26.11.21 Technická analýza BCH/USD – postup zamítnut, vracíme se k supportu?

4.3
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin cash (BCH) čelí zamítnutí u důležité rezistence. Dopomohl tomu i fakt, že Bitcoin byl též neschopen postoupit, neboť byl u rezistence kolem 61 000 USD zastaven. Co se týká Bitcoin cash, tvoří se nám zde slibná struktura, kterou se vyplatí sledovat. Vlastně mi přijde, že makro pohled na trh je docela dobrý. Nesmíme ale padnout moc hluboko. Jinak se struktura naruší.

Aktuální situace na 1D BCH/USD

Jak bylo tedy v úvodu řečeno, Bitcoin cash nedokázal prostoupit skrze S/R level 630 USD. Bylo to rázné zamítnutí, protože denní svíce zavřela do podoby Doji. Jednalo se o docela silnou rezistence. Jsou zde oba klouzavé průměry (MA 100 a 200) a high volume node objemového profilu. Soubor těch faktorů tvořil nezanedbatelnou rezistenční konfluenci. Reakce trhu byla rychlá a celou noc kurz postupně klesá zpátky.

BCH

Brzy zase budeme u S/R levelu 540 USD, který se už dříve povedlo mnohokrát ubránit. I tady je velmi silná supportní konfluence. Ta je tvořena point of control objemového profilu, supportní trendovkou a samozřejmě cenovým supportem. Mimo jiné se v grafu tvoří malá struktura, která se zdá být spíše korekční. Proto jsem spíše pozitivní ohledně budoucího vývoje. Navíc struktura trhu z předešlých měsíců je podle mého názoru spíše býčího významu.

Kurz ale v žádném případě nesmí klesnout pod těch 540 USD. Z technického hlediska by to byl takový problém, že by pak určitě nastal pro Bitcoin cash panický výplach. Je tedy klíčové, aby se nakupujícím podařilo level ubránit.

Indikátory

Denní RSI zatím jen potvrzuje, že se jedná o korekční strukturu. Důležité pro nás je, aby hodnota indikátoru neklesla pod 30 bodů. Dle MACD negativní momentum dost zesláblo, což se ale může brzy změnit.

Závěrem

Bitcoin cash má podle všeho pořád šanci pokračovat v růstu. Cena by však zcela určitě neměla klesnout pod 540 USD, kde je klíčová supportní konfluence. Dost logicky záleží na Bitcoinu. Pokud se nic ale dramaticky nezmění, vše by mělo být spíše pozitivní. I přesto je dobré být opatrný a počítat s negativními eventualitami.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
VlastaKop
Hodnocení článku :
     

Teď myslím análníci můžou napsat, a mnozí se trošku mýlili, kromě Jardy, zlepšuje se :), že výplach nyní vypadá hrozivě, ta červené dildo dolů je podpořené i volume.

Bart

Konečně objemy, už bylo na čase :).

Topper

Tak když se vylilo krypto, akcie i dolar, zlato stojí na místě, tak kam ty peníze jdou??

VlastaKop

Dluhopisy nebo cash ? To by stálo za analýzu ?

Vojtech

Zlato se včera na chvíli zvedlo, ale narostly hlavně dluhopisy. Taky jsem nad tím včera dumal a pokládal si úplně stejnou otázku.

Topper

A kde najdu nějaký graf na ty dluhopisy? Jarda nám to zítra osvětlí 😉

spot_img