25.09.21 Technická analýza BTC/USD – náhlý obrat, který mnohé mění?

4.3
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

O víkendu se věnuji altcoinům, ale tentokrát udělám výjimku a zaměříme se krátce na Bitcoin (BTC). Při poslední analýze se nanejvýš zdálo, že trh má velkou šanci na jednu růstovou vlnu. To se ale nyní do značné míry změnilo, když přišel ten „krypto ban“ ze strany Čínské lidové banky. Je to velký problém? Zamává to s trhem významně?

Bitcoin a Čína

Těch „banánů“ přišlo v minulosti z Číny vícero. Ale bylo to pokaždé takové vágní a zdálo se, že to Číňani s těmi tvrdými restrikcemi na krypto nemyslí úplně vážně. To se ale v pátek změnilo, protože Čínská lidová banka jasně prohlásila, že kryptoměny prostě nejsou měnou. Z toho titulu nemají vůbec obíhat v tamním systému.

Z toho tedy vyplývá, že se dozajista rozhodli krypto z Číny úplně vytěsnit. Původně jsem si myslel, že se zpráva týká pouze tokenů navázané na reálné měny jako je USDT. Nakonec se ukázalo, že tím myslí vše. Leč je pravda, že kauza může mít ještě dynamický vývoj a mohou svá radikální prohlášení ještě výrazně doplnit, s čímž se zcela změní vyznění původní proklamace.

V každém případě je to velký problém – spousta lidí to extrémně zlehčuje, ale to je vážně až náboženský přístup. Čína nás sice nemusí asi zajímat, ale jejich centrální banka vytvořila precedens. Když to udělali oni, proč by nemohl i SEC a Evropská centrální banka? Všechny velké centrální banky plánují své digitální měny, proč by měly nechat obíhat konkurenci, kterou nemohou kontrolovat?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin se sice včera v jednu chvíli více vylil, ale za celý den se nejednalo o nic závažného. Kurz se zastavil na S/R levelu 42 000 USD a prodejní tlak vcelku rychle ustal. Osobně jsem byl trochu překvapený, že je reakce trhu taková mírná. Ale pak jsem si uvědomil, že podobných zpráv bylo z Číny za poslední cca tři roky tolik, že tržní účastníci jsou dost otrkaní.

BTC

Trh tedy na řečené úrovni reagoval slušně, jak jsem říkal, je zde supportní konfluence, která by měla něco vydržet. Objemy byly ovšem zase mohutnější, což není dobrý signál. Samotnou podobu svíce beru neutrálně.

Z krátkodobého hlediska si tudíž myslím, že situaci na trhu s BTC to nijak nezmění. Přesněji řečeno byl ten včerejší propad vše, co z toho můžeme nyní vzejít. Pokud cena půjde dolů, kvůli rozhodnutí Číny to určitě nebude. Leč z dlouhodobějšího hlediska platí má předešlá slova. Skutečně z toho může v dlouhodobějším měřítku vzejít velký problém.

Závěrem

Momentálně se držím toho, že kurz musí brzy prorazit, nebo pokračovat v rámci zakresleného klesajícího klínu. Tudíž ta pravděpodobnost dalšího poklesu do cenových oblastí kolem 37 000 USD je nemalá. V případě, že půjdeme dolů, včerejší událost na to neměla příliš vliv.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

29 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: