25.03.22 Analýza ZEC/USD – úsvit anonymních altcoinů

4.3
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Zcash (ZEC) patří mezi tzv. privacy protecting mince. Volně přeloženo jako anonymní. Jak jsem říkal ve včerejším streamu, anonymní altcoiny mají poslední dva týdny slušné pré. S přehledem překonávají ostatní alty. Důvod? V Bruselu a obecně na západě se začalo zase řešit, zda kryptoaktiva nepotřebují větší regulaci. V podstatě se tím vytvořil pro tenhle druh kryptoměn fundament.

Aktuální situace na 1D ZEC/USD

Zcash vytvořil tržní dno na S/R levelu 85 USD. Na této úrovni kurz pár dní konsolidoval již v lednu a především se jednalo o tržní low z minulého roku. Čili je to velmi silná a spolehlivá úroveň, něco jako těch tolik omílaných 30 000 USD na bitcoinu. Jakmile tedy došlo k rychlému retestu 24. února, kurz se po pár dnech trh ze řetězu. Díky tomu se mince zhodnotila o zhruba 130 %.

ZEC

Čili od toho odrazu si ZEC drží solidní cenovou expanzi s pěknou dynamikou. Všimněte si, že po každém průrazu jednotlivých S/R levelů dojde k throwbacku a retestu původní rezistence, ze které se pak stane support. Nakupující to využívají jako příležitost pro další nákup a kurz jede dál. Velmi pěkný cenový vývoj.

Určitě je velký úspěch, že kurz prolomil S/R level 145 USD, kde je konfluence. Je zde totiž dle objemového profilu point of control celé té tržní struktury. Navíc se býkům povedlo kurz dostat zpátky nad všechny klouzavé průměry. Trh skutečně na první pohled vypadá hodně býčí.

Kurz nyní bojuje o S/R level 190 USD a zatím to vypadá, že se skrz dostane. Díky tomu je polovina všech předchozích ztrát umazaná.

Abych byl ale objektivní, musím upozornit, že kolem S/R levelu 233 USD lze počítat s velkým odporem. To je hned následující rezistence. Jde zde totiž tzv. golden ratio na Fibonacciho posloupnosti. Což jsou teprve hladiny, kde se láme ten pomyslný chleba.

Indikátory

Hodnoty indikátoru RSI jsou asi 69 bodů. I přes ten relativně dramatický růst se hodnoty indikátoru nezdržují v překoupených úrovních. Nicméně zde lze identifikovat malou medvědí divergenci. Čili to pozitivní momentum začíná slábnout.

Závěrem

Tenhle typ altcoinů má momentálně na růžích ustláno. Varuji ovšem všechny, že ten „fundament“ může velmi rychle ztratit na váze. Proto bych byl opatrný, co se týče bezhlavého nakupování anonymních altů jako je Zcash.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Azgard
Hodnocení článku :
     

Díky za Ta. ZEC sice nesleduju, ale je fajn mít základní přehled.

spot_img