24.12.21 Technická analýza XMR/USD – průraz z klesající struktury, vstříc rezistenci

4.5
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Monero (XMR) dokázalo prorazit z downtrendové struktury a to dokonce impulsním růstem. Sleduji asi tucet trhů kryptoaktiv a Monero bylo asi první, které začalo projevovat nějakou sílu. Krátce na to se probral i Bitcoin, který mimochodem už zaútočil na rezistenci, která je kolem 52 500 USD. Monero má každopádně dobře našlápnuto a mohlo by v následujících dnech otestovat první silnou rezistenci, co je kolem 242 USD.

Úroková míra (sazba) – význam v ekonomice a finančních trzích

Aktuální situace na 1D XMR/USD

Monero tedy dokázalo vytvořit lokální support kolem 185 USD. Jednalo se v podstatě o roční low, takže bylo logické, že se zde propad nakonec zastaví. Jediný problém byl v tom, že konsolidace trvala hrozně dlouho, takže zde existovala obava, že support prodejní tlak neustojí. Nakonec byli býci dostatečně silní, aby kurz pushli nahoru.

XMR

Tím se kurz dostal pryč z toho zakresleného klesajícího kanálu. Takřka se jedná o potvrzení, že Monero chce pokračovat v cenovém růstu. Čtvrteční svíce je i specifická tím, že je impulsní. Po impulsním růstu by mělo přijít jednoznačně pokračování. Vytvořit takovou svíci je totiž projev síly. Čili nakupující jednoduše řečeno prodejce převálcovali.

Nyní je logické se poohlížet po tom, kam až se cena může bez větších problémů dostat. Z grafu vyplývá, že první skutečně silná rezistence je až kolem 242 USD. Na hladině je díky 200dennímu, 100dennímu klouzavému průměru, Fibonacciho hladině 38,2 % a blízkému high volume node objemového profilu, hutná konfluence.

Případný průraz uvedené hladiny je samozřejmě hodně býčí. Leč jedná se o hutnou konfluenci, takže je nesmysl předpokládat, že průlom přijde na první dobrou. Jestli se sem kurz dostane, průraz bude asi nějakou dobu trvat. Zmíněné hodně závisí i na Bitcoinu.

Indikátory

Denní RSI vytvořilo pěkné dno nad 30 body, momentálně jsou hodnoty v druhé polovině hodnot. Prostoru pro růst je na základě tohoto indikátoru hromada. Dle MACD se momentum pěkně zvedá. Křivky indikátoru mají po překřížení.

Závěrem

Monero v těchto chvílích vypadá dobře. Máme solidní průraz z downtrendové struktury a dokonce k tomu došlo impulsně. Tomu nelze nic vytknout. Jestli se Bitcoin udrží, Monero by mohlo v následujících několika dnech otestovat S/R level kolem 242 USD. A to je vše, přeji už pouze klidné Vánoce.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj a díky Monero jsem přikoupil 🙂

Jan M.
Hodnocení článku :
     

Tak pan ing je machr, když dokáže napsat analýzu bez toho, aby se za celý Štědrý den vůbec díval na grafy. 😀 On totiž včera řekl ve streamu, že celý dnešní den se na grafy vůbec nepodívá. Tak buďme rádi, že se nakonec podíval a že máme o jednu analýzu více. Šťastné vánoce všem v kryptu i ve zlatě (tj. přání platí i pro Petera Schiffa!) https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/udbkkpWp-BITCOIN-Christmas-Tree-Pattern/

spot_img