25.01.21 Technická analýza BTC/USD – Druhé týdenní close v rudé

4.6
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Další týden je za námi a já jsem si pro vás opětovně připravil textovou analýzu na Bitcoin (BTC). Pokud chcete ovšem trochu detailnější informace o trhu, doporučuji vám svou nedělní video analýzu. Jak titulek dnešní analýzy napovídá, Bitcoin má za sebou druhé týdenní červené close. Krátkodobý downtrend je tedy dalším faktorem potvrzen.

A jak jsem říkal minulý týden, nyní se pouze hraje o to, zda se během následujících dvou týdnů překlopí krátkodobý medvědí trend do střednědobého horizontu. Jestli k něčemu takovému dojde, je i nemalá šance, že Bitcoin nebude i několik měsíců schopen překonat dosavadní all time high. Což je pro sentiment nepochybně negativní věc. Nikdo z nás si asi nepřeje, abychom čekali několik měsíců.

Zas na druhou stranu by se mohla v trhu vytvořit příhodná struktura, které by nakupující mohli využít. Jak často opakuji, záleží i dost na makroekonomických fundamentech a proto je nutné sledovat vývoj na dolarovém indexu. Osobně si myslím, že by mohl Bitcoin dostat nový impuls pro expanzi někdy během února.

Ve veřejném prostoru se mluví o tom, že administrativa Joea Bidena chystá zveřejnit podrobnosti k druhému fiskálnímu stimulu. Měna tedy může dostat zase zásah, ale to právě záleží na celkovém objemu stimulu, a do čeho ty peníze mají proudit. Dokud uvedené detaily neznáme, těžko říct, jak trh zareaguje.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Jak jsem několikrát vzpomínal, dolarový index nemá za sebou zrovna úspěšný týden. A je dost bearish, že Bitcoin oslabování měny nevyužil. Možná lze brát pokles na obou trzích jako změnu v očekávání. Respektive, že střednědobě tržní účastníci kalkulují s tím, že americký dolar bude posilovat. Tudíž je malá vlna dolů nemusí vůbec zajímat.

Pak poněkud chybí motivace přelívat svůj kapitál do Bitcoinu. Technicky má dolarový index výborné podmínky pro silný odraz. Nicméně z fundamentálního hlediska je situace opačná. Americká vláda bude dost utrácet, takže dlouhodobě musí americký dolar devalvovat. Otázkou je, zda to právě platí i pro střednědobý horizont.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

V grafu nám přibyla další týdenní svíce s rudým tělem. Zatím se tedy jeví aktuální cenový pokles jako středně silná korekce. Což se může ještě změnit a my musíme jaksi s eventualitami počítat. Při prvním pohledu na graf je sice jasné, že vertikální expanze je ukončena, ale čerstvý kurzový pokles je v kontrastu s tím silným růstem naprosto marginální.

A právě kvůli tomu kontrastu by dávalo větší logiku, aby cena ještě cca dva týdny klesala. V kontextu trhu by mělo bezesporu logiku, aby proběhlo větší pročištění. Třeba po těch tolikrát skloňovaných 24 000 USD. Když by cena klesla až sem, z pohledu týdenního grafu by došlo k pěknému pročištění a hlavně na řečené hranici máme dobrou konfluenci.

Zároveň by s tím klesl i risk, když byste se rozhodli do trhu vstoupit. Nyní se mi tržní situace jeví jako dost nerozhodná, což si ukážeme na 4H grafu. Určitě má Bitcoin, kam padat a při cestě k 24 000 USD není zrovna moc silných supportů. Proto je pro všechny tržní účastníky mnohem lepší, aby cena po těch 24 000 USD klesla.

Co se týče objemů, obě červené svíce mají nemalé sell volume. Mimoto nejvyšší svíčka má též hodně vysoké objemy a v konotaci na ten horní knot, lze implikovat, že se zde dost nakupujících chytilo do pasti. A já bych si dovolil tvrdit, že většina retailu, co nakupovala kolem 40 000 USD, ještě neprodala. Vycházím z toho, že na trhu k žádné opravdové panice ještě nedošlo.

Indikátory

Křivka týdenního RSI se docela slušně propadla, ale stále jsme nad hraničními 70 body, tedy v tzv. překoupených hodnotách. Na základě zmíněného máme pořád dost prostoru, kam klesnout. Poněkolikáté opakuji, že vždy po vytvoření vrcholu klesly hodnoty RSI pod těch 70 bodů. Nejsilnější support je až kolem 54 bodů, což by mohlo krásně odpovídat na cenový pokles po 24 000 USD. Naprosto ideální scénář s vysokou šancí na silný odraz ceny.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Dle 4H grafu mají nakupující pořád snahu cenu tlačit nahoru. Nicméně v tom očividně nejsou moc úspěšní. Nedaří se jim překonat ani tu zvýrazněnou oblast. Původně jsem čekal, že by v rámci pullbacku neměl být problém rychle dosáhnout S/R levelu 34 600 USD. Ale v konotaci na slabé pozitivní momentum je to docela oříšek.

Jinak jsem trochu překreslil kanál, který je v grafu před vámi, aby se spodní stěna dotýkala obou knotů tvořících low trhu. Co se zase týče objemů obchodů, jsou minimální. Proto bychom snad brzy mohli očekávat větší pohyb, který nám dá lepší vodítko k tomu, co se vlastně chystá.

V těchto chvílích mi přijde, že je to jako hodit si mincí. Přirozeně, dokud jsme v rámci kanálu, cena musí klesat a během dvou týdnů bychom se i mohli dočkat dotyku ceny s hranicí 24 000 USD. Sklon patternu není strmý, takže popsaný proces může opravdu trvat klidně dva, možná tři týdny.

Indikátory

Pozitivní momentum několik dní převládá, ale je stále dost slabé. Hodnoty RSI nedosáhly ani 60 bodů, což je dost špatně. Pokud se na trhu objeví větší prodejní síla, budou mít vcelku lehké kurz sundat dolů.

Závěrem

Na mě působí trh dost neutrálně. Jde z toho znát, že se čeká, co přijde. Proto moc nechápu dost silný bearish sentiment některých analytiků, co jsem stihl zpozorovat třeba z Youtube. Někteří si totiž myslí, že to rally na 42 000 USD byla jakási střednědobě trvající bublina, která právě praská. Uznávám, že je chování trhu dost odlišné od předešlého bull marketu, ale myslím si, že na takové závěry je ještě vážně hodně brzo. I kdyby cena padla k 19 500 USD, neznamená to, že jdeme na nová all time low.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

34 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Franta

Zatím to moc nevychází a jdeme up 🙂

ryban.mark

skorej pojdeme k 44000 ako 24000, obchodovanie nie je len o TA, to som zistil ked BTC prerazil 23 000. :-DD

Libor

vidím tam už 34100, ovšem u konkurence vyšlo tohle a právě toto může být velký problém pro krypto, budou mu házet klacky pod nohy,
https://trading11.com/regulace-eu-nebudou-stacit-sefka-ecb-chce-aby-proti-bitcoinu-zakrocil-cely-svet/

Franta

Nevím, všechno je takový divný, zatím si z regulací BTC moc hlavu nedělá, možná jen chvilku a zase mu otrnulo.

Kal

Pán Ing len napíše a hneď opak klasika 😂

ppetr1

otazkou spise je,jak dlouho to vydrzi.TA analyzy.hodnoceni clanku mu klesa.
vetsina diskuzi se casem premisti pod clanky k veci problematiky krypto.
za par mesicu to pod jeho TA muze dopadnout tak – ze nebude zadny diskuzni prispevek.
faktem ale je ze pro kryptomagazin udelal velky kus prace – i negativni reklama je reklama.

Kal

Véd áno

Franta

Já bych doporučil panu inženýrovi si zkusit tradovat, jestli to nedělá, tak aspoň s troškou bitcoinu, ať nepřijde o hodně, potom možná propojí teorii s praxí. Ale zastal bych se ho, dělat často takové analýzy není jednoduché, člověk jde s kůží na trh a realita je pak vidět, trh si stejně udělá co uzná za vhodné. Dobré postřehy v jeho článcích jsou, jinde musíte platit, zde je to zdarma, pokud tedy podle toho netrejdujete, pak to může přijít draho 🙂 Ale v poho, bez analýz by kryptomagazín nebyl úplně ono.

Petr 2

Tak proč tu furt lezeš a zasraváš nesmysly chat , už jsi si prostudoval BCh ?

peter123

Hádam ste si už konečne spravili vlastnú analýzu ako som minule písal a kôli pánovi Ing ste teraz nepredali…

ppetr1

to je zase pruser – nekdo nakupuje za par minut jen 1 000ks btc a takovy vystrel.
retail uz nema zadny naboje?? aby to zas sestrelil – ci velryby??
politici kdakaji nesmysly – byl bych v klidu 🙂
kdo s tim muze zamavat je pouze cina a ta na tom mit zajem nebude.spis naopak – je si vedoma ze na tom za par let mohutne vydela i kdyz rezervy v usd castecne odepise.

Lukes

Lidi, BTC vám roste po týdnu chvíli trochu výrazněji nahoru a vy hned zase máte sentiment čerstvých miliardářů.

Autor mluví o tom, jestli se krátkodobý bearish přehoupne na střednědobý. A na tom dvě hodiny růstu po poledni nic nemění.

Navíc autor píše, že je to jako hodit si mincí a trh může v podstatě kamkoliv, proto varuje před zvýšeným rizikem vstupu na trh v tuto chvíli. A má naprostou pravdu.

Poslední editace 2 let před přes Lukes
Kal

Z 28 na 34 je l trochu hej? Tak to si potom hodně bohatý

Libor

hele, autor vydává analýzy skoro denně, takže tady rozhodně nehodnotí výjezd z minima 28800, ale situaci dnes ráno, předpokládám

peter123

Z 28 na 34k ale pozerajte objemy z posledných dni-minimálne.Kludne to môže byť bull trap.Trh sa asi snaží k pullbacku tej spodnej stene triangla ,ktorý breakol smerom nadol a práve tá spodná stena môže zafungovať ako silná rezistencia a pôjde sa zase na 30k teda aspoň moj názor kludne to môže spiknuť nahor ale zo silnejucim dolarom pochybujem.

ppetr1

tak s btc nehybejte pokud jej vlastnite minimalne 5 let – moje rada.
pokud jej nevlastnite tak si do trezoru nakupte ltc – zatim stoji par kacek.

TA jsou z dlouhodobeho hlediska NAPROSTO K NICEMU !!to vam rekne kazdy investor – nikoli gambler.

ppetr1

smutne na tom je ze uz zadna vlada do inflace nepocita narust nemovitostí !!!
predpokladam ze kazdy nekde bydli a lidi uz si nekoupi vlastni nemovitost – to jeste mohli kdyby si koupili btc v lete lonskeho roku.
dnes to nikomu nedoporucuji – vysoky zisk – vysoke riziko.
at si kazdy najde jinou vyhodnou investici – v pripade krypto bych toto nepreferoval – ackoli mi zdejsi reknou – ze tomu nerozumim :-)))
nespekuluji – investuji.bohuzel jina komodita nez krypto.

peter123

Veď ste hovorili že tento rok bude btc na 100k tak prečo zrazu vysoke riziko?

Franta

Měl na mysli Bitcoin nebo byty? Oboje může bejt na vrcholu, ale pokud jste kupovali za málo, tak můžete bejt v klidu, až přejde covid, tak se ekonomika zase nastartuje. Lidi budou chtít dohnat ztráty, tak zdraží, a pak je tu hafo natištěných peněz, tak bude asi inflace jako prase!

ppetr1

bingo :-))

Franta

Kdyby do toho započítali adekvátní váhou růst nemovitostí, tak je inflace za dva roky 50 procent, a ne 5. Jo to komedie s těmi výpočty, že do spotřebního koše dají pančované máslo a sýry. Horší je když si pak chcete koupit něco movitějšího 🙂

ppetr1

bingo :-))

bitcoin standard

Pokud se obrátí trend jdeme na cca 47 – 52 tisíc USD pokud jedeme dolu, tak 24 tisíc… Všichni ví hovno…

Franta

To že Bitcoin v neděli rostl a dnes pokračuje pán inženýr příliš nereflektoval. Kdyby dnes byla otočka dolů, tak jsme ještě v bear trendu, ale dnešní zelená svíce to trošku rozhodila, třeba to ještě srazí.

Fantom

35k zatím nepadlo, takže se to ještě klidně může vrátit zpět do trendu poklesu. Hodně záleží na tom kde se zavře tento týden a současně měsíc.

Franta

Záleží o kolik se to vrátí a snad nebude odraz od 33 tisíc. Bitcoin stlačený pod 33 považuji za silnější medvědí tlak, abychom mohli jít až na 24. Jinak se to bude plácat, a nebude to tak rychlé, jak by si někteří přáli.

Fantom

Už jsem to psal několikrát. Očekávám otestování 20k. Ale kdy to vážně nevím. Teď je otázka zda vydrží 32,8k a pokud ne tak další support na 31,5k. Jestli se měsíc uzavře pod 30k, tak je tu potrvrzen klesající trend a zanedlouho uvidíme stejnou paniku jako v r. 2018. Naopak pokud se prolomí 35k tak se to může ještě udržet takhle vysoko ještě pár týdnů nebo měsíců. Ale těch 20k čekám tak jako tak.

ppetr1

spekulujte na btc?? tak ja vam to preji.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

No nic pane Jarolim udělejte jim analýzu že to pujde na 100k a na konci roku pro echt hejla na 1 milion , Pak vás začnou chválit . Jinak asi zbytečné cokoli psat.
Kdyz řeknete že to půjde dolů a ono to udělá 3% up je pozdvižení, když to spadne o 20 % dolu tak se tu hejl ani neukáže .

peter123

Lepšie ste to napísať nemohli.

ppetr1

mohu se zeptat kam do tepla – rad bych jel taky 🙂

Petr 2

Všem at se daří jedu do tepla už mě ta zima štve. Nákupy postaveny a doufam ze za měsíc budou i zrealizovany .

Majči
Hodnocení článku :
     

Ďakujem za TA

Reklama: