23.10.21 Technická analýza ETH/USD – riziko dvojitého vrcholu?

3.9
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum (ETH) bylo na dosah nového historického maxima, ale na poslední chvíli došlo k odrazu. Tudíž máme stejně jako na Bitcoinu potenciální dvojitý vrchol. Zatím ale není vůbec rozhodnuto a počkal bych si minimálně na týdenní zavírací cenu spotového trhu. Jinak ve včerejší analýze na Litecoin se stala technická chyba, díky které se nenahrál aktualizovaný graf – už je to opraveno. Díky osobě, která na to v komentářích upozornila.

Aktuální situace na 1D ETH/USD

Jak bylo řečeno v úvodu, Ethereum se dostalo téměř na nové historické maximum. Nicméně pouze o pár desítek USD se to nepovedlo. I přesto, že předešlé price action bylo chvályhodné, tento neúspěch nevypadá v grafu dobře. Mimo jiné se mi přirozeně nelíbí ty nízké objemy, které trvají již po mnoho měsíců. Je to zkrátka podezřelé a moc to nesedí na bull run. Vím, že tohle často opakuji, ale je potřeba na uvedený faktor stále myslet.

ETH

Co se týká struktury trhu, tím odrazem u dosavadního all time high máme v grafu potenciální dvojitý vrchol. Jde o obratovou strukturu, takže nic pozitivního. Zas na druhou stranu, dokud je kurz v blízkosti dosavadního ATH, je to vskutku jenom možnost, která se nemusí vůbec naplnit. Aby to ale bylo definitivní, Ethereum musí prolomit na nová historická maxima. Bez toho to nejde.

Samotné zamítnutí v cenové expanzi nevypadá moc hezky. Jedná se o přesný typ svící, které vůbec nemám a s posměškem jim říkám double dildo. Zas na druhou stranu díky tomu spodnímu knotu víme, že S/R level 3 856 USD Ethereum zachránilo před hlubším propadem. Třeba se tedy brzy obnovené snahy o pokoření ATH brzy dočkáme.

Ethereum má každopádně na své straně celou řadu supportů, které trh může využít. Nicméně to není o ničem jiném, než jakým směrem se vydá Bitcoin. Král zkrátka musí postupovat vpřed, jinak altcoiny zůstanou na místě.

Indikátory

Postup trhu se u RSI zastavil na hraničních 70 bodech. Zde bývá reakce očekávaná. Bohužel na histogramu MACD je celá řada divergencí. Navíc momentum směrem nahoru není nijak závratné.

Závěrem

Je zřejmé, že Ethereum momentálně narazilo. Ale pokud Bitcoin v brzké době začne zase růst, Ethereum bude následovat. Díky tomu se i tento coin dostane do prozatím neprobádaných vod. Zatím nám holt nezbývá nic jiného, než si na jakési rozuzlení vyčkat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk

Taky bych si vsadil na M pattern.. druhý vrchol bývá (dle mého pozorování) o něco vyšší a pak už jenom sešup dolů.. což už by mělo nastat, dle všeho. Ale třeba se mýlím

H H

ale je to 50 na 50, co? 🙂 chytroline 🙂

Zdeněk

Pokud chceš o něčem diskutovat, odpusť si konverzační fauly a rač podložit svůj nesouhlas nějakým faktem. Za mě je fakt, že M patterny končí hlubokým propadem, co máš ty? Evidentně nic.

kubik

Ono je to stejne jedno,i kdyz to sjede,tak to ma stejne namireno na 100k,akorat oklikou

Mikael613

To je jasne ze budeme na 100 a viac.. ci teraz ci o rok je v celku jedno. je to len o nálade na trhu 50 na 50 nikto nepíše že ideme na nulu 🙂 inak to ani ísť ako hore nemôže ľudia už majú dosť vlád bánk a všetkého tým krypto vadilo ale zaspali dobu čím viac čakali tým viac sa oni budu musieť prispôsobiť regulovať ho môžu akokoľvek ale vymazať ho to už premeškali… Takže up…

Poslední editace 2 let před přes Mikael613
Zdeněk

Však já neříkám že to tak třeba nebude.. oklikou nebo s mírným retracem, to je jedno.. teď někdy to ale nebude.

Jirka Kulach

Ach vy techničtí analytici 😀 to bylo keců na 30 tisících že jdeme na 8 a podobný komedie ..jakoby vám to že jste za komedianty nestačilo a pořád to zkoušíte znovu a znovu XD ETH prostě jde na 10 000 $ a víc ale trh vám jen potřebuje naservírovat to co chcete vidět aby jste prodávali a teprve pak se jede dál 😉 takže papá

spot_img