24.10.22 Analýza BTC/USD – Argumenty pro bear market

4.7
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má šesté týdenní close prakticky na té stejné ceně. Což je nesmírně otravné, protože jsme dávno počítali s tím, že se trh kamkoliv pohne. Vtip je v tom, že se něco takového může stát každou chvíli. Možná dnes, zítra nebo za týden. Kdo ví? Chce to trpělivost, která nám ale logicky po té době rychle dochází. My každopádně víme, že k pohybu dojde. To je jediná jistota, na kterou si lze vsadit, a neprohrajete. Kam to ale bude po tom dlouhém čekání?

Argumenty pro bear market

Mnozí přirozeně po tom skoro ročním medvědím trhu chtějí nový bull market. Ty argumenty často nejsou vůbec liché. Ale jak jsem například říkal ve včerejší video analýze, těch argumentů pro pokles je rozhodně víc. A jsou určitě i více robustní. Za prvé Fed provádí agresivní restrikce v podobě růstu úrokových sazeb a kvantitativního utahování.

Sazby rostou vůbec nejrychlejším tempem v historii. Navíc nezaměstnanost se stále drží na svých minimech, takže není důvod nijak otáček ve prospěch uvolněnější měnové politiky. A jak jsme si ukázali v páteční analýze, trh s dluhovými cennými papíry se hroutí. Polopaticky řečeno, dluhová bublina splaskla. Přijde vám, že se uvedená skutečnost na BTC a akciích nějak adekvátně odráží? Nikoliv. Jako by bylo všem jedno, co se děje na dluhovém trhu. Ale nemusí to tak být zítra.

Cyklus růstu úrokových sazeb v USA
Cyklus růstu úrokových sazeb v USA. Zdroj: visualcapitalist.com

Aktuální situace 1W BTC/USD

Každopádně BTC má šestou týdenní zavírací cenu na té stejné úrovni. Pořád se prostě držíme kolem 19 000 USD. Můžeme akorát sledovat další kladnou reakci na sledovaném supportu. Jednoduše řečeno je obrana pořád úspěšná. Je proto možné, že se odrazíme a otestujeme některé rezistence? Proč ne.

Aby bylo jasno, osobně nemám nic proti tomu, aby se na BTC uskutečnilo krátkodobé rally. Mám akorát problém s tvrzením, že jsme na finálním tržním minimu. Je to hrozně brzy vzhledem ke kontextu, který jsme si před chvíli ve stručnosti rozebrali. Že bych se mýlil? Je to možné. Zasahuje do toho spousta faktorů a my jsme schopni pojmout jen ty, které považujeme za klíčové.

V případě, že se kurz odrazí, první překážkou je 20týdenní klouzavý průměr. Následně je klíčovou dynamickou rezistencí 200týdenní klouzavý průměr. Dle týdenního grafu je první cenová rezistence kolem 25 000 USD. Cenová úroveň je v těsné blízkosti 200týdenního klouzavého průměru. Tím chci říct, že je bez problému volný prostor pro cca 30% růst. A pak se uvidí.

Závěrem

Vůbec nemám tušení, jakým směrem se kurz BTC vydá. Mně dává největší smysl jít dolů, ale jistotu nemáme. Bitcoin a akcie mohou reagovat na dluhopisový trh až s větším zpožděním. Myslel jsem si, že ten masakr na dluhovém trhu odstartuje propad už nyní. Ale pořád se nic neděje. Takže si asi musíme počkat. Je třeba si uvědomit, že krypto trhy a akciové trhy nejsou úplně racionální. A chvíli jim trvá, než pochopí, co se vlastně děje.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Díky, Jardo, za analýzu. Vidím to podobně. Snad ti nebude vadit, když mimořádně „zneužiji“ diskuse pod článkem k postu odkazů na jiný článek – týká se to našich kutilů že Satoshi Labs a MICA legislativy. Přijde mi užitečné dát o tom ostatním vědět. Já se svým čučkařením nejspíš dál zůstanu na KYC burzách, z pohledu těch svých pár drobáků na nich to neřeším, ale pro někoho, kdo má v kryptu vyšší částky to může být zajímavé:

e15.cz/kryptomeny/tvrda-evropska-kryptoregulace-se-blizi-cesi-nasli-vekslackou-cestu-jak-se-ji-vyhnout-1393496

Poslední editace 4 měsíců před přes Vojtech
Libor

zeptam se asi hloupe, ale eu si vyjedna, ze kryptoburzy budou muset predavat informace o uzivatelich a jejich obchodech na burze ?

Vojtech

Ano, tak to chápu. Resp. všechny „třetí strany“ (mimo přímé peer to peer transakce) jako jsou typicky právě burzy by od účinnosti Mica (cca 2025?) by (patrně na vyžádání) byly povinný poskytnout údaje o příjemci i plátci v případě každé provedené kryptotransakce. V důsledku tak např. burza odmítne přijmout vaše krypto např. z cold wallet, pokud tato rovněž neprojde KYC procesem – jinak by z výše popsaného důvodu nebyla schopna tyto údaje poskytnout s tedy riskovala postih.

sky fox

Nerad bych Vás nějak rozhodil, ale všechny kryptoburzy dávají veškeré informace o svých uživatelích. Ještě jsem tyto regulace EU nezkoumal, ale dle příspěvků výše předpokládám, že akorát bude zlegalizováno to, co už se stejně dávno děje.

kai

Aplikace Vexl je postavena na šifrovaných tel. kontaktech v mobile a za předpokladu, že dané čísla nakupuji / prodávají BTC. Když nikoho nemáš tak obchod neuděláš. Myšlenka je to, ale super. Alternativa je blížící se služba coinjoin přímo v Trezore /spolupráce s Wassabi/

Vojtech

Aha, díky za info, podívám se na to.

Vojtech

Mimochodem překvapilo mě, že už 3 tuzemské banky (Raiffka, Air banka a Moneta) neumožňují svým klientům posílat jejich prostředky na KYC burzy, jmenovitě např. Binance. Rovněž viz. články na E15.

Poslední editace 4 měsíců před přes Vojtech
kai

Já spíše nechápu proč lidi nevyužívají alternativu typu Revolut.

Dariusz Matuszyński

Kluci, našel jsem řešení těch sračko commentů, nyní lze komenty nahlašovat, pokud je někdo sprostý, nadává, apod… Přibylo tlačítko nahlásit comment (červená vlaječka vpravo). Když se tu slušně pohádáte, tak samozřejmě nic nechceme stahovat, ale nadávky typu hovado, socko, a dalsi urazky nebudeme tolerovat…

Snímek obrazovky 2022-10-24 v 21.07.43.jpg
Ludva

A už se BTC hl (hl je nejkratší moravské sloveso, volně přeloženo do češtiny hnul). ETH+10% taky dobrý.

Reklama: