24.10.21 Technická analýza BCH/USD – připraven na odraz?

5
(1)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin Cash (BCH) stejně jako Litecoin nebo Ethereum má za sebou v poslední době nějaký ten postup. Nicméně se tento postup zastavil a takřka několik dní je situace dost nejistá. Hlavně díky tomu, že Bitcoin svůj postup po dosažení nového ATH zastavil. Sebevědomí trhu moc dlouho právě nevydrželo, což je právě důsledek zaváhání našeho krále.

Aktuální situace na 1D BCH/USD

Takže jenom pro shrnutí, Bitcoin cash prorazilo z malé býčí vlajky, což cenu dovedlo nad S/R level 630 USD. Bylo to vskutku solidní price action a dokonce doprovázeno objemovým spikem. Leč hned nad uvedenou hladinou přišlo zamítnutí. Denní svíce zavřela jako Doji. Následoval krátký pokles, ale nakonec se kurz stejně dokázal vrátit zpátky nad 630 USD.

BCH

Leč samotná struktura trhu připomíná rostoucí klín. To není přirozeně býčí struktura. Navíc je pattern potvrzený ze strany objemů, které soustavně klesají. Tudíž ta situace není z tohoto pohledu zrovna býčí. Mimo jiné se kurzu evidentně nedaří prorazit skrze high volume node objemového profilu. Je nanejvýš nutné, aby se Bitcoin cash nad tuto hladinu definitivně dostal a udržel.

Zas na druhou stranu, kurz se pořád drží na S/R levelu 630 USD. Tudíž ta pravděpodobnost odrazu do vyšších cenových hladin je určitě nemalá. Kromě toho jsme i nad klouzavým průměrem (MA 100), takže držíme krátkodobý rostoucí trend. A to nejdůležitější, až se povede překonat high volume node, MA 200 a S/R level 720 USD, můžete se těšit na mohutnou cenovou expanzi, jako tomu bylo v dubnu letošního roku.

Nad uvedenými překážkami totiž nejsou téměř žádné rezistence. Respektive jsou, ale dost slabé. Ty nabídkové pooly by v rozmezí +720 USD neměly být moc likvidní. Pak může být cenový růst velmi agresivní.

Indikátory

Vrchol RSI je asi 61 bodů, takže jsme se nijak vysoko vůbec nedostali. Potenciálního prostoru pro expanzi je tudíž fůra. Leč trh musí zcela určitě předvést nějakou sílu. Nejlépe ji předvede ve chvíli, kdy prorazí nad hraničních 70 bodů. Na MACD to moc veselé není. Histogram je plný medvědích divergencí a hrozí bearish cross.

Závěrem

Bitcoin cash balancuje jednoznačně nad propastí. Leč stačí velmi málo na to, aby trh předvedl něco solidního. Stačí se odrazit a prolomit blízké rezistence. A díky špatně likvidním nabídkovým poolům můžeme následně sledovat rychlou cenovou expanzi. Jak ale neustále opakuji, záleží hlavně na Bitcoinu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Tak zatím to vypadá, že s příchodem “psích hoven” půjdou ty normálnější PoW alty (LTC a BCH) do kopru… Sám jsem zvědavý, co bude dál…

spot_img