25.09.21 Technická analýza BTC/USD – náhlý obrat, který mnohé mění?

4.3
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

O víkendu se věnuji altcoinům, ale tentokrát udělám výjimku a zaměříme se krátce na Bitcoin (BTC). Při poslední analýze se nanejvýš zdálo, že trh má velkou šanci na jednu růstovou vlnu. To se ale nyní do značné míry změnilo, když přišel ten „krypto ban“ ze strany Čínské lidové banky. Je to velký problém? Zamává to s trhem významně?

Bitcoin a Čína

Těch „banánů“ přišlo v minulosti z Číny vícero. Ale bylo to pokaždé takové vágní a zdálo se, že to Číňani s těmi tvrdými restrikcemi na krypto nemyslí úplně vážně. To se ale v pátek změnilo, protože Čínská lidová banka jasně prohlásila, že kryptoměny prostě nejsou měnou. Z toho titulu nemají vůbec obíhat v tamním systému.

Z toho tedy vyplývá, že se dozajista rozhodli krypto z Číny úplně vytěsnit. Původně jsem si myslel, že se zpráva týká pouze tokenů navázané na reálné měny jako je USDT. Nakonec se ukázalo, že tím myslí vše. Leč je pravda, že kauza může mít ještě dynamický vývoj a mohou svá radikální prohlášení ještě výrazně doplnit, s čímž se zcela změní vyznění původní proklamace.

V každém případě je to velký problém – spousta lidí to extrémně zlehčuje, ale to je vážně až náboženský přístup. Čína nás sice nemusí asi zajímat, ale jejich centrální banka vytvořila precedens. Když to udělali oni, proč by nemohl i SEC a Evropská centrální banka? Všechny velké centrální banky plánují své digitální měny, proč by měly nechat obíhat konkurenci, kterou nemohou kontrolovat?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin se sice včera v jednu chvíli více vylil, ale za celý den se nejednalo o nic závažného. Kurz se zastavil na S/R levelu 42 000 USD a prodejní tlak vcelku rychle ustal. Osobně jsem byl trochu překvapený, že je reakce trhu taková mírná. Ale pak jsem si uvědomil, že podobných zpráv bylo z Číny za poslední cca tři roky tolik, že tržní účastníci jsou dost otrkaní.

BTC

Trh tedy na řečené úrovni reagoval slušně, jak jsem říkal, je zde supportní konfluence, která by měla něco vydržet. Objemy byly ovšem zase mohutnější, což není dobrý signál. Samotnou podobu svíce beru neutrálně.

Z krátkodobého hlediska si tudíž myslím, že situaci na trhu s BTC to nijak nezmění. Přesněji řečeno byl ten včerejší propad vše, co z toho můžeme nyní vzejít. Pokud cena půjde dolů, kvůli rozhodnutí Číny to určitě nebude. Leč z dlouhodobějšího hlediska platí má předešlá slova. Skutečně z toho může v dlouhodobějším měřítku vzejít velký problém.

Závěrem

Momentálně se držím toho, že kurz musí brzy prorazit, nebo pokračovat v rámci zakresleného klesajícího klínu. Tudíž ta pravděpodobnost dalšího poklesu do cenových oblastí kolem 37 000 USD je nemalá. V případě, že půjdeme dolů, včerejší událost na to neměla příliš vliv.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

29 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Eva
Hodnocení článku :
     

Překvapuje mě, jak moc je ten čínský komplexní ban zlehčován a obecně všechny problémy, které se nyní pojí se čínskou ekonomikou, pže se to přelije samozřejmě dále… je to tikající bomba. Také situaci kolem stablecoinů je nutno brát velmi vážně, ještě vážněji… Musím říci, že ten fanatismus btc maximalistů je dost znepokující. Přechodně nás rozhodně čeká velmi bouřlivé období v krypto.

Jan

Žádná bomba to není. Čína začíná projevovat strach a to je jen dobré znamení. Jsou před totálním zhroucením, jejich režim je neudržitelný.

Eva

Nejsou. Jejich režim funguje dost efektivně. Jejich měna bude budoucí rezervní měnou, ne dolar, který jde do háje. Zhroutily se USA 2008? Ne.

Pet

A strach z čeho? Jejich režim je naopak dost efektivní, mají přehled o všem co se v Číně děje a proto můžou vždy v čas zakročit. Takže dovolím si nesouhlasit:)

Petr 2

Evo Bóže můj co jste si to dovolila této btc sekte moon , vůbec napsat kdo nesmyšlí na 85k 100k či dokonce 500k je out🤣🤣
Oni přehlížejí ne jen čínu a stabelcoiny ale ukončení q4 vůbec neřeší absolutně nechápou odkud asi se teď budou brát penize na nove ATH .
Ted je ta pravá příležitost vyčistit trh povyhazovat z pozic hejly a dobre nakoupit.

Co tak kafe

Pet

Celý kryptotrh je jeden velký FUD, většina projektů ( komunity)šíří FUD proti jiným, protože je vnímají jako konkurenci. Krypto je nová technologie a každý chce jen snadno vydělat peníze, o technologii jde až v poslední řadě. I bulvár typu kryptomagazin tomu nepomáhá, když většina článků je jen o tom kdo z rádoby odborníků řekne vyšší ath BTC. Co se týká Číny, že zakázali těžbu BTC je dobré rozhodnutí, proč podporovat technologii, která je energeticky neefektivní jen proto, že to není dobrý pro cenu BTC a spekulanti přijdou o zisky? A většina informací, které se k nám dostávají nejsou ani tak FUD činy, ale pouze jejich někdy úmyslná desinterpretace, které je využívají k pohybu trhu. Čína nezakázala DLT, zakázala obchodování, DLT které bude mít přínos pro jejich firmy, ekonomiku rádi přijmou. Čína je v mnoha ohledech nedemokratická země, ale je také dost pragmatická, která podporuje technologie, protože jim zaručuje ekonomický růst a politickou stabilitu. Takže dělat z Číny nepřátele krypta jen proto, že zakázali těžbu BTC a obchodování s něčím nestabilním jako je krypto je blbost, spíš toho využívají opět spekulanti.

Kenny

Proč ne SEC a ECB, páč jsme na rozdíl od Číny v demokracii a komouse názor lidí nezajímá. Do jaké míry SEC nebo ECB jsou ochotni jit do toho aby nasrali lidi, tot otázkou. Cim vice se bude zaclenovat Bitcoin do spolecnosti tim mensi bude sance ze si nejake bany výše uvedení dovoli. Ono neco takoveho by mohlo vyustit i v regulérní defenestraci…

Libor

Iste, ECB, FED, BoE a BoJ pôjdu v stopách Bukeleho :-))))

marek

To jsou tady teda reakce.. přeci nesou jen dva stavy: Zakázat nebo zákonné platidlo, je toho hafo mezi tím… Tech států co je procrypto je taky dost, ale ty se nějak přehlíží 😉 Navíc Čína už to víc zakázat nemuže a i já žil v domění, že to tam vlatně už zakázané je..

AjRep

ECB by samozřejmě ráda banovala, ale schvalování jakýchkoliv předpisů v EU je šíleně složitý proces. Navíc je legislativa jednotlivých zemí ve finační a daňové oblasti částečně autonomní. Nedokážu si představit, že když si například nedávno v Německu schválili legalizaci btc jako podkladového aktiva pro fondy, tak že by se urputně nebránili tomu, nechat si to zase vzít.

Pet

Tím začleňováním myslíte držet BTC a čekat, až cena bude milión dolarů:) BTC je v mnoha ohledech neefektivní technologie, proč by státy chtěli podporovat něco takového? To, že většina držitelů chce jen větší zisky z držení BTC asi nebude dostatečný důvod:D

evžen
Hodnocení článku :
     

Když v clanku padla cifra 37000, hned jsem nakoupil. Author se obvykle nemýlí. To vypadá nadejně.

Ninja

To je mysleno ironicky? Nebo jsi nakoupil na short? Autor pise o 37k a ty jsi nakoupil na 42k a chvalis si to? 🙂

marek

No on to spíš myslí ironicky… Autor má menší uspěšnost než když si hodíš při rozhodování mincí 😉

Tomáš

Zdravím, pokud je problém odhadovat krátkodobé cenové pohyby není zbytečné vydávat analýzu obden? T2

pietro

Autor má celkem jasný, čitelný a odborný styl svých analýz, za což si zaslouží neoddiskutovatelnou pochvalu. To, že mnozí (včetně mne) nesdílí jeho náhled na aktuální cenovou úroveň BTC a autorovu úroveň averze k riziku neznamená, že dělá svoji práci špatně. Naopak. Já osobně si jeho články rád přečtu, přestože mám na některé věci odlišný názor. Získám tím minimálně obraz o tom jak jistá nemalá skupina obchodníků nahlíží na aktuální situaci.
Děkuji autorovi za jeho práci!

Tomáš

Pokud to vyznělo tak, že mám něco proti to jsem nechtěl.

Byla to reakce na tento bod:

2)I v samotných analýzách neustále opakuji, že krátkodobé cenové pohyby se nedají odhadovat – čtenář jako je Marek zase neumí číst.

pietro

Jako ano – v tomto bodě je trochu protismysl.
Já bych to na místě autora definoval takto: Krátkodobé pohyby se predikovat dají, ale úspěšnost krátkodobých predikcí je diskutabilní a většinou se blíží náhodnému odhadu.
A to platí jak o “predikcích” Jardy Jarolíma tak i o jakýchkoli jiných krátkodobých predikcích..
Jinak Tomáši, tvůj optimistický pohled na krypto se mi líbí, ale mnozí tvé komentáře “bez servítek” často nemohou rozdýchat.. 🙂

Tomáš

Myslím, že bez servitek je mysleno na Toma bez 2 jsme tu dva a ja nejsem tak drsný 🙂 ale v podstate se s nim shoduji T2

pietro

A proč si nedáš tu 2 do nicku?

paulusczechia

super poznámka, možná něco konstruktivního také pro pana Jarolíma 😉

Petr

Autor nedělá predikce ceny, ale poukazuje na možné trendy. Lépe poslouchejte ta videa.

Jirka

Možné trendy? Jistě, jsou možné jen dva a to umí predikovat i dítě z MŠ.

Jirka

Opak je pravdou. Autor se většinou mýlí. Než dojde na jeho slova, Btc si projde pěkně realy.

Jan

Teda porovnávat jeden z nezrůdnějších režimů na zemi s demokraciemi v analýze kryptomněn je už fakt přes čáru. Myslím, že analýzy jsou pěkné ale úplně k ničemu, protože za ty 2 roky, co tady čteme neustále katastrofické scénáře pro BTC se jeho cena zvedla ze 3K na 64K. A zajímalo by mně, jestli ještě musíme vyplnit ten GAP na 8K než bude BTC moci růst.

M_M

Alkohol taky v USA zkusili zakázat.
Velký úspěch to vonehdá byl.

Tomáš

on měl někdy BTC příjemné okolí ? Dit BTC je hejtován , banován, šikanován neustále a stejnak je dlouhodobě v uptrandu. Upřímně si myslím, že kdo nemá žaludek na tento tenký led kde se krypto od vzniku nachází, tak doporučuji všechno prodat a dát od toho ruce pryč.

Pet

Ona komunita kolem BTC je taky dost výstřední a pokud se někdo zmíní o nedostatcích BTC hned je za trola:D

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: