24.10.19 Technická analýza 0x/USD – ZRX jede plnou parou vpřed!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tento měsíc se s analýzama na krypto rozthl pytel a po Moneru, ETP, Zcashu a NEO tu mám tentokrát pro vás připravenou technickou analýzu na ZRX. Ten je momentálně na altcoinovém trhu takový malý jednooký král mezi slepými. Zatímco zbytek altů jde pěkně do pekel, tak tento coin udělal od půlky září více jak 123 %. Je ale pravdou, že v posledních dnech je tu znát už velké váhání a klidně se to zase může překlopit do toho nechtěného směru na jih.

Vůbec by to tak nemuselo dopadnout, protože se nám v grafu vytvořilo moc pěkné kulaté dno a to by mohl být dobrý základ pro postup na sever.

Aktuální situace na 4H TF ZRX/USD

analýza ZRX

Kulaté dno a zběsilý úprk

Stejně tak, jako většina altcoinového trhu, i ZRX se moc nedařilo a kontinuálně ztrácel na hodnotě, což hodlery jistě moc netěšilo. Nicméně, hladina 0.1543 USD se ukázala jako velmi dobrý support, který vydržel. Že dojde k nějakému obratu nasvědčovalo i to, že při poklesu ceny byly objemy obchodů čím dál nižší a šlo tedy vidět, že zájem prodávat stále klesal. Na samotné úrovni 0.1543 USD máme dostatek odrazů, abychom mohli říct, že se jedná o velmi efektivní support. Trh nad touto hranicí zkosnolidoval do podoby trianglu, takže mnozí očekávali, že se jenom připravuje na průraz dolů.

Tady vidíme, že samotný pattern nic neznamená a důležité je sledovat i další tržní signály a tím byly právě ty objemy. Býci převzali iniciativu a povedlo se jim i s pěkným retestem prorazit z trianglu up. Po úspěšném retestu horní hrany útvaru trh několik dní předváděl nebývalou sílu, která tomu dlouho chyběla. Za těch pár dní cena posílila o více jak 65 % a nejdůležitější na tom je, že pohyb byl potvrzený objemy. Bohužel, pak Bitcoin hodně spadl a smetl tím samozřejmě i ZRX. Tento coin se ale stejně rychle dokázal vzpamatovat a po přípravě v rámci dalšího trianglu pumpla cena na sever.

Další zběsilý růst

Po průrazu z patternu kurz posílil o více jak 25 % a postup byl zamítnut až v úrovni 0.2785 USD. Díky následujícímu vývoji se zformoval rostoucí triangl, z čehož se zase moc hezky dalo vycházet, že růst bude brzy pokračovat. Býkům se nakonec hladinu 0.2785 USD povedlo překonat a to vyústilo v další úprk až po hladinu 0.3458 USD, kde už evidentně býkům došla šťáva. Po zamítnutí následoval tvrdý dopad až na předchozí významnou hladinu 0.2785 USD. V tomto případě ale hrála roli hranice podpory. Odraz vyšel na výbornou a trh se pokusil znova atakovat úroveň 0.3458 USD. Bohužel, i tentokrát medvědi rezistenci ubránili a býci byli donuceni ustoupit.

Ustoupili k těsné blízkosti úrovně 0.2785 USD a dnes už můžeme vidět, že se kurz drží vně flagu/kanálu. Je to sice rostoucí pattern, ale spíše se dá předpokládat, že se z něj kurz vylije. Nasvědčoval by tomu i fakt, že trh už je dost možná na maximu svých možností. I přesto se dá očekávat, že v následujících dnech cena porostě k horní hraně útvaru. Trh se totiž těmi posledními poklesy pročistil do takové míry, že je v rámci možností další růst možný. Osobně si ale myslím, že by si to zasloužilo hlubší korekci. Kdyby teď někdo chtěl do trhu nastupovat, tak se to stále dá považovat za dost nebezpečné.

Indikátory

Z RSI je patrné, že trh nabral hodně velikou sílu, neboť vrcholy křivky se opakovaně dělaly v překoupené části. Všimněte si, že jsme měli dokonce trojnásobnou medvědí divergenci, takže se dalo předpokládat, že následná korekce bude mohutná. Trh sice opravdu oslabil o nějakých 17 %, ale bylo to příliš krátké a moc se mi nezdá, že by to měl být konec. I denní šasový rámec značí, že by trh potřeboval trochu více pročistit. Pravdou ale je, že prostor pro pár větších zelených svíček tu stále je. Co se týče MACD, tak zde je momentum zatím hodně negativní.

Závěr

ZRX teď patří nepochybně k outstanding coinům a uvidíme, jak dlouho mu to vydrží. Trh má sice velkou volatilitu a klidně dropne během pár hodin i o 20 %, ale pak je tu hned vidět snaha ztrátu umazat a jít ještě výše. I přesto je ale třeba být opatrný, protože trh může brzo spadnout do nějaké hlubší korekce. 

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr nebo sledovat FB stránku, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

23.10.19 Technická analýza NEO – Připravuje se NEO na další propad?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: