25.11.20 Technická analýza XRP/USD a ZEC/USD – Ještě jedna vlna up?

5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Analýza na Zcash (ZEC) a XRP byla sice v sobotu, ale vzhledem k dynamice trhu si dovolím udělat větší update. Navíc na ZEC osobně začínám spatřovat obrovskou příležitost, protože dno struktury trhu nasvědčuje, že by brzy mohlo dojít k masivnímu průrazu. Možná k něčemu obdobnému jako na XRP.

Jinak jste si určitě všimli, že XRP vzrostlo snad o nějakých 190 %? Část z toho sice umazal throwback, ale většina hodnoty zůstala. Každopádně jsem ve včerejší analýze na Waves a Stellar vysvětlil, proč XRP tak extrémně pumplo. Odpověď spočívá v napákovaných pozicích shortařů, kteří neodolali a rozhodli se tu parabolu v grafu shortovat.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Naskakovat do paraboly v podobě krátkých pozic je stejně stupidní jako v podobě dlouhých pozic. Je to obyčejná hamižnost, která tenhle růst poháněla. Jsem toho názoru, že ty agresivní pumpy nebyly způsobené přirozenou poptávkou, ale vynucenými nákupy obchodníků, kteří byli nuceni uzavírat své krátké pozice. Zas na druhou stranu shortaře trochu chápu, protože XRP mělo tendenci po každé větší pumpě hned padnout tvrdě na hubu. No, nyní se jim to nevyplatilo.

Aktuální situace na 1W TF ZEC/USD

Co se týče struktury trhu, tak v grafu spatřuji klesající kanál a zároveň inverzní Head & Shoulders, kdy horní stěna klesajícího kanálu je zároveň neckline IH&S. Případný průraz tak může vyústit v solidní pumpu, což bude i popoháněno tím, že dle Volume profile nad cca 95 USD je ta likvidita historicky horší. Pokud tedy k průrazu skutečně dojde, tak se vyplatí si počkat na potvrzení.

Potvrzením by mohlo být překonání srpnového swing high – zde budou mít navíc shortaři likvidačky a stop lossy. Pravděpodobně se průrazem high spustí lavina, která rychle prolomí i rezistenci u S/R levelu 111 USD. Vlastně bychom se mohli dočkat i něčeho obdobného jako na XRP. Leč ne v téže míře, protože Zcash není rozhodně přeshortovaný coin.

Naopak tam od srpna vzrostly longy o 100 % – pozor na to, protože longy jsou dobrým palivem pro strmý pád. Co se týče objemů, tak ty vzrostly, ale není to prozatím žádný extrém. V konotaci na price action je ještě asi nesilnější rezistence cca 171 USD. Relativně dlouho trvalo medvědům, než tuhle úroveň prolomili, tak bych čekal, že analogicky to budou mít býci též těžké.

Indikátory

RSI je podle mě nesmírně bullish, protože nám nabízí double bottom v podobě křivky indikátoru k cca 45 bodů. To jest zároveň jakési potvrzení, že je trh v býčím cyklu. V býčím cyklu by hodnoty RSi neměly padnout pod 45 bodů. A pokud ano, tak by tento stav neměl dlouho přetrvat.

Co se týče nižšího časového rámce, tak na první pohled se zdá, že máme před sebou přípravu na pokračování v průrazu. Každopádně podobný pattern je i na mnoha jiných altcoinech. Teda, někde je k vidění třeba falling wedge nebo býčí vlajka.

Leč všeobecně na trzích s altcoiny to nevypadá, že by měl růst končit. Jak ale neustále dokola opakuji, tak na kapitálových trzích není nic jistého a může dojít dynamicky ke změně podmínek. Proto je potřeba svůj kapitál chránit.

Aktuální situace na 1W TF XRP/USD

XRP nakonec dokázalo prorazit skrze S/R level 0,477 USD. Chvíli to trvalo, ale přece. Co se zase týče objemů, tak bull volume je za minulý a současný týden vůbec největší za poslední dva roky. Není ani divu – sledoval jsem na Bitfinexu likvidace shortů a během pár minut byli nuceni zavírat shortaři pozice v hodnotě milionů dolarů.

Logicky došlo k mohutné pumpě, která ovšem nebyla až tak překvapivá. Avšak stále je aktuální růst ještě nic v kontrastu s týdenními svícemi ze závěru roku 2017. Tehdy byla volatilita ještě daleko větší. Každopádně má expanze vrchol na rezistenci 0,78144 USD, kde je i high ze září roku 2018. Zmíněná svíčka má dost dlouhý knot a dotýká se též stejné rezistence.

Evidentně je tu tedy dost silný odpor a minimálně krátkodobé zamítnutí je opodstatněné. V těchto chvílích je cena na S/R levelu 0,659 USD. Úroveň se vlastně testuje jako support a čekáme buď na obnovení expanze nebo korekci. Pro úplnost chci dodat, že kdyby začal na této úrovni korekce, tak pokles až k cca 0,38 USD je naprosto reálný.

Indikátory

Na nižším časovém rámci je obdobný grafický pattern jako u ZEC. S tím rozdílem, že zde nám graf nabízí učebnicový příklad symetrického trianglu. Zatím na nižších časovým rámcích jednoduše nic nenahrává tomu, že bychom měli padnout na čumák. Nicméně trhy překypují dynamikou a proto se situace může klidně z minuty na minutu drasticky změnit k horšímu.

Je nanejvýš žádoucí si dávat pozor a nenásledovat pouze slepě patterny a indikátory technické analýzy. Jinak objemy jsou obrovské – tolik zobchdovaných XRP jsem u 4H svící neviděl, že ani nepamatuji.

Indikátory

Na RSI byla medvědí divergence, ale ta se uplatnila – byl z toho drop skoro o 30 %, ale nakupující výplach neodradil a začali nakupovat vesele dál.

Závěr

V těchto chvílích je situace taková, že se trh asi chystá ještě na jednu vlnu nahoru. Jak ale neustále opakuji, tak je potřeba být nyní hrozně opatrný – jestli se Bitcoin začne sypat, tak to altcoiny smete ještě více. Je nutné nad tržní situací přemýšlet a nebrat to na lehkou váhu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

ano ZEC ma potencial a je podhodnoceny.

Jaroslav

Targety 10-13 USD / 25-55 USD / 80-120 USD jsou odhady budoucí ceny XRP na konci stávajícího cyklu, tj. konec roku 2021 nebo v průběhu 2022, na základě technické analýzy předních analytiků v rámci celosvětové XRP komunity – Blockchain BackerD.I.Y InvestingCredible CryptoCrypto Rob Art apod.

Budoucí cena XRP bude také záležet na tom, jestli ke konci tohoto cyklu bude jen jeden nebo dva “altseasny” (altseason znamená, že ceny altocinů jsou parablicky nahoru), protože při bullranu v roce 2013 byl pouze jeden altseason zatímco v roce 2017 byly dva. Analytik Blockchain Backer vysvětluje, že pokud se cena XRP bude pohybovat kolem 2 USD v době, kdy se cena bitcoinu bude přibližovat cca 50 tis. USD, budeme mít pouze jeden altseason a pak cena XRP dosáhne maximálně 10-13 USD. Pokud však cena XRP bude kolem 13 USD v době, kdy se cena bitconu bude blížit 50 tis. USD, budeme mít pravděpodobně dva altseasny a konečná cena XRP pak může být až 55 USD nebo krátkodobě dokonce kolem 100 USD.

Technické analýzy XRP v českém krypto “rybníčku”Technické analýzy kryptoměny XRP na českém interentu v 99% případů postrádají “big picture”, tedy širší pohled, protože se dívají pouze na pár dní dopředu, což je škoda. Většina lidí totiž neprovozuje tzv. intradenní obchodování (spekulace na burze), jelikož mají v životě důležitější věci na práci. Chtěli by ale investovat do nějaké kvalitní a podhodnocené kryptoměny, pár let ji držet a pak se ziskem prodat. Troufám si říct, že takových lidí je většina (99% mých známých). Tito lidé jsou bohužel od XRP odrazováni, protože v rámci krátkodobých technických analýz se často setkávají s kritikou XRP a nedozví to podstatné pro dlouhodobé držení:

 • XRP je 1000x rychlejší, 1000x levnější na poplatky a 57.000x ekologičtějsí než bitcoin. A pokrok nezastavíš, že…
 • XRP historicky vždy “sedělo” nejdéle a pak “udělalo” největší zhodnocení, v minulém cyklu to bylo cca 800-ti násobek (80.000%), a proto není nereálné počítat v tomto cyklu se 100-násobným zhodnocením.
 • XRP je pod každým kamenem ve finančním světe: cca 400 bank a platebních společností v rámci RipppeNetu, členy Ripplenetu jsou i giganti jako Finastra která zpřístupňuje produkty Ripplu 9000 bankám či Temenos s 3000 bankami.
 • Mezi klienty Ripplu patří Bank of America, Bank of England, Royal Bank of Canada, většina bank v Japonsku apod.
 • Společnosti jako Accdenture či Deloitte implementují produkty Ripplu v bankách.
 • XRP šetří bankám na převodních poplatcích až 60%, a proto je jen otázkou času, než banky začnou XRP používat (RippleNet bez použití XRP šetří bankám cca 30% nákladů, s použitím XRP šetří až cca 60% nákladů).
 • Banky nyní používají pro přeshraniční transakce 50 let starý systém SWIFT, který je extrémně pomalý, transakce trvají 3-5 dní, je nespolehlivý, až 6% plateb se ztratí!, a je extrémně drahý.
 • XRP to samé umí za 3-5 sekund, žádná platba se neztratí a náklady jsou téměř nulové.
 • Adopci XRP po celém světě každým dnem posouvá cca 500 zaměstnanců firmy Ripple, což nemůžeme říct o žádné jiný kryptoměně.
 • Firma Ripple z prodeje XRP financuje rozvoj XRP ekosystému: investovala takto 500 mil.dolarů, přes 10 miliard Kč do několika desítek vývojářských firem pro rozvoj dalších případů využítí XRP – tokenizace cenných papírů, chytré smlouvy, herní průmysl apod.
 • Více informací o XRP ekosytému naleznete v článku zde.

https://xrpblog.cz/2020/12/09/targety-pro-dlouhodobe-drzeni-xrp-10-13-usd-25-55-usd-80-120-usd/

pan.karel

2 USD tomu bych jeste veril,ale 10-13 USD a vice a jeste do dvou let a na zakalde toho ze si nejaky youtuber nakreslil pravitkem carecku do grafu 😀

spot_img