25.5.23 Analýza BTC/USD – Support prolomen, nejnižší close

4.3
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin se včera razantněji pohnul. A ne jenom to, máme nejnižší denní close za více jak dva měsíce. To je pro býky velmi špatná zpráva. Ale zároveň jsme tento pokles pod support víceméně očekávali. Respektive jsme kalkulovali spíše s možností, že přijde otestování supportu ,který se nachází kolem 25 000 USD. Jak dlouho pokles může trvat? A jaké jsou šance pro úspěšnou obranu supportu?

Destrukce peněz pořád zrychluje

Pokles peněžního agregátu M2 v meziročním podání dělá už 4,6 %. Jde o značný pokles, který pro americkou ekonomiku nevěští noc moc dobrého. Když došlo k něčemu podobnému naposledy na přelomu 20. a 30. let, byla z toho velmi hluboká ekonomická recese.

Na druhou stranu, s určitým časovým zpožděním by se to mělo propsat i do zpomalení růstu cenové hladiny. Inflace tak může být již během příštího roku v USA normálu. A to zase implikuje normalizování výše úrokových sazeb do neutrálních úrovní.

Zároveň zdůrazňuji, že během předešlých se vytvořilo strašné velké množství peněz. Čili je ten základ pořád dost velký. Není proto až tolik překvapivé, že dochází k tak razantnímu poklesu v míře vývoje peněžní zásoby. Ekonomika se určitě zchladí. Ale nemusí to vyústit v to stejné jako na začátku 30. let. Nicméně až praxe ukáže, jak to celé bude.

Těžko ale říct, v jakém stavu budou další makroekonomické ukazatele. Respektive, v jakém stavu bude zrovna americké hospodářství. Zároveň je to velké riziko pro akciový trh a kryptoměny. Zkrocení inflace totiž není nikdy zadarmo.

Bitcoin prolomil support kolem 27 000 USD

Kurz bitcoinu se propadl pod supprot kolem 27 000 USD. Jde tak v tomto měsíci už o druhý propad pod řečený level. Ale s tím rozdílem, že tentokrát máme pod úrovní i denní zavírací cenu. Tím pádem je průlom supportu potvrzená věc. Navíc samotná středeční svíce je bezesporu dost medvědí. Jelikož je plně červená.

Z toho vyplývá, že prodejci začali být hodně agresivní i uvnitř supportního pásma. A tentokrát nikdo silný likviditu pod hladinou nevybral. Jako tomu bylo 12. května. Tím se markantně zvýšila pravděpodobnost, že support okolo 25 000 USD v nejbližší době otestujeme.

Jakmile se kurz dostane k supportu kolem 25 000 USD, vše závisí na ochotě kupců tuto úroveň bránit. Zmíněný level dlouho fungoval jako silná rezistence. Ale jako support nikoliv. Osobně však čekám, že pásmem kurz bitcoinu neprojde tak lehko. Zatím jsme i od úrovně relativně daleko.

Závěrem

Za sebe mohu říct, že očekávám brzy ještě větší volatilitu. A to v souvislosti s deadlinem pro navýšení dluhového stropu. Jestli se během několika dnů nedohodnou, je to pro trhy samozřejmě negativní zpráva. Když se dohodnou, naopak je to zpráva pozitivní.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Nálady moderních “zlatokopů” s appkami v smartphonech jsou holt vrtkavé. Ještě včera všichni priposrani z “bankovní krize” a hrr na “digizlato” coby jedinou spásu a dnes už zas všichni hrr a fomo na AI – nVidia +30%, wtf… Jen tak dál 🙂

Libor

To sú analýzy o Ničom. “Suport prelomený”, “signál je potvrdený”, a čo ? Aj tak Jarda nevie ako má trader reagovať, otvoriť long, short ? Alebo čakať a nerobiť nič ? Jarda nevie hrať fotbal, vie ho iba komentovať. Kope sa rohový kop, je to šanca, padne z toho gól ? No uvidíme ! Ak tipujete, používajte vlastný rozum. To sú také rady ako keby pri predpovedi počasia vám niekto radil, že práve sa zamračilo, uvidíme ako dlho to bude trvať, a či sa na druhý deň vyjasní alebo nevyjasní. Výlet si naplánujte podľa vlastného rozumu. A nezabudnite si zobrať dáždnik pre istotu / nastavte si SL /.

Kenny

On tady nekomu neco radi? A pokud mate ten pocit, tak tu asi milionkrat zaznelo, ze je to na kazdem, jak se nakonec rozhodne, jelikoz patent na to co bude nema nikdo. To ze ma nekdo nejaky nazor, pohled na vec, neznamena ze to tak bude. A pokud ja vim tak i tyto clanky jsou takto prezentovany.

Jan H.

Presne tak. Jsou to jenom nazory, bohuzel to nekdo bere jako fakta a pak je smutny 🙂

Reklama: