25.10.19 Technická analýza XMR/USD – po silném pohybu up zase rychlé oslabení

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Za poslední týden jsme se stihli už podívat na EOS, NEO a ZRX. Na samotné Monero byla analýza před deseti dny a za tu dobu se toho docela hodně událo. Vzhledem k tomu, že Bitcoin před pár dny oslabil, tak to mělo samozřejmě i neblahý vliv na XMR, které předtím několik dní pěkně posilovalo. V podstatě se odehrálo to, co jsem avizoval, když jsem předpokládal, že brzy dojde k odrazu od spodní hrany velkého falling wedge.

Monero sice moc pěkně posílilo, ale brzy byl postup na sever rázně zamítnut. Což já osobně považuji za velkou škodu, protože tu byl potenciál pro to, aby se do konce měsíce cena dostala k horní straně wedge.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

analýza XMR

Odraz od spodní hrany

V době psaní minulé analýzy stálo Monero něco málo přes 53 USD. Brzy na to se povedl odraz a musím říct, že to byl pěkně zběsilý úprk. Během dvou dnů se býkum povedlo cenu vypumpovat o cca 17 % a já osobně jsem to považoval za déletrvající postup. Bohužel, spletl jsem se, protože situace na trhu se najednou dost změnila a kurz se rychle srazil. Nicméně, ještě předtím se povedlo kurzu přiblížit k S/R levelu 62 USD. Propad byl stejně tak rychlý jako předchozí posílení, kdy kurz sestoupil až k úrovni 55 USD, kde se krátkodobě směr pohybu obrátil.

Následně cena trochu posílila k cenovému levelu 58.394 USD, ale po vytvoření několika knotů v této úrovni se zase směr pohybu ceny obrátil. Pak se tu teoreticky dalo hrát na to, že dojde k breakoutu ze zakresleného trianglu. Zpočátku sice malá reakce na spodní straně byla, ale pak se kurz škaredě vylil a díky tomu cena oslabila až k úrovni 51 USD. Co se tedy bude dít teď? Je potřeba upozornit, že dokud se drží vývoj kurzu vně wedge, tak se nic negativního neděje. Pokud bude kurz dále pokračovat v poklesu, tak se brzy zase dotkne spodní hrany klínu a zde by mělo dojít zase k větší reakci.

Já se momentálně spíše přikláním k tomu, že půjdeme následujících několik dní up. Prostoru pro posílení je tu daleko více než pro další propad. Osobně tedy očekávám, že se trh pokusí cenu vypumpovat alespoň do pásma mezi S/R levelu 58.4 USD – 62 USD. Kdyby ta růstová trajektorie vydžela i déle, tak by se jistě kurz brzy dotkl horní hrany falling wedge.

Indikátory

Na RSI se zatím drží pozitivní momentum, takže to nasvědčuje tomu, že budeme alespn chvíli posilovat. Na MACD to vypadá, že brzy dojde k bullisch crossu, čímž by se setrvačnost definitivně obrátila do námi žádaného směru. Nicméně, pořád tu existuje šance, že se něco pokazí a k očekávanému překřížení křivek nedojde. U Stochastic RSI jsme uprostřed pohybu na sever.

Závěr

Já poslední dva týdny přikládám Moneru zvýšenou pozornost. Vzhledem k tomu velkému útvaru, ve kterém se kurz nachází, očekávám, že se do konce podzimu dočkáme mohutného pohybu, který by byl logicky velkou příležitostí. Je ale pravda, že by to brzo chtělo alespoň dotyk kurzu s horní hranou patternu, abychom tam neměli jednoduše řečeno hluché místo. Dalším pozitivním faktorem je, že objemy se pořád drží zvýšené. Je to známkou toho, že nám trh konečně trochu ožívá a asi si tuto příležitost začíná uvědomovat i více investorů.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr nebo sledovat FB stránku, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

24.10.19 Technická analýza 0x/USD – ZRX jede plnou parou vpřed!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: