26.01.21 Technická analýza BTC/USD – Prodejci zase začínají ukazovat iniciativu

4.9
(17)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsem konstatoval, že trh je v situaci, kdy není schopen se rozhodnout. Nicméně se situace během druhé poloviny pondělka krapet změnila, neboť prodejci opětovně ukázali, že na trhu jsou a musí se s nimi počítat. Navíc začíná mít struktura aktuálního pullbacku up již identifikovatelnou strukturu. A zrovna bullish charakter nemá.

Každopádně se v dohledné době chystá prosazení balíčku z programu Joea Bidena. Nový prezident se nechal slyšet, že přímý transfer 1 400 USD pro nezaměstnané je v kurzu. Respektive, že je nyní ochoten vyjednávat o náležitostech, které jsou potřeba k tomu, aby byl stimul prosazen. Jedná se o velmi důležité téma a je potřeba sledovat, co nová administrativa chystá.

Jinak jsem zaregistroval, že jsou papaláši z centrálních bank nějak aktivní ve svých proklamacích. Ujišťují veřejnost, že krize bude určitě zvládnutá. Jen to bude trvat možná déle. Je zajímavé sledovat, že nikým nevolení lidé nás ujišťují, že bude všechno v pohodě, protože oni svými nástroji ten blahobyt nakonec zajistí. Už nám ovšem neřeknou, co nás to bude stát.

Co se týče sentimentu na trzích, mně osobně se zdá býti neutrální. Vlastně mi současný stav připomíná klid před bouří. Jak jsem už ale říkal, přijdou mi dost předčasné těžké bearish scénáře, kterých je na Youtube několik k nalezení. Dokud se krátkodobý downtrend nepřeklopí do střednědobého horizontu, nic vyloženě hrozného se prostě neděje.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Již ze včerejška víme, že se kurz konečně dostal k S/R levelu 34 600 USD, což bylo i za doprovodu solidního nákupního tlaku. Zdálo se, že býci mají dostatek sil na průraz rezistence, díky čemuž bychom i brzy otestovali další úroveň na 36 600 USD. Během dalších několika hodin se to ale zcela pokazilo, neboť prodejci projevili nemalou iniciativu.

Během tří 4H svíček se z trhu vylilo úplně všechno, co do trhu předchozích 48 hodin proudilo. Popsaný vývoj je velmi špatný, protože Bitcoin samozřejmě nemůže expandovat, když během pouhých několika hodin z trhu odteče kapitál, který tam předtím pomalinku proudil. Dokud bude k tomuto docházet, býci nebudou riskovat větší vstupy.

Naopak medvědi budou za těchto podmínek ochotni mnohem více riskovat a jen tak své shorty nezavřou. My navíc díky čerstvému kurzovému průběhu víme, že se trh asi nachází v menším bear flagu.  Což by i odpovídalo v konotaci na objemy, kdy nákupní tlak je vyloženě mrzký.

V rámci zmíněného bear flagu se může kurz pohybovat i po několik dní. Leč je i možné, že vylití kurzu proběhne už za pár hodin. Záleží především na síle intraday longařů, kteří v podstatě rozhodují o tom, zda se udrží cena v rámci patternu. Pokud je prodejci z nižších a vyšších časových rámců přetlačí, jdeme logicky dolů.

Nakupující obchodujíc vyšší TF na trhu nejsou tolik aktivní, poznali bychom to na objemech. Následující dny tedy stačí sledovat vývoj ceny v rámci útvaru a jestli budou býci mít dost sil na atakování dvou nejbližších rezistencí. Když by naopak brzy došlo k propadu, rýsovala by se v grafu pěkná korekční struktura s bullish pozadím. Na to je ovšem ještě asi brzo.

Indikátory

Pohyby křivky RSI naprosto odpovídají tomu, že je v cenovém grafu medvědí vlajka. Momentum up sice několik dní převažuje, je však hrozně slabé. Pokud hodnoty indikátoru nepřekonají alespoň 70 bodů, býci moc síly nemají.

Závěrem

V nedělní video analýze jsem řekl, že je v současné době nutnost být trpělivý. Je potřeba si uvědomit, že se trh s BTC teprve rozhoduje, kam se střednědobě vydá. Dokud nezískáme několik potvrzení, je každý vstup do trhu hazard. Vážně existuje nezanedbatelné riziko, že se korekce významně prohloubí. Zatím to tak sice nevypadá, což se bezesporu může v závislosti na rostoucí dynamice ze dne na den změnit.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

18 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Podle mě je opravdu důležité, aby člověk postupoval krok po kroku – jak to říká Jakub Kralovanský z Trader 2.0.
Líbí se mi, jak někomu přijde směšné předpokládat 100 tisíc dolarů, ale už mu přijde úplně normální tvrdit, že Bitcoin jde otestovat 20 tisíc. Podle mě to je stejný nesmysl, který živí jen víra.
Reálně má pravdu autor – je to 50:50. Každá predikce je jen odhad, i když někdy zní hrozně fundovaně.

Fantom

Ano, očekávám že jdeme otestovat 20k. A vážně je nesmysl dostat se na cenu kde se BTC obchodoval před 6 týdny? Až budeme zase na 28k tak to bude taky 50:50? Nesmysl je očekávat 100k na jeden zátah bez korekce.

Michal

No jenomže my na 28 nejsme a o tom to je. Prostě nechápu, proč pořád žije v budoucnu a ignoruje přítomnost. Proklamace, že přijde dump, tu jsou tak od doby, co Bitcoin překonal 12k. Takže světe div se, dump přišel, což bylo po půl ročním opakování, že přijde, opravdu nečekané.

Navíc tyhle pohyby samozřejmě nějakou dobu trvají. Klidně můžeme vyplnit ten gap na 9,6k, ale kdy? No zejtra asi ne, že jo. Stačí se podívat na minulý bear market. Na úrovně okolo 10k bychom šli možná roky (ale spíš dlouhé měsíce).

Fantom

Z 15k na 42k za 2 měsíce je normální a z 42 na 20k za stejnou dobu není? Stejná rychlost jako u růstu může být i u pádu. Jen chci říct že extrémní růst vystřídá extrémní pád. Zatím to tak u BTC vždy bylo a nevím proč by to nyní mělo být jinak.

Michal

Oboje je docela nenormální a kdo očekává nenormalitu na jakoukoli stranu, není asi plně normální 😀
Né, jako máš pravdu, že to může sletět. Jen mi prostě přijde vtipný, jak jsou na jedný straně hrozný moon boys a na druhý zase bearish boys, který viděj růst o 1% a hned věští, jak jdeme zkontrolovat XY průměrů a vylejeme se apod.
Nikdo moc není někde mezi.

Fantom

Tak to je docela sranda. Třeba mně připadá 20k docela „mezi“. Brutální odhad na propad je pod 10k a má svoji logiku. Já jsem o tvrdém dumpu přesvědčen právě díky tomu šílenému růstu poslední 2 měsíce. Korekce o 50% je pořád v poho a BTC může být i tak velice zdravé aktivum. Poslední vývoj mi připadá jako obrovská býčí past – od ATH 42 je už jen pokles s občasnými nárůsty, které jsou ale vždy nižší. Kdo nakoupil za 40+ ten už bez ztráty nevyklouzne. Tedy pokud z něj nebude hodler. Pak bude muset vydržet nové dno které nyní hledáme. Může to být těch 28,8k kde jsme naposledy byli nebo níže. A pak se právě uvidí jaké mají nováčci nervy. Můj tip je bitva na 20k o celý současný bull run.

Michal

Tak ono logiku najdeme ve všem, když budeme chtít. 10k se podle mě nestane, to by to fakt musel prodat každej, kdo nakoupil během půl roku.

Manius Curius Dentatus

Nemusí, stačí do trhu natlačit v krátkem intervalu větší množství coinů a v šikovně nastavenou dobu tak, aby na to nestihl nikdo moc reagovat…přepákované pozice a stopy pak udělají svoje. Viděli jsme to v březnu, propad o 50% během oběda. Sice nepředpokládám, že se to v dohledné době stane, ale nikdy nelze tvrdit, že takovou cenu již NIKDY neuvidíme. Je to vše jen o pravděpodobnosti.

Fantom

Přesně tak! V březnu loňského roku se cena propadla na 3,8k. Ale kdo neměl nastaven order tak neměl žádnou šanci tuhle cenu chytit

E15

Já jsem ten mezi, protože absolutně netuším, která bije a co se stane zítra, za měsíc, za rok. Nicméně s tím počítám a prostě tak nějak vydělám na obou variantách. Když to jde nahoru trochu prodávám, když to jde dolů přikupuju a tak pořád dokola.
Tohleto neustálé hejtění moonboys a „korekce musí bejt“ boys taky nechápu.

Begy

Možná bych se zaměřil kdo prodává – kdo nakupuje?
Kdo nakupuje ve velkém víme – kdo tedy prodává? velryby+retail?
Takže o „své pozice/páky“ přichází ve velkém velryby – super 🙂

Výsledek je asi jednoduchý. Ať si kurz dělá co chce, Vukupuju dipy a jedu DCA.
Zisk je jen otázkou času 🙂

pietro

Rouzumný přístup na dlouhodobě rostoucím trhu. 🙂

verdemar

A za čas bude i na něco lepšího než TDM 😉

Begy

a hele 😀

verdemar

🙂 njn já už se rok přesvědčuju, že tu ex mirkovu pošlu dál a furt je mi jí líto náčelníku, no snad se letos i uvidíme

ppetr1

ano rozumny pristup

Tomáš 1

Korekce jsou všudy přítomné a nutné, ale ten dlouhodobý až několikaletý trend je jasný. Sentiment celého trhu taky. Korporace by přece nekoupily jen tak něco, kdyby si nebyly více než jisté, že na tom vydělají. Mají mnohem víc analytiků a informací, než nějaký YouTuber nebo pisálek na netu. Podle mě tedy můžeme jít níže, ale za pár let jsme zase na jiných vyšších číslech jako teď. Takže kupujeme s rozumem a držme to pokud to lze.

Franta

Tragikomedie je, že lidi na trhu „nemají úplně čisté či klidné svědomí“, a tak se střídají v určitém pásmo vzestupy a pády, s tím že vlastě nikdo moc neví, jestli tohle už není poslední zásek na pořádný sešup, docela prdel 🙂 No nervozita a panika se střídá s krátkodobou euforií, kdy by chtěli do výšin, ale zase tvrdě narazí. Buď to bude ještě nějakou dobu trvat nebo se ceny více pohnou jedním směrem. ETH by rádo na 3000 USD, takže má nyní větší dynamiku než BTC.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: