, kde včera pozdě večer došlo k odrazu up. Zároveň tu máme odraz od zakreslené trendové linie, ale upřímně si nejsem zcela jist, zda jej trh bere vůbec vážně. Dotyky jsou jenom tři a ještě ve velké vzdálenosti od sebe.

Falling wedge

Velkou naději ale přikládám bullish útvaru falling wedge, tyto útvary jsou při utprendech velmi spolehlivé a breakout bychom mohli považovat za ukončení korektivního procesu. Vzhledem k tomu, že je v rámci útvaru stále ještě dost prostoru, tak tu existuje vysoká možnost, že se dočkáme ještě jednoho poklesu a společně s ním také dojde na retest supportu 66,23 USD. Čím víc se prostor v rámci útvaru zaplní, tak tím silnější breakout z něj pak bude.

Já osobně tedy nevěřím tomu, že bychom se měli podívat s cenou níž jak po aktuální support. Nevidím k tomu zatím žádný důvod. Ano, je pravda, že ten poslední propad byl dost nepříjemný, ale při další racionální analýze vidíme, že se vlastně nic velkého nestalo. Emoce ustoupí a člověk to zase vidí úplně jinak.

Indikátory

Pán všech indikátoru (RSI) vypadá stále dost dobře, neboť se křivka ani nedotkla hranice 30 bodů. Tady můžeme znova vidět, jak je hranice oddělující přeprodanou oblast sama o sobě supportem. Indikátor nám ale v podstatě říká, že býci jsou pořád ve vedení a to se počítá. Na MACD došlo kvůli tomu poslednímu výplachu k bearish crossu, ale ta negativní setrvačnost okamžitě ztratila sílu a nyní je bullish cross na spadnutí. Na MACD vidíme, jak převládá již momentum pozitivní.

Závěr

Mně osobně se ta korektivní struktura moc líbí, protože jsem prostě dost patternový. Někdo sleduje jen reakce na S/R levelu, jiní k tomu přidávají třeba i Elliotovy vlny. A já si rád kreslím geometrické útvary do grafu, což je paradox. Geometrii jsem vždy nesnášel. Každopádně, Litecoin je ve výtečné situaci a doufám, že se nic nepokazí. Osobně očekávám breakout z falling wedge, čímž by se korekce měla definitivně ukončit. Počítám ale i s možností, že trh bude ještě jednou chtít otestovat support v úrovni 66,23 USD. Jeden poslední propad před breakoutem je tedy pravděpodobný.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: