27.01.21 Technická analýza BTC/USD – Fed dnes zasedá, jaká jsou rizika?

4.9
(13)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si řekli, že je kurz zrovna v rámci malé medvědí vlajky, a že je v závislosti na to šance alespoň na krátkou expanzi. Dneska ráno se však kurz z řečené vlajky vylil a pokud dojde k růstu negativní setrvačnosti, asi se vrátíme k nejbližšímu low. No, a pak se uvidí, jestli nejbližší support vydrží.

Pro nás je ovšem nanejvýš důležitá událost v podobě zasedání vysokých představitelů Federální rezervní banky, která by se měla konat v 20:00 našeho času. Posléze by měl Jerome Powell vystoupit na tiskovce, kde veřejnosti oznámí, na čem se shodli. Tahle událost je právě jednou z věcí, proč se na Bitcoinu a akciových indexech nic moc neděje. Všichni čekají, co vymyslí.

Určitě existují jisté obavy, že by mohly začít postupně zvedat úrokové sazby, které jsou téměř nulové. Co jsem ale stihl vysledovat z různých veřejných zdrojů, něco takového se odhaduje nejdříve na druhou polovinu letošního roku. Že se to ale píše ve veřejných zdrojů, neznamená, že to musí být nutně pravda. Poté je i zásadní, jak trhy v prvních hodinách a dnech po rozhodnutí Fedu zareagují. Dost nám reakční price action napoví.

Aktuální situace na 1D TF S&P 500

Na akciovém indexu S&P 500 chci ukázat v závislosti na index Bitcoinu něco, čeho jsem si všiml až před několika dny. Jakmile ve Spojených státech skončily volby, vysoká volatilita na akciovém indexu okamžitě skončila. Přitom předtím byla půl rok až extrémně vysoká. Je dost těžké uvedenou tržní reakci nějak rozumně interpretovat, ale pravděpodobně šlo o jakousi snahu počkat, až se situace normalizuje.

Vtip je v tom, že jakmile S&P 500 skončil tu půl roční jízdu, Bitcoin naopak začal šíleně pumpit, což lze z proložené křivky BLX na první dobrou zpozorovat. Je tedy zřejmé, že část kapitálu investorů začala namísto do akcií, proudit do trhu s BTC. Ono to tedy bylo jasné, ale nyní to máme podložené alespoň daty.

Leč poslední tři týdny zase ukazují, že když S&P 500 začne padat, Bitcoin padá též. Ovšem, když akciový index posílí, Bitcoin skoro vůbec nereaguje. Můžeme asi na základě popsaného zkonstatovat, že nyní kapitál proudí opačným směrem, tedy z BTC do akcií.

Aktuální situace na 1D TF TLT/JNK

Z cenového poměru TLT/JNK je znát, že Bitcoin klesá úplně stejné jako rizikové korporátní dluhopisy. Tolik k Bitcoinu jakožto „bezpečného přístavu“. Státní dluhopisy jsou každopádně pod drobnohledem, konsolidují na silné rovnováze. Tudíž je dost velká šance na střednědobější odraz.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak bylo řečeno v úvodu, kurz Bitocinu se definitivně vylil z našeho bear flagu, ale zatím nenabírá větší negativní momentum. Lidově řečeno, cena nám klesá i přesto zatím docela pomalu. Pro nás je aktuálně nejdůležitější, že prodejci stále drží na trhu iniciativu. Jakoukoliv snahu býků rychle zašlapávají do země.

I přesto, že prodejní tlak není kdovíjak markantní. Což se může ještě dynamicky změnit. Co se týče struktury trhu, někteří se neustále snaží hledat v grafu trojúhelníkové patterny. Já se spíš kloním k tomu, že se nám v grafu rýsuje korekční struktura s bullish pozadím v podobě klesajícího klínu, což jsem naznačil už včera.

Dotyků s jednotlivými stranami klínu máme dostatek na to, abychom strukturu brali jako relevantní. V rámci klínu je tedy možné atakovat tolikrát skloňovanou úroveň 24 000 USD, kde je první větší konfluence. Přibližně do 12. února bychom se po zmíněnou hranici měli dostat. Samozřejmě za předpokladu, že nedojde dříve k breakoutu.

Určitě je možné zakreslený útvar brát jako velkou příležitost, neboť té konfluenci dodává ještě na větší váze. Jestli budou tedy příhodné makroekonomické podmínky, mohli bychom se v dohledné době dočkat pokračování cenové expanze.

Indikátory

Momentum up na RSI ztrácí sílu, respektive se překlápí. Abychom měli potvrzení o breakdownu z bear flagu, mělo by negativní momentum začít brzy sílit. Pro MACD platí to stejné.

Závěrem

Následující dva týdny budou opravdu velmi zajímavé a hrozně se těším, jak se celá situace nakonec vyvine. Každopádně doporučuji sledovat tiskovku Jeroma Powella, z čehož určitě bude možné ledacos vydedukovat. Snad nás nicméně nepřekvapí něčím nepříjemným. Obávám se, že kdyby začali strašit zvyšováním úrokových sazeb, Bitcoin tím pošlou do propasti.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

18 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře